Inline hokejisté se na Světových hrách utkají o zlato s USA

12. 7. 2022 8:39
Čeští inline hokejisté budou na Světových hrách v Birminghamu obhajovat zlato z Vratislavi z roku 2017 ve finále proti domácím Spojeným státům americkým.
Inline hokej - ilustrační foto
Inline hokej - ilustrační foto | Foto: ČTK

Svěřenci trenéra Martina Tvrzníka porazili v semifinále Francii 7:2, hattrickem k vítězství přispěl Jakub Bernad. Američané vyhráli nad Itálií 5:0. Finálový souboj je na programu dnes od 22:45 SELČ.

Čeští inline hokejisté mají při páté účasti na Světových hrách jistou čtvrtou medaili. Před triumfem v Polsku dosáhli v letech 2009 na Tchaj-wanu a 2013 v Cali na bronz. Jen v roce 2005 v Duisburgu skončili až pátí.

V Birminghamu rozšíří českou sbírku medailí po pondělním stříbru Jaroslava Lorence v bowlingu. O bronz budou hrát dnes od 17:00 SELČ florbalisté proti Lotyšsku.

Těsně pod stupni vítězů skončili v pondělí čeští reprezentanti v parkouru, který měl na Světových hrách premiéru. Adéla Měrková byla čtvrtá ve freestylu a Martin Chromeček obsadil stejnou pozici v rychlostní soutěži. K bronzu mu chybělo osm setin. Jindřiška Vaněčková skončila pátá v terénní lukostřelbě.

Inline hokejisté se ujali vedení v čase 4:35, kdy při vyloučení Lamberta Hamona využil přesilovku Marek Loskot. V 10. minutě překonal Daniela Brabce Maxime Langlois a vyrovnal. Hned za 19 sekund ale vrátil českému týmu náskok Bernad, který nadvakrát překonal Damiena Lafourcadea.

Za dalších 72 vteřin skóroval podruhé v utkání Loskot. Do konce prvního poločasu se zapsal podruhé mezi střelce také Bernad a na 5:1 upravil Filip Kuťák.

Ve 23. minutě Sebastiana Pasquiera, který v poločase vystřídal Lafourcadea, překonal Bernad a dovršil hattrick. V čase 26:14 snížil v oslabení Valentin Gonzalez. Českou výhru zpečetil 88 sekund před koncem při power play do prázdné branky Patrik Šebek.