Karjala Cup • 3. zápas • 12:30

Česko - Rusko

Česko
3:0
1:0, 0:0, 2:0
Rusko
11. Kovář (Řepík)
52. Sedlák
60. Nestrašil

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání hokejového turnaje Karjala Cup mezi Českem a Ruskem. Utkání začne v neděli 10. listopadu ve 12:30 a živě jej vysílá kanál ČT Sport.

Česko si zatím na Karjala Cupu vede výborně a soubojem proti Rusku bude moci zabojovat o celkové vítězství! Naši hokejisté na úvod porazili Švédsko 3:1 a ve vyrovnané bitvě v sobotu porazili Finsko 3:2 po samostatných nájezdech. S pěti body tak jsou na prvním místě! Jestliže dnes Češi dokáží porazit Rusko, nebudou už muset ani čekat na výsledek posledního zápasu mezi Finskem a Švédskem a stanou se vítězi. V případě, že zapíší jen bod, rozhodne odpolední duel. 

Foto: Aktuálně.cz

Rusku se na turnaji zatím příliš nedařilo a po dvou odehraných zápasech má sborná na svém kontě pouhé dva body. První hrací den nestačili ruští hokejisté na Finsko, jemuž podlehli těsně 3:4 a v sobotu udolali Švédsko až na samostatné nájezdy. Zapsali tak dva body za výhru 5:4 a v tabulce jsou třetí. V případě tříbodového vítězství se Rusko ještě může bodově dotáhnout na český tým. 

Foto: Aktuálně.cz

Sestava Česka: 

Sestava Ruska: Samonov (Bobkov) - Ožiganov, Blažijevskij, Rafikov, Zub, Sergejev, Fazylzjanov, Miščenko, Šaripzjanov - Okulov, Karnauchov, Slepyšev - Burdasov, Švec-Rogovoj, Kuzmenko - Sošnikov, Semjonov, Šumakov - Kajumov, Alexejev, Kudrjacev - Kadějkin.

Češi mají na turnaji obrovskou jistotu v brankovišti, kde předvedli výborný výkon jak Roman Will, tak Marek Langhamer. Dnes se do brány vrátí první jmenovaný, který měl veliký podíl na vítězství nad Švédskem. 

Češi mají na turnaji obrovskou jistotu v brankovišti, kde předvedli výborný výkon jak Roman Will, tak Marek Langhamer. Dnes se do brány vrátí první jmenovaný, který měl veliký podíl na vítězství nad Švédskem. 

00:01

Utkání právě začalo.

00:07

Kotouč vybojovali Rusové, kteří začínají hodně aktivně a okamžitě tvrdě forčekují v útočném pásmu. 

00:16

První práce pro Willa. Karnauchov vypálil z levého kruhu a puk skončil ve výstroji českého brankáře. 

01:07

Švec-Rogovoj se zkoušel individuálně dostat za obranu českého týmu a nevedl si vůbec špatně. Zastavil ho až poslední bránící hráč. 

01:57

Kajumov vyjel z pravé strany až před brankoviště a z bezprostřední blízkosti zakončil. Will však kryje. 

02:34

Drápky vystrčili už i Češi. Nestrašil dostal zadovku na pravý kruh a vypálil. Trefil ale jen bránícího hráče před sebou. 

03:13

Zub vystřelil prudce od modré a Will raději zasáhl, přestože kotouč letěl jen vedle bližší tyče jeho branky. Vhazovat se tak bude po levici českého gólmana. 

03:39

Před branku Česka se nyní natlačil Sošnikov a před brankovištěm vznikl pořádný závar. Česká obrana ale nakonec odklidila puk do bezpečí. 

04:30

Češi jsou zatím hodně zatažení a ani do napadání se nikterak neženou. Rusové proto bez větších problémů zakládají útočné akce ze svého pásma. 

05:52

Hráči sborné jsou od úvodu daleko svěžejší. To dokázal nyní i souboj, ve kterém byl Šustr. Ten s útočícím hráčem v bruslení vůbec nestačil. Rusy ale nakonec z pásma vyhnala vlastní nepřesná přihrávka. 

06:47

Samonov měl také první problémy. Tomáš Rachůnek zahrál velmi dobře v útočném pásmu, ustál souboj se soupeřem, vyměnil si puk s Jaškinem a posléze se vytočil před branku. Kotouč ale do mezery mezi brankářovými betony nedokázal zasunout. 

07:25

Alexander Kadějkin po rychlé souhře dostal puk do ideální pozice v mezikruží, ale nevystřelil ideálně! Roman Will jeho pokus dokázal vyrazit. 

08:38

Radim Zohorna nic nevymýšlel a po přechodu do pásma vystřelil. Získal tak alespoň vhazování v útočné zóně. 

09:48

Češi jsou v problémech a puk alespoň posouvají až do útočného pásma. Daří se jim to ale tak dobře, že z toho není zakázané uvolnění. 

10:32

Česko dává gól! 

Naši hráči sice byli od úvodu pod tlakem, díky výbornému napadání Andreje Nestrašila se ale dostávají do vedení! Český útočník vysoko forčekoval, čímž donutil soupeře ke špatné rozehrávce. Michal Řepík se pak neunáhlil, křížem našel JANA KOVÁŘE a český kapitán už zakončil naprosto přesně. Asistence: Michal Řepík.

12:12

Čechům, kteří jsou vedení jako domácí tým, gól zjevně pomohl. Rázem hrají daleko aktivněji a vypadá to, že se jim bruslí lehčeji. 

13:06

Na Romana Willa letěl vysoký puk od modré čáry, ale domácí brankář vyskočil na brusle a kotouč zkrotil na své hrudi. Přerušuje se a Češi můžou vystřídat. 

13:47

A další parádní práce první české lajny! Michal Řepík udržel puk, Andrej Nestrašil vrátil za sebe pro Jana Kováře a ten z pravého kruhu tvrdě vystřelil. Samonov ale jeho pokus tentokrát kryje. Následovala ještě krátká rozmíška mezi hráči. 

14:56

Češi se v útočném pásmu dlouho neudrželi, byť u mantinelu tvrdě bojovali, a další akci musejí zakládat až zpoza vlastní brány. 

15:28

Hráči sborné teď vyhodili puk jen na zakázané uvolnění. Hokejisté Ruska, kteří jsou na ledě, už za sebou mají pořádně dlouhé střídání. 

16:19

Puk se od zadního mantinelu nevyzpytatelně odrazil před brankoviště, a tak Will raději přerušil hru. 

17:17

Riskantní dlouhá přihrávka zpoza branky došla až do útočného pásma českého týmu. Tam ale Zohornové kotouč dlouho neuhájili. 

18:20

Jaškin vyjel zpoza branky a zkusil to rovnou na Samonova. Ruský gólman ale tentokrát obstál a vyrazil. 

19:00

Rozebíhá se poslední minuta první třetiny. 

19:11

Sergej Šumakov (RUS) je vyloučen za držení hole. Češi si tak zahrají první přesilovku. 

19:28

Češi se ale v pásmu dlouho neohřáli a hosté vyhazují. Ještě ale zbývá čas na další útok. 

19:53

Nestrašil se do puku opřel z první na pravém kruhu a mířil pod horní tyč. Samonov však jeho pokus dokázal přizvednout do ochranné sítě. 

19:59

Řepík mířil v posledních vteřinách do odkryté klece, jenže přestřelil! 

20:00

První třetina skončila. 

První třetina by se dala rozdělit na dvě části. Rusko začalo hodně aktivně a naše hokejisty příliš do ničeho nepouštělo, pak se ale po špatné ruské rozehrávce prosadil Jan Kovář. A od té doby už byli lepší Češi! V závěrečných vteřinách mohl navýšit vedení domácích Michal Řepík, který ale v přesilové hře netrefil odkrytou klec. 

20:01

Začala druhá třetina.

20:07

Řepík dostal dlouhý puk do jízdy a už byl za obranou Ruska. Bekhendem ale minul branku. 

20:44

Rusové vyhodili a odjíždějí střídat. Z české přesilovky už mnoho času nezbývá. 

21:11

Rusové se ubránili a opět hrají v plném počtu. 

21:33

Šumakov byl v nebezpečné pozici, ale přihrávku směřující na něj v poslední chvíli zachytil Tomáš Zohorna. 

22:04

Hráči sborné se snažili rychle dostat do útoku, ale puk poslali pouze na zakázané uvolnění. 

22:56

První česká lajna opět dobře vybojovala puk v útočné třetině, jenže vzápětí přihrával Řepík nepřesně zpět na modrou čáru. 

24:12

Krejčík ukázal veliké sebevědomí, když se nezalekl napadajícího soupeře a s pukem na holi vybruslil před brankoviště. Posléze ale rozehrál hodně nepřesně a celý svůj smělý pokus zazdil. 

25:21

Musil se snažil rozjet další útok dlouhou přihrávkou na útočnou modrou, ale celá akce končí jen icingem. 

25:52

Filippi to zkusil z ostrého úhlu a Samonov musel zasahovat. Kotouč se ale od jeho betonů odrazil do bezpečného prostoru. 

26:22

První ruská lajna si teď vytvořila slušný tlak, který končí dalším zakázaným uvolněním Čechů. 

26:53

Ožiganov si od modré sjel až do mezikruží, jenže odtamtud vystřelil jen nepřesně. Přestože měl hodně času na přípravu střely, tak tentokrát to příliš nezvládl. 

28:35

Kotouč se odrazil na pravý kruh příhodně pro Nestrašila, ale český forvard vystřelil jen těsně vedle bližší tyče! 

28:38

Češi se budou bránit ve čtyřech. Vyfasovali trest za příliš mnoho hráčů. 

28:43

A je ještě hůře! Jan Kovář (CZE) je vyloučen na dvě minuty za hrubost! Češi se budou bránit minutu a 55 vteřin ve třech. 

29:23

Ožiganov dostal nabito na modrou čáru a tvrdě vystřelil z první. Will měl však odkrytý výhled a bez jakýchkoliv problémů zasáhl lapačkou. 

29:23

Ožiganov dostal nabito na modrou čáru a tvrdě vystřelil z první. Will měl však odkrytý výhled a bez jakýchkoliv problémů zasáhl lapačkou. 

30:00

Poprvé se Rusům podařilo dát křižnou přihrávku na levý kruh, Will se ale včas přemístil a výborně zasáhl. 

30:30

Slepyšev znovu střílel z levého kruhu a nebezpečně trefil Willovo rameno! Český gólman ale dál drží a pokračuje ve skvělém výkonu. 

30:43

Češi se ubránili a jsou v plném počtu! 

31:53

Tomáš Rachůnek dostal puk na levé straně do jízdy a dokonce se dokázal natlačit před obránce. Samonov však jeho bekhendový pokus udržel ve své výstroji. 

32:47

Oba týmy se teď v kombinaci hodně trápí, a proto nejsou k vidění ani žádné velké šance. 

33:25

Tomáš Zohorna střílel z otočky z mezikruží, ale trefil pouze dobře postaveného Samonova. 

33:42

Sergej Šumakov (RUS) odsedí dvouminutový trest za držení hole. Provinil se však Fazylzjanov, který je ale nyní na střídačce ošetřovaný. 

34:28

Křižný pas přes celou šíři kluziště byl hodně čitelný a Rusové do něj sáhli. Následně se díky tomu dostali do protiútoku. 

35:42

Čechům se přesilovka nepovedla, hosté jsou v plném počtu. 

36:47

Filippi se snažil zleva poslat puk před brankoviště, ale jeho úmysl Rusové přečetli. 

37:13

Ruští obránci opět rozehráli nepřesně, jenže Řepíkovi už se nepodařilo zachytit puk v útočném pásmu. 

37:55

Hosté vybojovali puk v pásmu a z kruhu střílel Kadějkin, který ovšem minul branku. 

38:46

Češi se budou bránit ve čtyřech. Michal Řepík (CZE) je vyloučen za podrážení. 

38:58

Ožiganov ztratil puk na modré a bratři Zohornové mohli dokonce zaútočit. Hynkovo zakončení ale Samonovovi nenadělalo žádné velké problémy. 

39:46

Burdasov se u levé tyče snažil dotlačit puk do brány násilím, ale Will byl pevný jako skála a obstál. 

40:00

Skončila druhá třetina.

Ve druhé části se skóre nezměnilo. Rusové měli obrovskou možnost ke stažení ztráty, jenže téměř dvouminutovou výhodu pěti proti třem nevyužili. Jinak mnoho šancí k vidění ve druhých dvaceti minutách nebylo, pokračuje se v tuhé bitvě. Ve výborném výkonu zároveň pokračuje gólman Roman Will, který v brance působí velmi jistě. 

40:01

Začala třetí třetina.

40:15

Tomáš Zohorna má dobrý pohyb a Ožiganova zahnal až za Samonovovu branku. 

40:46

Češi oslabení zvládli a jsou v plném počtu. 

41:47

Burdasov se s tím nemazal a hned po přejetí modré čáry vyslal dělovku na českou branku. Will ale zapisuje další zákrok. 

42:27

Začíná to vypadat, že Češi toho mají už opravdu plné brýle. Teď se jim vůbec nedaří držet s Rusy krok. 

43:16

Domácí se vlastně poprvé v třetině dostali do pásma, ale zastavuje je odpískaný ofsajd. 

43:37

Češi teď měli pořádné štěstí. Zatímco Hynek a Tomáš Zohornové se zapomněli v útočném pásmu, Rusové šli vpřed. Jejich postup ale zastavila odpískaná přihrávka vysokou holí. 

44:02

Je tu možnost k navýšení vedení! Za hrubost je vyloučen Pavel Kudrjavcev (RUS). 

45:30

Filippi hledal žabičkou Kováře, ale Rusové si málem srazili kotouč sami za Samonova. Nakonec je puk pouze zvenčí na boční síťce. 

46:02

Přesilovka se ale domácím nepovedla, hosté jsou opět v plném počtu. 

47:29

Na levé straně měl hodně prostoru Sošnikov, ale nedokázal si střelu připravit ideálně. Will zasahuje. 

47:34

Šumakov byl v souboji, přesto se mezi kruhy vytočil ke střele! Will ale výborně vykopl betonem a znovu svým spoluhráčům pomohl. 

48:35

Radovan Pavlík rozjel zajímavý útok, ze kterého ale nakonec nic nebylo. Tomáš Filippi v dobré pozici nezpracoval puk. 

49:17

Před ruským brankovištěm byl obrovský zmatek, ale nikdo z Čechů nedokázal doklepnout puk za už ležícího Samonova! 

49:30

Další možnost pro Čechy! Igor Ožiganov (RUS) je vyloučen za podrážení. 

49:35

Hned po buly se dostal puk k volnému Michalu Řepíkovi, který ale nezamířil přesně do protějšího růžku branky a trefil jen Samonovovo rameno. 

50:45

Češi jsou vyhnaní až za vlastní brankou a odtamtud musejí rozjíždět další přesilovkovou akci. 

51:04

Češi byli blízko druhé brance! Po pumelici od modré čáry doráželo hned několik českých hráčů před brankovištěm, ale nakonec skončila branka posunutá až na zadním mantinelu. Sudí každopádně signalizuje trestné střílení a ještě se půjde poradit s kolegou u videa!

51:04

Zkoumání u videa pokračuje, rozhodčí si dávají skutečně záležet. 

51:04

Česko dává gól! 

Po dlouhé poradě s videm rozhodčí uznávají branku českého týmu! Za střelce gólu je označen LUKÁŠ SEDLÁK, který zjevně dotlačil puk za brankovou čáru ve chvíli, kdy byla klec posunuta. Z dostupných záběrů to ale patrné nebylo. 

51:04

Damir Šaripzjanov (RUS) je navíc vyloučen na dvě minuty za zdržování hry. 

52:56

Hynek Zohorna (CZE) je vyloučen za držení protihráče. 

53:04

Rusové jsou v plném počtu, začíná jejich přesilovka. 

54:15

Rusové jsou ale po obdržení druhé branky poněkud opaření a s přesilovkou zatím nenakládají dobře. 

54:40

A Češi jdou podruhé v zápase do oslabení ve třech. Tomáš Zohorna (CZE) pyká za sekání. 

54:43

Kovář pokračuje ve výborném výkonu na vhazování a získal pro naše barvy další kotouč. 

54:56

Hynek Zohorna je zpět ve hře, Češi se brání ve čtyřech. 

55:37

Teď se ty tresty nabalují, Česko jde znovu do tří. Michal Moravčík (CZE) vyhodil puk přes tvrzené sklo a je potrestán za zdržování hry. 

56:03

Will se opět dobře přesunul a zastavuje střelu z první, která letěla z levého kruhu. Češi posléze vyhazují. 

56:32

To je obětavost! Rusové měli neskutečný tlak a David Musil už byl bez hokejky. První nebezpečnou střelu ale parádně zablokoval Nestrašil a druhý pokus zkrotil ve své výstroji famózní Roman Will! 

56:40

Češi znovu ve čtyřech, Hynek Zohorna se vrátil z trestné lavice.

57:37

Češi jsou v plném počtu a konečně se můžou zase trochu nadechnout! 

58:00

Rozeběhly se poslední dvě minuty základní hrací doby. 

58:18

Samonov už odstartoval na střídačku a Rusové to zkusí s šesti bruslaři! 

59:04

Češi ale výborně brání a zatím soupeře na delší dobu nepouštějí do obranného pásma. 

59:31

Hynek Zohorna (CZE) se ještě jednou podívá na trestnou lavici. Tentokrát je vyloučen za podrážení. 

59:31

Sborná si bere oddechový čas a chce si připravit svůj finální tlak. 

59:45

Česko dává gól!

ANDREJ NESTRAŠIL získal puk v rohu kluziště, otočil se a zamířil naprosto přesně do odkryté ruské klece! 

59:55

Ještě jeden trest, David Musil (CZE) odchází pykat za vysokou hůl. 

60:00

Konec zápasu. 

Je konec, Česko vítězí v zápase i na celém turnaji! Ve třetím dějství Češi kuriozně navýšili svoje vedení, když po tlaku do branky sudí přezkoumal situaci na videu a objevil kotouč už za brankovou čarou. Gól byl připsán Lukáši Sedlákovi. V poslední minutě pak trefil odkrytou klec Andrej Nestrašil, který stanovil konečný stav utkání.

Češi dnešní utkání skvěle odbojovali, přestáli několik oslabení ve třech a zejména díky skvělému Romanu Willovi berou vítězství v zápase i na turnaji. 

Nejlepšími hráči zápasu byli zvoleni brankáři Roman Will a Alexander Samonov. 

Kapitán Jan Kovář přebral trofej za vítězství na Karjala Cupu! Turnaj zakončí severské derby mezi Finskem a Švédskem, které se uskuteční dnes od 16:30.

To je z dnešního zápasu vše. Loučím se s vámi a budu se těšit u další online reportáže. Na shledanou. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Soud ve Francii potrestal Sarkozyho spolupracovníky za zneužití prostředků

Někdejší blízký spolupracovník bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho a rovněž ministr vnitra Claude Guéant dostal dnes od soudu roční trest vězení za zneužití veřejných prostředků při zadávání průzkumů veřejného mínění. Osm měsíců z trestu si Guéant musí odpykat ve vězení, čtyři měsíce jsou podmíněné, informovala agentura AFP.

Bývalý politik je již nyní ve vězení. Od poloviny prosince si odpykává trest za nesplácení pokut. Guéant se chce podle vyjádření svého advokáta proti dnešnímu rozsudku odvolat.

Soud rozhodoval o vině celkem pěti bývalých Sarkozyho spolupracovníků. Obžaloba je vinila z toho, že objednávali průzkumy veřejného mínění bez soutěže, čímž porušovali francouzské zákony vyžadující transparentnost a konkurenční nabídky.

Někdejší Sarkozyho poradce a krajně pravicový spisovatel Patrick Buisson byl odsouzen k dvouletému podmíněnému trestu a pokutě 150 tisíc eur (3,7 milionu korun). Podle AFP si na přeprodávání průzkumů Sarkozyho úřadu vydělal zhruba 1,4 milionu eur (34 milionů korun).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V keňské rezervaci se narodila sloní dvojčata; zda přežijí, ukážou příští dny

V keňské přírodní rezervaci Samburu se tento týden narodila sloní dvojčata. Oznámila to místní charitativní organizace Save the Elephants, již citovala agentura Reuters. Podle ní budou pro slůňata příští dny kritické, protože dvojčata slonů se rodí velmi vzácně a stejně vzácně přežívají.

Zatím slůňata bedlivě střeží jejich matka Bora a starší bratr narozený v roce 2017.

Ochránci přírody skupinku sledují a doufají, že pomohou mláďatům přežít. Jde o samičku a samce. Dvojčata se při porodech slonů rodí jenom v poměru jedna ku stu a samice často nemívají dost mléka na uživení obou mláďat.

Pracovníci ze Save the Elephants byli svědkem narození dvojčat v minulosti jen jednou, v roce 2006, a slůňata tehdy brzy po narození uhynula, řekl šéf této organizace Iain Douglas-Hamilton.

Zdroj: ČTK
Další zprávy