Místo boje o medaile debakl. Tak čeští junioři ve čtvrtfinále nestačili na Seveřany

Místo boje o medaile debakl. Tak čeští junioři ve čtvrtfinále nestačili na Seveřany
Svěřenci trenéra Václava Varadi tak na turnaji obsadí sedmé místo, což fanoušky moc nepotěšilo.
Švédové se v sobotním semifinále utkají s Ruskem...
...druhou dvojici tvoří Kanada a Finsko.
Seveřané o suverénním postupu do medailových bojů rozhodli již v první třetině.
Foto: ČTK
ČTK Sport Lukáš Filipec, ČTK, Sport
2. 1. 2020 23:58
Prohlédněte si fotografie ze čtvrtečního čtvrtfinále MS hokejistů do 20 let Česko - Švédsko, v němž domácí hokejisté podlehli Seveřanům vysoko 0:5.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy