Hokejistky zdolaly Dánky a čeká je přímá bitva o OH se Švýcarkami

11. 2. 2017 22:38
Češky čeká v neděli od 16:00 přímý souboj o postup s domácím Švýcarskem. To dneska vyhrálo nad Norskem 4:1 a má také plný počet šesti bodů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Lukáš Drštička

Arosa - České hokejistky uspěly v Arose i ve druhém utkání kvalifikace na olympijské hry v roce 2018 v Pchjongčchangu a po výhře nad Dánskem 4:3 je čeká v neděli od 16:00 přímý souboj o postup s domácím Švýcarskem. To dneska vyhrálo nad Norskem 4:1 a má také plný počet šesti bodů.

Do Pchjongčchangu se kvalifikují pouze vítězky skupiny C a český tým čeká bitva o premiérovou účast pod pěti kruhy. S Dánkami, které skončily loni čtvrté ve skupině A divize I, měly svěřenkyně trenéra Jiřího Vozáka více práce než s Norkami. Ty ve čtvrtek český tým porazil jednoznačně 5:0.

Výběr, který loni na světovém šampionátu v Kamloops dosáhl šestým místem na historicky nejlepší výsledek, od osmé minuty prohrával. Přesilovku pěti proti třem využila Jakobsenová.

Ještě v první třetině ale vyrovnala Přibylová a v druhém dějství otočily výsledek Povová s Kolowratovou, která využila přesilovku. Na snížení Perssonové odpověděla druhou brankou v utkání Přibylová. Ve 49. minutě se prosadila Andersenová, ale těsný náskok favoritky udržely.

ČR - Dánsko 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)

Branky: 13. a 34. Přibylová, 23. Manhartová, 32. Kolowratová - 8. Jakobsenová 33. Perssonová, 49. Andersenová. Rozhodčí: Arianová-Lortieová (Kan.), Hertrichová (Něm.) - Anexová (Švýc.), Toddová (Kan.). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 106.

Švýcarsko - Norsko 4:1 (1:1, 1:0, 2:0).

1. Švýcarsko 2 2 0 0 0 10:2 6
2. ČR 2 2 0 0 0 9:3 6
3. Dánsko 2 0 0 0 2 4:10 0
4. Norsko 2 0 0 0 2 1:9 0