Hokejistky se chystají na MS. V prvním zápase pod kanadskou trenérkou zdolaly Finsko

27. 7. 2022 19:49
České hokejistky v prvním utkání pod trenérkou Carlou MacLeodovou porazily v přípravě na mistrovství světa po obratu Finsko na jeho ledě 3:2 po samostatných nájezdech. Odveta se ve Vierumäki hraje ve čtvrtek.
Radost českých hokejistek, ilustrační foto.
Radost českých hokejistek, ilustrační foto. | Foto: Reuters

Hokejistky v duelu s bronzovými olympijskými medailistkami z Pekingu prohrávaly po dvou třetinách 0:2, ale podařilo se jim výsledek otočit. Ve 42. minutě snížila obránkyně Daniela Pejšová, dvě minuty nato vyrovnala v oslabení Kateřina Mrázová a zápas dospěl do rozstřelu. V něm brankářka Klára Peslarová inkasovala jen jednou, zatímco za Češky nájezd proměnily kapitánka Alena Mills a Natálie Mlýnková. Střelkyně rozhodujícího nájezdu Mlýnková si připsala také asistence u obou gólů v řádné hrací době.

Dvojnásobná olympijská vítězka s Kanadou MacLeodová vedla české hokejistky v prvním utkání po dubnovém jmenování do funkce. Při premiéře pod pěti kruhy v únoru v Pekingu reprezentantky obsadily sedmé místo pod Tomášem Pacinou, jenž krátce po hrách ze zdravotních důvodů odstoupil.

Mistrovství světa v Herningu a Fredrikshavnu začne 25. srpna. Češky budou hrát v nižší výkonnostní skupině B postupně s Maďarskem, domácím Dánskem, Německem a Švédskem.