Dvacítce bude v duelu proti USA chybět brankářská jednička. Mezi tyče půjde Pařík

ČTK ČTK
30. 12. 2019 11:42
Česká hokejová reprezentace do 20 let se bude muset v dnešním zápase proti USA na mistrovství světa v Ostravě obejít bez brankářské jedničky Lukáše Dostála a útočníka Jana Šíra. Oba jsou mimo hru ze zdravotních důvodů.
ČR - Slovensko, příprava před MS 20: Lukáš Dostál
ČR - Slovensko, příprava před MS 20: Lukáš Dostál | Foto: Lukáš Filipec

"Trošku se nám to zkomplikovalo. Ani jeden z nich dnes nemůže nastoupit," řekl asistent trenéra Aleš Krátoška novinářům po dopoledním rozbruslení. Povahu problémů Dostála ani Šíra český tým specifikovat nechce. "Šance, že v dalších utkání nastoupí, ale je," uvedl Krátoška.

Proti USA se do branky postaví Lukáš Pařík, do pole bude připraveno šest obránců a jedenáct útočníků. "Budeme mít tři centry a čtyři dvojice křídel," řekl Krátoška.

Český tým má na soupisce ještě jedno volné místo, které ale chtějí trenéři zaplnit až v úterý před závěrečným zápasem v základní skupině B proti Kanadě. "Chceme se rozhodnout až po utkání s Američany s ohledem na zdravotní stav hráčů," vysvětlil spolupracovník hlavního kouče Václava Varadi.

Hokejová dvacítka na šampionátu zatím porazila Rusko a prohrála s Německem. Pokud nechce v boji o play off spoléhat na pomoc soupeřů, potřebuje proti zámořským týmům bodovat. "Myslím, že kluci jsou na Ameriku připraveni. Mají veškeré informace a věříme, že zápas zvládnou. Víme, že nás čeká silný soupeř s výbornými hráči. Budeme bojovat zuby nehty," dodal Krátoška.

Utkání proti USA začne v 19:00.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Ekonomika USA v prvním čtvrtletí rostla tempem 6,4 procenta, potvrdili statistici

Ekonomika Spojených států v prvním čtvrtletí vzrostla v ročním přepočtu o 6,4 procenta. Ve své konečné zprávě to ve čtvrtek uvedlo americké ministerstvo obchodu, které tak potvrdilo svůj předběžný odhad. Výsledek se shoduje i s očekáváním analytiků. Ve čtvrtém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil v celoročním přepočtu o 4,3 procenta.

Za zrychlením růstu v prvním čtvrtletí je masivní fiskální podpora, kterou ekonomice poskytla vláda, uvedla agentura Reuters. Federální rezervní banka (Fed) v Atlantě uvádí, že ve druhém čtvrtletí by hospodářský růst mohl dosáhnout i deseti procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy