33. Rantakari (Kaski, Nättinen)
13. Jašek (Lenc, Mašín)
23. Lakatoš (Zbořil)
35. Jaškin (Jašek, Nestrašil)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání hokejového Channel One Cupu mezi Finskem a Českem. Zápas začne ve čtvrtek 17. prosince ve 12:30 a živě jej bude vysílat kanál ČT2.

Český tým čeká v Moskvě druhý turnaj pod vedením nového realizačního týmu s trenérem Filipem Pešánem a asistenty Martinem Strakou a Jaroslavem Špačkem. Reprezentace se postupně utká s Finskem, Ruskem a Švédskem a bude se snažit vylepšit průběžné druhé místo v tabulce seriálu Euro Hockey Tour.

Přes měsícem a půl se Češi na finské Karjale nepředvedli vůbec ve špatném světle. V prvním zápase zdolali Švédy 3:1, proti Finům vyhráli 2:0 a brankář Dominik Hrachovina při prvním startu za reprezentaci udržel čisté konto. Do nedělní bitvy proti ruským juniorům vyslali omlazené mužstvo a prohráli s vítězem turnaje 0:3. Se šesti body tedy skončili druzí. První Rusové posbírali osm bodů, třetí Finové tři a poslední Švédové jen jeden.

Češi nastoupí proti Finsku v bílých dresech.

Nominace českého týmu doznala oproti Karjala Cupu mnoha změn. Trenér Pešán tentokrát nemohl počítat s hráči ze Skandinávie a Švýcarska, naopak vzal hokejisty z domácí extraligy, jež se v listopadu konečně rozběhla, a z KHL. Jedinými dvěma hráči, kteří absolvují druhý reprezentační turnaj v řadě, jsou útočníci Radan Lenc (Liberec) a kapitán Andrej Nestrašil (Magnitogorsk).

V reprezentaci tentokrát nechybí kanonýr Dmitrij Jaškin, nejlepší střelec KHL, který nastřílel v 35 zápasech za moskevské Dynamo už 24 gólů. S patnácti brankami v 31 duelech prožívá střelecké obrození ve Spartaku Moskva také Lukáš Radil. Naopak největší šutér extraligy Matěj Stránský z Třince se omluvil z rodinných důvodů.

Sestava Česka:

Furch (Will) - Mašín, Šustr (A), Vitásek, Sklenička, Pýcha, Košťálek, Gazda - Nestrašil (C), D. Kaše, Jaškin - Šťastný, Sedlák, Radil - Rousek, Jašek, Lenc (A) - Lakatoš, Zbořil, Zdráhal - Kodýtek. Trenér: Filip Pešán.

Sestava Finska:

Olkinuora (Juvonen) - Sund, Kaski, Salo, Rantakari, Lindbohm, Hietanen, Vittasmäki, Pokka - Pesonen, Ilomäki, Ojamäki - Nättinen, Ruohomaa, Puustinen - Juntilla, Tyrvainen, Karjalainen - Turunen, Leino, Ikonen - Paajanen. Trenér: Jukka Jalonen.

Česká sestava v grafickém provedení:

V sestavě českého týmu pro zápas s Finy nechybí sedm debutantů. V obraně nastoupí k prvnímu zápasu za reprezentaci Dominik Mašín, Pavel Pýcha a Daniel Gazda, v útoku pak Lukáš Jašek, Adam Zbořil, Dominik Lakatoš a Petr Kodýtek jako třináctý forvard.

Zajímavou osobností v reprezentaci je bek Pavel Pýcha. Kapitán Českých Budějovic bude debutovat v 24 letech, jeho otec, legendární "Čenda", hrál za národní tým před čtvrt stoletím.

Mimo sestavu čekají ještě další nováčci, obránce Ronald Knot a útočníci Jan Mandát s Matějem Blümelem. Jejich čas by měl přijít o víkendu.

Češi drží proti Finům v Euro Hockey Tour sérii čtyř vítězství za sebou. Na Karjale 2019 vyhráli Češi 3:2 na nájezdy a na loňském Channel One Cupu přehráli severského soupeře 4:3 po prodloužení. Dva letošní zápasy pak přinesly plnotučné triumfy 3:1 na Českých hrách a 2:0 před měsícem a půl v Helsinkách. Finové porazili český výběr naposled před bratislavským šampionátem 2019, v Brně na Českých hrách uspěli poměrem 3:2.

Na ruském turnaji mají Češi co napravovat, neboť vloni i předloni obsadili poslední místo. Naposled Pohár prvního programu získali pro sebe před pěti lety pod vedením trenéra Vladimíra Vůjtka. Ze současného výběru u toho byli brankář Dominik Furch a útočník Lukáš Radil.

Trenér Pešán plánoval vzít do Moskvy také dvojici hráčů patřících Detroitu, Filipa Hronka a Filipa Zadinu. Jenže nakonec z toho sešlo, Red Wings si své hráče z Evropy pomalu stahují zpátky.

Obě mužstva nastupují na led prázdné arény armádního klubu CSKA Moskva. Češi v bílých dresech, hráči Suomi v tmavě modrém.

00:01

Utkání právě začalo.

00:15

Úvodní vhazování se muselo opakovat, Finům se pak nepovedla rozehrávka a poslali puk na zakázané uvolnění. Hra jde před Olkinuoru.

00:42

Šťastný se octl v první střelecké možnosti českého týmu, ale finského gólmana neprostřelil. Na druhou stranu zaváží puk Pesonen.

01:14

Olkinuora si za svou brankou poradil s dravým nájezdem českých útočníků.

01:47

Juntilla se nedostal přes českou obranu a po pravém křídle vyrazil do úniku Zdráhal. Bekhendovým nahozením neohrozil klec Finů.

02:20

Šustr si sjel na pravou stranu útočného pásma a nahodil puk na Olkinuoru. Finský brankář neměl se zákrokem problém.

02:46

Turunen se snažil dělat paseku v obranné třetině Čechů, ale ti se nakonec dostali alespoň do středního pásma, kde o puk přišli.

03:15

Finové jdou už ve třetí minutě do vedení. TONY SUND se na zadním mantinelu vyhnul českým bekům, natlačil se před Furcha a pod českým brankářem zasunul puk do sítě - 1:0. Asistence: Niko Ojamäki, Arttu Ilomäki.

04:13

Sund zaznamenal po pěkné individuální akci svůj první gól ve finské reprezentaci. Češi se v útočném pásmu snaží o odpověď, jmenovitě Lakatoš se Zbořilem.

05:18

Češi trpělivým napadáním vybojovali puk v útočném pásmu a Jaškin rozehrál na Nestrašila. Jeho přihrávka na Košťálka už ale neprošla.

05:50

Radil objel finskou branku, jenže stále je Finy tlačen k mantinelu.

06:24

Národní tým po inkasované brance přidal na tempu a znepříjemňuje Finům rozehrávku. Hráči Suomi v posledních chvílích nestíhají.

06:48

Jašek získal puk v zajímavé pozici a posouval ho před branku na Rouska. Mladému sparťanovi znemožnili lepší zakončení finští obránci.

07:24

Sklenička nepustil Nättinena na středovou osu, a tak musel finský útočník pálit z křídla. Furch nadvakrát pokryl neposedný kotouč.

07:46

Seveřané se po delší době usadili v útočné třetině. Furch počítal se záludným odrazem od mantinelu a odehrál puk holí.

08:27

Finové zpacifikovali útok Šťastného s Radilem. Útočník Mladé Boleslavi se chtěl prosadit mezi kruhy a vypálit, jenže prostor nedostal.

08:55

Sedlák obkroužil branku a přivezl kotouč k modré čáře. Tečované nahození skončilo v ochranné síti a vhazuje se před Olkinuorou.

09:45

Finové za brankou zklidnili hru a obě mužstva vystřídala. Za modrou čarou ve hře nemohli pokračovat kvůli případnému ofsajdu.

10:24

Hráči Suomi vyrazili do brejku ve třech proti dvěma a na konci akce po přihrávce Karjalainena nadvakrát zakončoval Tyrvainen. Poprvé zasáhl Furch, podruhé Fin bekhendem přestřelil.

10:51

Na opačné straně podržel puk brankář Olkinuora a po vhazování Češi za brankou o kotouč přišli.

11:40

Pýchovu dlouhou přihrávku středem kluziště Finové zachytili. Rousek s Jaškem podnikají další výpad směrem dopředu.

12:10

Skvělé střídání českého týmu končí vyrovnáním! První střelu LUKÁŠE JAŠKA brankář Olkinuora vyrazil, ale o něco později třinecký útočník tečoval pobídku Lence přesně mezi betony finského gólmana. Debut v národním týmu ozdobil Jašek prvním gólem - 1:1. Asistence: Radan Lenc, Dominik Mašín.

