Hnilička se vrací k hokejové reprezentaci, bude sportovním manažerem

Sport ČTK Sport, ČTK
14. 9. 2022 15:55
Bývalý brankář Milan Hnilička se vrací k hokejové reprezentaci v roli sportovního manažera. O jeho jmenování informoval hokejový svaz po dnešním zasedání výkonného výboru.
Milan Hnilička
Milan Hnilička | Foto: Radek Bartoníček

Devětačtyřicetiletý Hnilička už působil jako generální manažer národního týmu, kterým byl od srpna 2017 do března 2018. Pak byl coby poslanec za hnutí ANO jmenován vládním zmocněncem pro sport a v srpnu 2019 se stal předsedou nově vzniklé Národní sportovní agentury, kterou vedl do loňského května. Dosud působil v hokejovém svazu jako poradce generálního sekretáře.

Loni byl olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa také zvolen předsedou organizačního výboru pro pražskou část mistrovství světa v roce 2024.

Generálním manažerem reprezentace je někdejší útočník Petr Nedvěd, který úzce spolupracuje s trenérem Karim Jalonenem. O Hniličkových kompetencích svaz v tiskové zprávě nic konkrétního neuvedl.

Výkonný výbor také schválil mimořádné odměny pro hokejové reprezentantky, které na nedávném mistrovství světa v Dánsku vybojovaly historický bronz. Její výši svaz neoznámil.

Na 40 milionů korun zvýšilo vedení Českého hokeje podporu hokejovým akademiím a sportovním centrům mládeže. Účastníkům Ligy mistrů přispěje částkou půl milionu korun.

"Nejvíce diskutovaným problémem zasedání byl dramatický nárůst cen energií, který může být a s velkou pravděpodobností bude pro mnohé kluby likvidační. Problému se bude výkonný výbor znovu věnovat na svém příštím zasedání," uvedl svaz v tiskové zprávě.

V čele návrhové komise Síně slávy skončil po vypršení funkčního období Dominik Hašek, kterého nahradí Bedřich Ščerban.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy