Hokejistům se generálka na světový šampionát nepovedla, podlehli Švýcarsku

7. 5. 2023 19:06
Hokejová reprezentace podlehla v generálce na světový šampionát na Českých hrách Švýcarsku 2:3 a nevyužila šanci vyhrát domácí turnaj série Euro Hockey Tour potřetí za sebou, přestože jí stačil bod.
Smutek českých hokejistů po prohře se Švýcarskem
Smutek českých hokejistů po prohře se Švýcarskem | Foto: Reuters

Skóre otevřel záhy po úvodním buly obránce Michal Kempný. Útočník Ondřej Beránek pak inkasoval trest na pět minut a do konce utkání, čehož využil k vyrovnání Gaëtan Haas.

Ve druhé třetině poslal Švýcary do vedení Romain Loeffel, na začátku poslední části vyrovnal Smejkal. V čase 45:59 rozhodl Marco Miranda. Kvůli zdravotním potížím odstoupil ze zápasu obránce David Jiříček.

Přibližně v 19:30 oznámí trenér národního mužstva Kari Jalonen nominaci na světový šampionát v Tampere a Rize, který začne v pátek. Češi do turnaje vstoupí duelem se Slováky.

Brněnský turnaj vyhrálo Švýcarsko, český tým skončil za Švédskem třetí.

České hokejové hry v Brně, turnaj Euro Hockey Tour:

Česko - Švýcarsko 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Kempný (Smejkal, Chlapík), 41. Smejkal (Chlapík) - 7. Haas (Loeffel), 33. Loeffel (Corvi, Haas), 46. Miranda (Fora, Berni). Rozhodčí: Eriksson, Harnebring (oba Švéd.) - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 1:5, navíc O. Beránek (ČR) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4787.

Česko: Vejmelka - Jordán, J. Zbořil, D. Jiříček, Kempný, Knot, T. Dvořák, Jeřábek, Němeček - Chlapík, R. Horák, Smejkal - Kaut, M. Kovařčík, Lenc - Hyka, D. Voženílek, Flek - O. Beránek, Černoch, H. Zohorna. Trenér: K. Jalonen.

Švýcarsko: Mayer - Fora, Moser, Loeffel, Marti, Glauser, Geisser, Berni - Riat, Corvi, Ambühl - Künzle, Haas, Herzog - Simion, Senteler, Miranda - Ch. Bertschy, Richard, Thürkauf - Moy. Trenér: Fischer.