12:53

Češi byli za zvýšenou aktivitu po prvním gólu zaslouženě odměněni. Teď už se dopředu valí zase Finové, Furch nadvakrát zkrotil nepříjemný puk.

13:30

Košťálek si sice poradil s Ikonenem, nicméně Finové pak rychle okradli o kotouč Pýchu. Nyní už je hra ve středním pásmu.

13:52

Pokka vlétl do útočné zóny příliš rychle, a proto Finy při útoku zbrzdil ofsajd. Střelec vyrovnávací branky Jašek jde na vhazování.

14:31

Češi střídají, a tak mají Sund a Kaski spoustu času na rozehrávku. Finové se ještě vrací zpět před Olkinuoru.

15:02

Finové se nakonec dostali až do útočného pásma a pěknou kombinaci zakončoval Nättinen. Ruohomaa mu nabil na pravý kruh a Furch musel zasahovat.

15:48

Olkinuora zastavil pronikajícího Košťálka, na druhé straně brankář Dinama Minsk udržel prudkou ránu rozjetého Tyrvainena. Zajímavé okamžiky.

15:56

První vyloučení je bohužel na české straně. Andrej Šustr postrčil finského hráče a ruský rozhodčí to posoudil jako dvě minuty za podrážení.

16:41

Finové se usadili v útočném pásmu, trenér Pešán nasadil na oslabení poprvé v zápase třináctého útočníka Kodýtka. Na konci finské akce byl jistý Furch.

16:57

Sražená finská střela vylétla mimo prostor kluziště. Nicméně i po minutě českého oslabení se pokračuje stále před Furchem.

17:28

Výborný obranný zákrok Mašína, který padl do střely z levého kruhu. Jenže Finové stále drží útočnou třetinu.

17:45

Finové nakonec přesilovku pár sekund před koncem proměňují a vedení je zpět na jejich straně. Odražený puk si před Furchem našel MIKAEL RUOHOMAA a zametl ho do prázdné branky - 2:1. Asistence: Niko Ojamäki, Jere Karjalainen.

19:08

Češi se zkraje poslední minuty první části ještě nastěhovali do útočné třetiny. Kaše a Jaškin hrají s pukem.

19:41

Hra se ještě přelila před českou branku. Furch vyrazil střelu od modré čáry, Šustr si pak u mantinelu nepočínal zrovna jistě.

20:00

První třetina skončila.

Skončila první perioda, kterou zvládli lépe Finové. Český tým nepřehrávali nijak výrazně, ale svou dotěrností a aktivitou na bruslích dosáhli na dvě branky. Po individuální akci otevřel skóre už v třetí minutě obránce Sund, nicméně pak Češi přidali. Zasloužené vyrovnání zařídil umnou tečí Lencovy střely Jašek. Zatím rozdílový gól zaznamenali hokejisté Suomi v jediné přesilovce, na jejímž konci se z dorážky prosadil Ruohomaa.

Statistiky po první třetině (Finsko - Česko):

Střely na branku: 10 - 7,

trestné minuty: 0 - 2,

vyhraná vhazování: 9 - 4.

Lukáš Jašek vstřelil při debutu za reprezentaci první gól.

20:01

Druhá třetina právě začala.

20:12

První pětka českého týmu se hned prosadila do útočného pásma. Mašínovu střelu pokryl Olkinuora, dotírající Kaše s k dorážce nedostal.

20:54

Finům se podařilo nástup českého týmu utlumit a už hrají s pukem oni. Hra se teď odbývá ve středním pásmu.

21:21

Češi v určitých pasážích hry velmi dobře napadají, ale vždy jim ještě krůček chybí. Sedlák donutil Finy k chybě, šance z toho však nebyla.

22:05

To je velmi smutný začátek druhé třetiny pro český výběr. Lindbohmovu střelu od modré čáry tečoval mimo dosah Furcha JERE KARJALAINEN a Finové se radují už z dvoubrankového vedení - 3:1. Asistence: Petteri Lindbohm, Julius Junttila.

22:21

Češi zareagovali na třetí finskou trefu nejlépe, jak mohli, a během několika sekund znovu snížili ztrátu. DOMINIK LAKATOŠ se dostal k puku v útočném pásmu, najel si mezi kruhy a parádní pumelicí přesně pod břevno se také on prosadil v prvním zápase za reprezentaci - 3:2. Asistence: Adam Zbořil.

