Hokejisté válí, v přípravě na MS vyhráli i třetí duel. V Německu zvítězili 4:1

29. 4. 2021 20:47
Čeští hokejisté vyhráli i třetí zápas v přípravě před mistrovstvím světa v Lotyšsku, když v utkání Euro Hockey Challenge porazili v Norimberku domácí Německo 4:1.
Radost českých hokejistů na ledě Německa
Radost českých hokejistů na ledě Německa | Foto: Český hokej

Dva góly dal Lukáš Radil, po jednom přidali další útočníci Matěj Blümel a Ondřej Beránek. Němci se prosadili před koncem druhé třetiny za stavu 0:2.

Brankář Jan Růžička a útočníci Pavel Kousal a Ondřej Najman prožili debut v národním týmu. Útočník a kapitán současného výběru Tomáš Zohorna naproti tomu završil stovku odehraných zápasů v reprezentaci. Utkání však ze zdravotních důvodů nedohrál.

První dvacetiminutovka příliš vzruchu nenabídla. Český tým byl sice střelecky aktivnější a pálil sedmkrát mezi tyčky, zatímco debutant Růžička měl pouze čtyři zákroky, ale gólové příležitosti scházely. Nejblíže ke změně skóre byl obránce Šulák, jehož pokus v končící přesilovce v 17. minutě skončil na horní tyčce.

I druhá početní výhoda hostů přinesla zajímavé situace. Nejprve ujeli v oslabení do přečíslení dvou na jednoho Eder a zakončující Tiffels, proti němuž se však stihl Růžička pohotově přesunout. Jen dvě sekundy před koncem Pfaffengutova trestu Černoch nabil Blümelovi, který se ocitl na chvilku osamocený a ve velké šanci nezaváhal.

Načal tím asi nejlepší pasáž v podání českého mužstva za celé utkání. Beránek zazvonil na brankovou konstrukci, vzápětí si do dobré pozice k zakončení najel Kousal, Treutle ho však vychytal. Zmatku před Růžičkou pak nevyužil Schmölz.

Ve 33. minutě Tomášek vybojoval puk v útočném pásmu, našel najíždějícího Radila, který z pozice těsně za kruhy zamířil přesně. Němce vrátil do hry Sezemsky, jenž ve 38. minutě využil početní výhody při prohřešku Beránka.

Po polovině třetího dějství měl dokonce vyrovnání na holi Fischbuch, jenže při své dorážce minul. Sedm minut před koncem opět rozezvučel brankovou konstrukci za zády Treutleho ostrou ranou Sklenička.

Už 107 vteřin před vypršením základní doby to Němci zkusili bez gólmana, čehož však velmi rychle využil Radil a dal svůj druhý dnešní gól. Výsledek pak završil rovněž do prázdné branky Beránek.

Oba týmy se na stejném místě utkají znovu v sobotu. Úvodní buly bude vhozeno už ve 13:30.

Euro Hockey Challenge v Norimberku:

Německo - Česko 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 38. Sezemsky (Eder, Fischbuch) - 28. Blümel (Černoch, H. Zohorna), 33. Radil (Tomášek), 59. Radil, 60. O. Beránek (P. Kousal). Rozhodčí: Klein, Schadewaldt - Höfer, Laguzov (všichni Něm.). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Bez diváků.

Německo: Treutle - Holzer, Brandt, Sezemsky, Müller, Nowak, Ugbekile, Mebus, Rogl - Fischbuch, Schütz, Tiffels - Peterka, T. Eder, Schmölz - Dumont, Braun, Uvira - Pfaffengut, Eder, Ehl. Trenéři: Toni Söderholm, Ville Peltonen a Alexander Dück.

Česko: J. Růžička - D. Sklenička, Šustr, Šulák, Mozík, Galvas, Jordán, Němeček - H. Zohorna, T. Zohorna, Blümel - Tomášek, R. Hanzl, Radil - Červený, Š. Stránský, Flek - P. Kousal, O. Najman, O. Beránek - Černoch. Trenéři: Filip Pešán, Martin Straka a Jaroslav Špaček.