Jasná záležitost. Češi dali Norům v Chomutově čtyři góly, Francouz neinkasoval

Aktualizováno 12. 4. 2017 21:15
Čeští hokejisté zvládli bez obtíží první utkání s Norskem v Chomutově v rámci Euro Hockey Challenge. O výsledku 4:0 rozhodla druhá třetina, kdy padly všechny čtyři branky, dvě z nich vsítil Lukáš Kašpar.
Tomáš Zohorna v souboji s gólmanem Haugenem
Tomáš Zohorna v souboji s gólmanem Haugenem | Foto: ČTK

ChomutovČeští hokejisté porazili v prvním přípravném zápase před květnovým mistrovstvím světa Norsko 4:0.

Duel seriálu Euro Hockey Challenge rozhodli v Chomutově ve druhé třetině, ve které vstřelili v rozmezí necelých deseti minut všechny čtyři branky. Dvakrát se mezi střelce zapsal útočník Lukáš Kašpar, čisté konto udržel Pavel Francouz.

"Začátek nebyl špatný, prvních deset minut bylo dobrých. Ale poté jsme trochu polevili a soupeř vystrčil růžky. Druhá třetina měla parametry, které jsme si představovali. Vyjádřili jsme je herně i gólově," řekl trenér Josef Jandač.

Oba týmy se na chomutovském ledě utkají i ve čtvrtek. Vzájemný souboj je čeká také v základní skupině světového šampionátu v Paříži.

Češi začali aktivně a do první velké šance se dostal ve 3. minutě Zohorna, brankář Haugen však jeho nájezd stihl zlikvidoval. V 6. minutě poté Musil, jeden ze tří debutantů v sestavě národního týmu, trefil tyč.

Francouz byl dlouho bez práce, první zákrok si připsal až ve 12. minutě. Následně se ale musel více ohánět než jeho protějšek. Poradil si nicméně s brejkem Karterunda a v závěru první třetiny vyrazil i střelu Oldena po pěkné kombinaci elitního útoku Norů.

V úvodu druhé části znovu převzali svěřenci trenéra Jandače aktivitu, dlouho se jim ale nedařilo vytvořit si výraznější šanci a otevřít skóre. Až ve 28. minutě našel Klok volného Kašpara a zkušený útočník dvacátou trefou v reprezentačním dresu odstartoval české střelecké hody.

O tři minuty později totiž předvedli důraz na brankovišti Hyka s Lencem a domácí tým vedl 2:0. Ve 34. minutě se druhá česká formace dostala do přečíslení tři na jednoho a Kašpar vše vyřešil sám střelou mezi Haugenovými betony. A to ještě nebylo vše. Při Roestově vyloučení se totiž gólového zápisu dočkal i obránce Jeřábek.

"Norsko bylo jeden z lepších soupeřů, nekousali ani tolik, jako vždy koušou. 4:0 je dobrý výsledek. Hráli jsme dobře, snažili jsme se plnit své úkoly a fajn bylo i to, že jsem hrál skoro doma," řekl Kašpar, který pochází z Litvínova.

Čtyři branky vstřelené v rozmezí 9:06 minuty určily ráz zápasu. Norové sice nerezignovali a snažili se s výsledkem něco udělat, pozorný Francouz však zlikvidoval i všechny nebezpečné situace při vyloučeních Poláška a Lence. "Za nulu jsem šťastný. Velký dík patří klukům, kteří přede mnou hráli výborně obětavě a snažili se blokovat střely, jako kdyby to bylo 0:0," řekl Francouz.

Velkou šanci ještě zvýšit české vedení měl v 52. minutě Radil, Haugen se však tentokrát překonat nenechal.

Utkání Euro Hockey Challenge v Chomutově:

ČR - Norsko 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Kašpar (Klok, P. Holík), 31. Lenc (Hyka, Kundrátek), 34. Kašpar (Kolář), 37. Jeřábek (T. Zohorna, Radil). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 3862.

ČR: Francouz - Jeřábek, Klok, Polášek, Kolář, Kundrátek, Šulák, M. Doudera, D. Sklenička - Radil, Horák, T. Zohorna - Kašpar, P. Holík, Říčka - Hyka, Musil, Lenc - Lev, R. Hanzl, D. Kubalík. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Jaroslav Špaček a Václav Prospal.

Norsko: Haugen - Holös, Lesund, Espeland, Ström, Sörvik, Bull, Saxrud Danielsen - Reichenberg, K. A. Olimb, Olden - Valkvae Olsen, Trettenes, Stene - Haga, Roest, Karterud - T. Olsen, Brekke Henriksen, Heier. Trenér: Petter Thoresen.