24:14

Hra nabrala na začátku druhé části velké tempo. Akce se teď přelévají ze strany na stranu, Furch se musel mít hodně na pozoru.

24:36

Češi se dočkali své první přesilovky. Po faulu na Jaška byl na dvě minuty za podrážení vyloučení Juhani Tyrvainen. Kvůli krvavému zranění musí na ošetřovnu a trest za něj odpyká Juuso Puustinen.

25:48

Finové se dobře ubránili a ujeli v oslabení do přečíslení dvou proti jednomu. Ikonen svou tvrdou ranou trefil zřejmě horní tyčku.

26:18

Českému týmu zatím přesilovka nevychází podle představ. Svěřenci Filipa Pešána spíše nahání puk, nemají ho pod kontrolou.

26:49

Olkinuora si poradil se střelou Košťálka a Finové jsou kompletní.

26:59

Bohužel teď musí Češi zase do čtyř. Ondřej Vitásek si přidržel Pesonena a po zásluze dostává dvě minuty za držení. První přesilovku Finsko využilo.

27:25

Finové i v druhé přesilovce zatím velmi nebezpeční. Rantakari poslal puk na Furcha a třicetiletý strážce české svatyně se musel činit.

27:40

Furch si poradil i s dalším odraženým kotoučem a Pesonen před brankou zakončovat nemohl.

28:06

Rousek ve spolupráci s Mašínem pozdrželi čas v útočném pásmu. Finové musí akci zakládat od úplného začátku.

28:42

Vitásek už netrpělivě čeká na návrat na led, ale Češi jsou ještě pod tlakem.

28:58

Sekundu před návratem rižského obránce se puk volně kutálel před českou brankou. Naštěstí nebyl poblíž nikdo z Finů.

29:25

Teď už jsou Češi v pěti a Furch drží puk pod lapačkou. Výběr Filipa Pešána dostane šanci hru ustálit a pokusit se o vyrovnání.

30:13

Skvělá práce mladíka Kašeho. Poté, co vedl útočnou akci, se bleskurychle vrátil zpět dozadu a zamezil Finům v útoku.

30:40

Šance ovšem přiskakují hlavně na straně Finů. Karjalainen se zjevil sám před Furchem a přestřelil, předtím Jaškin tvrdě srazil Lindbohma.

31:16

Český výběr si zahraje druhou přesilovku v utkání. Tony Sund, jenž otevřel skóre, fauloval Šťastného a odsedí si dvě minuty za držení.

31:35

Jašek nastřeloval puk před bránu a finští beci ubránili jeho skorojmenovce Jaškina. Olkinuora nakonec podržel puk v bezpečí.

31:55

Velká škoda, česká přesilovka končí. To bylo jasné sekání Lukáše Sedláka, který zamezil protiútoku Suomi faulem. Jednoznačné dvě minuty.

32:29

Nyní se hraje čtyři na čtyři a tato varianta svědčí skvělému bruslařovi Lencovi. Zamotal hlavu finským bekům a tlačil se do zakončení. Puk se nakonec odrazil mimo jeho dosah.

33:16

To není pro český tým úplně šťastné řešení. Zakázané uvolnění chvilku před návratem Sunda. Finové rozehrají zkrácenou přesilovku před Furchem.

33:43

Finové využívají i tuto zkrácenou početní výhodu a opět odskakují na rozdíl dvou branek. Seveřané rozebrali českou čtyřku a OTSO RANTAKARI pálil v komfortní pozici přímo pod břevno - 4:2. Asistence: Oliwer Kaski, Julius Nättinen.

34:19

Podruhé v zápase se proti pravidlům provinil Juhani Tyrvainen. Dvakrát chyboval na vhazování a obdržel dvouminutový trest. Šance pro Čechy.

34:21

Petteri Lindbohm je dalším vyloučeným hráčem. Odsedí si dvě minuty za držení Jaška a Češi budou hrát dlouho v pěti proti třem.

34:46

Češi bleskově využívají dvojnásobnou přesilovku a znovu jsou ve hře! Jašek našel mezi kruhy kanonýra DMITRIJE JAŠKINA a ten se prosadil tvrdou ranou. Měl čas si puk připravit a zakončil parádní akci - 4:3. Asistence: Lukáš Jašek, Andrej Nestrašil.

35:41

Výběr Filipa Pešána pokračuje ještě v klasické přesilovce a další dobrou šanci měl Lenc. Olkinuora musel zasahovat nadvakrát, měl obrovské potíže.

36:47

Finové nakonec druhou část oslabení s problémy přestáli a už jsou kompletní. Hra má teď rychlý spád a dlouho se nepřerušuje.

37:47

Dvě minuty a třináct sekund před koncem druhé třetiny přerušuje Furch hru. Češi nebyli před pár okamžiky daleko od vyrovnání.

38:33

Faulů přibývá, Robin Salo nepustil k puku Nestrašila, jenže šlo o nedovolené bránění. Češi znovu hrají přesilovku.

38:54

Finové se zatím brání velmi dobře.

39:25

Hokejisté Suomi znovu dokonce zahrozili v oslabení. Junttila ujel do přečíslení, vzal střelu na sebe a netrefil branku.

39:59

Olkinuora zasáhl proti Košťálkovi a zdálo se, že druhá třetina skončí. Ale Finové ještě vyrazili do útoku a v poslední sekundě před odkrytou klecí minul puk Ikonen.

40:00

Druhá třetina skončila.

Divoká prostřední třetina začala dvěma slepenými góly. Finové nejdříve zvýšili na 3:1 zásluhou Karjalainena, který tečoval pokus Lindbohma. O šestnáct sekund později už bylo pro Čechy znovu veseleji, parádní ranou snížil Lakatoš. V české přesilovce zahrozil Ikonen a z brejku trefil břevno, dobrou šanci neproměnil ani Karjalainen.

Posléze Finové přeci jen potrestali vyloučení Sedláka a na poslední chvíli využili podruhé přesilovku. Rantakari měl spoustu prostoru a přesnou střelou zvýšil na 4:2. Následně dostali Češi nabídku dlouhé dvojnásobné přesilovky a okamžitě ji využili. Jašek našel Jaškina, a ten snížil na 4:3. Češi pak mohli dokonce vyrovnat, ale Lenc nadvakrát neuspěl. Poslední šanci třetiny zahodili Finové, třetí část zůstává otevřená.

Statistiky po druhé třetině (Finsko - Česko):

Střely na branku: 19 - 16,

trestné minuty: 10 - 6,

vyhraná vhazování: 16 - 14.

Češi se po druhé třetině drží na dostřel.

40:01

Třetí třetina právě začala.

40:19

Leino energicky přibruslil na levé křídlo a nahodil puk na Furcha. Ten chtěl v první moment rozehrát, ale nakonec kotouč podržel.

40:42

Petteri Lindbohm musí podruhé na trestnou lavici. Obránce švýcarského Bielu je potrestán dvěma minutami za vysokou hůl v obličeji Jaškina.

41:19

Češi dostali přes celé útočné pásmo křižnou přihrávku na Lence, a ten pobízel k teči před brankou Radila. Jenže ten zrovna poodjel a Olkinuora zasáhl.

41:33

Jaškova střela zřejmě neprošla až na Olkinuoru, byl tam finský blok. Později hokejisté Suomi odražený kotouč vyhodili.

42:30

Přesilovka pomalu spěje ke konci a Češi se po delší době zase usadili před Olkinuorou. Zatím kombinují kolem dokola pásma.

42:57

Lenc a Šťastný neuspěli v dobré šanci a Finové jsou kompletní. Hra se dostává na opačnou stranu před branku Furcha.

43:30

Jaškin s Vitáskem ujeli do přečíslení. Olkinuora si poradil s pokusem nejlepšího střelce KHL a Zbořil nedokázal skákavý puk dorazit.

44:24

Jaškin znovu v úniku! Forvard Dynama má ohromnou formu, přebruslil obránce, ale na Olkinuoru si pak nepřišel.

44:57

I hra ve třetí třetině má rychlý spád a Češi jsou zatím aktivnější.

45:40

Košťálek projel po pravém křídle a zaměstnal brankáře Magnitogorsku. Olkinuora přerušil dlouhou pasáž hry.

46:16

Plzeňský útočník Kodýtek dostává na ledě stále více času, bohužel pro český tým k němu přihrávka Radila v brejku neprošla.

46:39

Furch po delší době musel zasahovat. Poradil si s pokusem od Ojamäkiho a hra bude pokračovat po komerční přestávce.

47:08

Furch pokryl střelu Sunda a Pesonen při dorážce trefil holí do obličeje Šustra. Rozhodčím však tento nedovolený zákrok unikl.

