Hokejisté vyhráli v Německu první zápas EHCh přes první inkasovaný gól 6:2

13. 4. 2023 21:50

Čeští hokejisté vyhráli v utkání Euro Hockey Challenge v Kasselu nad domácím Německem přes úvodní inkasovaný gól 6:2. Branky dali útočníci Jakub Flek, jenž se prosadil dvakrát, David Tomášek, Roman Horák, Ondřej Beránek a Filip Chlapík.

Brankář Dominik Pavlát při své reprezentační premiéře inkasoval v deváté minutě, kdy ho překonal Tobias Eder. Český tým odpověděl zásluhou Fleka až před polovinou utkání, vedoucí gól vstřelil Tomášek ve 35. minutě. Ve třetí části skórovali Horák a znovu Flek shodně v oslabení, pak snížil Jonas Müller, ale Beránek s Chlapíkem definitivně rozhodli.

Druhý vzájemný souboj mezi domácími Němci a svěřenci kouče Kariho Jalonena je na programu v sobotu, hrát se bude ve Frankfurtu nad Mohanem od 17 hodin.

Zápas Euro Hockey Challenge v Kasselu (Německo):

Německo - Česko 2:6 (1:0, 0:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 9. T. Eder (Nowak, Karachun), 52. J. Müller (Tuomie, Fleischer) - 28. Flek (M. Špaček), 35. Tomášek (Flek), 41. Horák, 50. Flek (Horák), 58. O. Beránek (Moravčík, Černoch), 59. Chlapík (M. Špaček). Rozhodčí: Hunnius, Polaczek - Jürgens, Cepik (všichni Něm.). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 3800.

Německo: Franzreb - Nowak, J. Müller, Karrer, Weber, Zimmermann, Mebus, Fohrler, Mik - Bokk, Wiederer, Noebels - Fischbuch, Kammerer, Karachun - Fleischer, Leonhardt, Tuomie - Ehl, T. Eder, Soramies - Samanski. Trenér: Harold Kreis.

ČR: Pavlát - Zámorský, Jordán, Mozík, Moravčík, Pýcha, Kučeřík, M. Jandus, Němeček - Chlapík, M. Špaček, Smejkal - Tomášek, Horák, Flek - Š. Stránský, M. Kovařčík, Hrabík - O. Beránek, Černoch, Lenc. Trenér: Kari Jalonen.