Flek byl na oběšení, když i podruhé přišel o reprezentaci

ČTK ČTK
4. 2. 2020 10:01
Pro hokejového útočníka Jakuba Fleka představuje nominace na Švédské hry ve Stockholmu splněný sen. Karlovarský tahoun zmeškal kvůli zranění předešlé turnaje Karjala Cup a Channel One Cup a na premiéru v reprezentaci stále čeká. Ze švédské metropole se chce vrátit s prvním místem a s pocitem dobrého výkonu.
Jakub Flek
Jakub Flek | Foto: ČTK

"Jsem samozřejmě nadšený, že to konečně vyšlo. Měl jsem jet obě dvě akce předtím, bohužel mě vždycky zastavilo zranění. Měl jsem to v hlavě, ale dobře to dopadlo. Snad odletím," řekl novinářům Flek.

"Už se mi hlavou honily všelijaké myšlenky, zvlášť když se mi to stalo podruhé. Stalo se to v posledním zápase s Libercem, dokonce při posledním střídání, kdy mi přisedli koleno. Druhý den ráno jsem měl odjíždět na sraz, ale nepostavil jsem se na nohu. To jsem byl na oběšení, ale musel jsem to vzít tak, jak to bylo," uvedl sedmadvacetiletý útočník.

"Nechtěl jsem se v tom utápět, abych potom nepodával špatné výkony. Chtěl jsem makat dál a říct si o další šanci. Pro mě je to splněný sen. Budu rád za jakoukoli příležitost, kterou dostanu, a budu makat na sto procent," prohlásil plzeňský odchovanec.

Trenér Miloš Říha ho v této sezoně nominoval na všechny turnaje díky výkonům v dresu Karlových Varů, které jsou nečekaně sedmé. "Letos se nám hodně daří. Jak týmově jsme nad očekáváním, tak i individuálně s kluky z lajny. Troufnu si říct, že prožíváme skvělou sezonu. Doufám, že nám to vydrží," řekl Flek.

Jasno má v tom, s čím by se chtěl ze Stockholmu v neděli vrátit. "S prvním místem. Vždycky mám ty nejvyšší cíle. Chtěl bych se vrátit jak s dobrým týmovým úspěchem, což pro mě bude první místo, tak i s dobrým pocitem, že jsem předvedl kvalitní výkon a že třeba někdy potom ještě dostanu šanci," uvedl Flek.

Přestože je v reprezentaci nováčkem, ne všichni spoluhráči jsou pro něj neznámí. "S některými kluky se známe z extraligy. S Kubou Jeřábkem se známe z Plzně, kde jsme působili jako mladí. Někoho neznám vůbec, ale půlku kluků znám určitě," konstatoval Flek, který v extraligové sezoně nasbíral 34 bodů (13+21) ve 43 utkáních.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Jednání mezi EU a Británií stále váznou, budou pokračovat v neděli

Přes pokrok v řadě oblastí přetrvávají v jednáních mezi Evropskou unií a Británií neshody, které brání uzavření dohody o pobrexitových vztazích. Ve společném prohlášení po dnešním podvečerním telefonátu to uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a britský premiér Boris Johnson. Šéfové vyjednávacích týmů po jednodenní přestávce opět zasednou k intenzivním rozhovorům v neděli v Bruselu.

Británie z Evropské unie odešla letos 31. ledna a na Silvestra skončí přechodné období určené k vyjednání dohody. Obě strany mají již větší část textu hotovou, uzavření smlouvy však stále brání spor o pravidla hospodářské soutěže, dohled nad řešením sporů a rybolovná práva v britských vodách.

před 1 hodinou

Nor Granerud vyhrál závod v Nižním Tagilu a vede SP skokanů

Norský skokan na lyžích Halvor Granerud vyhrál závod Světového poháru v Nižním Tagilu a po druhém triumfu v sezoně se dostal do čela průběžného pořadí seriálu. Ve vedení vystřídal vítěze úvodních dvou závodů Markuse Eisenbichlera, kterému v Rusku vůbec nevyšlo druhé kolo a z prvního místa se propadl na 28. příčku.

Až na stupně vítězů se naopak po pokaženém prvním kole prodral Nor Robert Johansson. Výkonem 142,5 m ve finále o metr překonal rekord můstku, který loni stanovil jeho krajan Johan Andre Forfang, a zlepšení o 22 metrů ho v konečném pořadí vyneslo z 25. na třetí příčku.

Čtyřiadvacetiletý Granerud předvedl vyrovnané pokusy 132,5 a 132 metrů a navázal na výhru v závěrečném závodě v Ruce. Druhý dnes skončil Rakušan Daniel Huber, jenž skočil 131 a 133 m a dokonale zastoupil kvůli koronaviru chybějící kolegy z reprezentačního áčka.

Devětadvacetiletý mistr světa Eisenbichler dnes první kolo suverénně ovládl a po skoku dlouhém 136,5 metru vedl před Granerudem o 11,1 bodu. Při finálovém pokusu ho ale rozhodil poryv větru hned za odrazovou hranou a Němec zapsal pouhých 80 metrů.

Čeští reprezentanti v Nižním Tagilu kvůli koronaviru nestartovali. Poté, co měl při předchozí zastávce v Ruce pozitivní test na covid-19 Filip Sakala, se celý tým zdržel ve Finsku v karanténě a nestihl přesun speciálem do Ruska. Po úterním přesunu domů se skokani chystají na mistrovství světa v letech na mamutím můstku ve slovinské Planici, které se uskuteční od 10. do 13. prosince.

Závod SP ve skocích na lyžích v Nižním Tagilu (Rusko):

1. Granerud (Nor.) 270,0 b. (132,5+132 m), 2. Huber (Rak.) 255,7 (131+133), 3. Johansson (Nor.) 254,1 (120,5+142,5), 4. Lackner (Rak.) 249,3 (128,5+131), 5. Paschke (Něm.) 241,6 (128+126,5), 6. Zniszczol (Pol.) 230,6 (131+122), 7. Klimov (Rus.) 230,5 (132+120,5), 8. J. Sato (Jap.) 230,2 (127,5+124), 9. Lanišek (Slovin.) 227,3 (125+123), 10. Schiffner (Rak.) 223,9 (124+123).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 28 závodů): 1. Granerud 300, 2. Eisenbichler (Něm.) 283, 3. J. Sato 163, 4. Kubacki (Pol.) 144, 5. Geiger (Něm.) 141, 6. Huber 140.

Zdroj: ČTK
Další zprávy