48:15

Košťálek si u vlastní branky přibrzdil a odvážně rozehrál. V útočném pásmu ale zcela neuspěli Šťastný s Radilem.

48:57

Leino se tlačil přes Mašína, upadl na led, ale rozhodčí to nevyhodnotili jako faul. Na druhé straně promáchl v dobré pozici dvoubodový Jašek.

48:37

Češi přečkali nepříjemný atak Finů a sami vyrazili dopředu. Zdráhal a Lakatoš vybídli k akci Zbořila.

50:43

Češi jsou teď jasně aktivnějším týmem, nicméně gólové šance zatím nepřicházejí. Finové se s ubývajícím časem soustředí hlavně na bránění.

51:35

Furch neviděl na Hietanenovu střelu dobře, ale nakonec měl štěstí, že puk mířil mimo branku. Hra jde bleskově na opačnou stranu.

51:57

Pohledný zápas nyní opravdu graduje. Unavení Finové vyhodili jen na zakázané uvolnění, Češi mají ještě osm minut času.

52:35

Tlak českého týmu přerušuje faul debutanta Pavla Pýchy, který musí na trestnou lavici. Dvě minuty za držení a šance pro Finy.

53:02

Finové operují v útočném pásmu a svírají českou čtyřku. Střela z pravé strany byla sražena mimo.

53:24

Furch se zvládl za rozhozenou obranou skvěle přemístit a vychytal střelu Kaskiho. Češi se pak zvládli osvobodit.

54:16

Košťálek podržel puk pod bruslemi u mantinelu a Češi znovu vyhodili. Z Pýchova trestu už toho mnoho nezbývá.

54:54

Pýcha je zpět, Češi se ubránili, ale už nemají moc prostoru na vyrovnání. Jaškin se okamžitě vrhl na zteč a zakončoval bekhendem.

55:41

Košťálkova střela už byla navíc, předcházel jí totiž ofsajd. Něco málo přes čtyři minuty zbývá do konce zápasu.

56:16

Junttila zkušeně podržel puk v obranném pásmu a udělal několik vývrtek navíc. Češi se snaží dostat k puku, aby mohli rozjet tlak.

57:12

Hra je rozháraná a stále se českému týmu nedaří dostat kotouč pod kontrolu. Furch zůstal ledově klidný proti šanci Ilomäkiho a přerušil.

57:34

Sklenička s Mašínem založili akci, na jejímž konci stál Lakatoš, jenže puk mu při střele sjel z hole. Situaci nezachránil ani dojíždějící Sklenička.

58:25

Jašek si nezpracoval prudký pas od Vitáska a sekundy utíkají. Už se rozběhly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:58

Nestrašil podržel puk za brankou v útočném pásmu a Češi už hrají v šesti proti pěti. Furch je na střídačce.

59:25

Sklenička zablokoval finského hráče, který už mířil do prázdné branky. Na druhé straně minul z voleje Jaškin.

59:58

Finové dostali puk do středního pásma a pokryli před branku i Kašeho o něco později. Tohle vedení už Seveřané nepustí.

60:00

Utkání skončilo.

První zápas moskevského Channel One Cupu skončilo výhrou Finska nad Českem 4:3. Ve třetí třetině už žádný gól nepadl, byť hlavně Češi měli na jejím začátku dobré šance. Jaškin dvě solidní možnosti nezhodnotil gólově, ve zbytku třetí části se hrál mimořádně svižný hokej z obou stran. Na konci zkusil Filip Pešán hru bez brankáře, nicméně Češi puk za Olkinuoru nedotlačili.

Český výběr sice vstoupil do turnaje porážkou, ale za výkony se nemusí stydět. Nováček Jašek zaznamenal gól a asistenci, trefil se i další debutant Lakatoš a Mašín se Zbořilem si připsali po bodu za nahrávku. Ve velké formě hraje Jaškin coby nejlepší střelec KHL. O víkendu se čeští fanoušci ještě mají na co těšit.

Statistiky zápasu (Česko - Finsko):

Střely na branku: 26 - 24,

trestné minuty: 12 - 8,

vyhraná vhazování: 20 - 18.

Domácí Rusové nastoupí proti Švédům ještě dnes od 17:30. Channel One Cup pak bude pokračovat o víkendu, národní tým se v sobotu od 13:30 postaví ruské sborné a v neděli už v 9:00 uzavře turnaj zápasem se Švédy.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký den.