"Jsem šťastný člověk." Bartošák vyřešil problémy i alkohol a je opět v reprezentaci

Sport ČTK Sport, ČTK
3. 11. 2020 14:40
V minulé sezoně při působení v Třinci přerušil z osobních důvodů i kvůli problémům s alkoholem kariéru a Oceláři s ním rozvázali smlouvu. Teď se hokejový brankář Patrik Bartošák už jako hráč finského Lahti vrací poprvé od loňského mistrovství světa do reprezentace.
Patrik Bartošák v brance reprezentace
Patrik Bartošák v brance reprezentace | Foto: Milan Kammermayer

Po léčení zamířil na konci ledna do švédského druholigového MODO Hockey a po letním přesunu do Lahti se dostal hned na první akci národního týmu pod novým koučem Filipem Pešánem, kterou je turnaj Karjala v Helsinkách.

"Beru to tak, že jsem šťastný nejen jako hokejista, ale i jako člověk. Cítím se dobře. Mám doma zdravou paní, zdravého úžasného syna. Jsme na super místě, v super klubu a v krásné zemi. Jsme tam šťastní a od toho se alespoň pro mě bude odrážet, jak chytám, jak budu prospěšný týmu," řekl Bartošák.

"Nějaké zadostiučinění to asi je, ale já to beru tak, že by ta nominace mohla vypadat úplně jinak, kdyby nenastala koronavirová krize a mohli přijet všichni hráči, kteří jsou volní. Jsem samozřejmě rád, že jsem tady, ale také jsem naprostý realista a vím, že to příště může vypadat úplně jinak," podotkl Bartošák.

Bartošákovi a jeho partnerce Dominice se loni v květnu během světového šampionátu narodil syn Damian. "Je výborný, začíná mluvit, projevovat se a vymýšlet si a opakovat slova. Já jsem strašně šťastný. Je to takové živé dítě. Užíváme si to i s paní, je to to nejlepší, co nás mohlo potkat," prohlásil.

"Naštěstí bydlíme ve stejné budově jako Ruda Červený, který má dvouletou dceru. Paní můžou spolu zajít kdykoliv s dětmi na hřiště. Má v Lahti taky vyžití, kamarádku a určitě si to tam taky užívá," řekl Bartošák.

Ve Finsku našli pohodu i v současné době restrikcí kvůli koronaviru. "Nemáme žádné problém zajít si na oběd, na večeři, do obchodu, žít hodnotný život. Jsem strašně rád, že jsme se tehdy rozhodli pro Finsko. Nikdo nemohl vědět, jak to kde bude vypadat, ale jsme rádi, kde jsme," prohlásil.

Podle svých slov našel po vyřešení osobních problémů jiný rozměr v životě. "Od toho se asi odvíjí i to hokejové vnímání. Já nejsem už jen hokejista. Tak jsem to vždycky bral, tlak jsem si na sebe připouštěl a žil jsem jen hokejem," uvedl odchovanec Vítkovic.

"Teď chci být hlavně šťastný a dobrý otec i partner své ženě, šťastný člověk. Chci si užívat života tam, kde zrovna jsem. Nestresovat se kvůli hokeji. Samozřejmě stres přijde, zápasy budou důležité, ale chci mít jistotu, že když odejdu ze zimáku, tak mám život mimo halu a jsem šťastný. I když to na ledě zrovna nejde, tak jsem hlavně šťastný člověk mimo arénu," řekl Bartošák.

Po sportovní stránce může být v současné době také spokojený. Hokejisté Lahti se díky čtyřem výhrám za sebou vyšplhali na páté místo. "Začátek nebyl ideální, přípravné zápasy a pár dalších v základní části nebyly úplně super, ale teď se nám podařilo nastřádat nějaké body. Rozstřílely se nám přesilovky, což je super. Jsme na dobré pozici," pochvaloval si Bartošák.

Sám musel po přechodu do Finska zapracovat na bruslení. "V Česku a Švédsku mi stačilo chytat spíš pozičněji. Ve Finsku je brankářské bruslení hodně důležité. Pokud člověk jen stojí na čáře, tak ho ti kluci porazí. Chodíme v úterý, čtvrtek a někdy i v pondělí dvakrát na led, aby se to moje bruslení zlepšilo. Mám tam výborného trenéra brankářů a určitě se posouvám, i když to asi musí posoudit lidi z některých zápasů, jestli jo nebo se," prohlásil Bartošák.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Aktualizováno před 1 hodinou

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po druhém kole úterní tajné volby neobsazené

Křeslo šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po další tajné volbě neobsazené. Havlíček (ANO) a Okamura (SPD) neuspěli ani ve druhém kole.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kubánské úřady poprvé potvrdily, že v souvislosti s protivládními demonstracemi z loňského července stíhají stovky lidí

Oficiální místa dosud zprávy o zadržených nekomentovala, organizace na ochranu lidských práv ale referovaly o rozsáhlé represi a americké ministerstvo zahraničí mluvilo o stovkách lidí ve vězení.

Podle prohlášení, které dnes otiskl vládní deník Granma, za demonstrace bylo stíháno 790 osob. Zhruba 80 jich nakonec úřady neobvinily a 172 již bylo odsouzeno. Nejčastějšími obviněními jsou poškozování cizí věci, násilí proti úřední osobě či narušování veřejného pořádku. Zhruba 70 procent obviněných je ve vazbě. Mezi stíhanými jsou i desítky nezletilců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy