Dresy pro olympiádu: naštvaní Slováci, přešlap u Korejců i návrat rudé mašiny. A co Češi?

Podívejte se, v jakém dresu vyjedou na olympijský led Češi a další národy.
ČESKO. Už žádné velké experimenty. Na olympiádě v Soči kopírovala jedna varianta českého dresu přímo státní vlajku, teď je tmavší verze konzervativnější. Zaujmout můžou rukávy. Podle kanadského časopisu The Hockey News mají Češi čtvrtý nejhezčí dres.
FINSKO. Obávaní Seveřané, kteří získali na hrách medaili třikrát v řadě, tentokrát nebudou na hrudi nosit nápis "Suomi". Minimálně světlé variantě dominuje zlatý lev ze státního znaku.
JAPONSKO. Pro ty, které překvapuje přítomnost tohoto dresu, je třeba podotknout, že na olympiádě budou hrát hokej také ženy, mezi nimiž Japonky vcelku vynikají.
JIŽNÍ KOREA. Tady společnost Nike přešlápla. Na svém webu uvádí, že "u písma a čísel jsme se inspirovali origami". Umění skládání rozličných motivů z papíru však pochází z Japonska. Protože obě asijské země tíží složitá společná historie, je to podobné, jako kdyby na českém dresu byly motivy ruské matrjošky.
Foto: Nike
Daniel Poláček Daniel Poláček
6. 11. 2017 14:32
Hokejové dresy pro nadcházející olympiádu v Pchjongčchangu jsou na světě. Společnost Nike se chlubí, že hráče oblékne do ještě lehčího a prodyšnějšího materiálu, ovšem pro fanoušky je nejdůležitější vzhled a ne vždy dávají palec nahoru. Podívejte se, v čem vyjedou na led Češi a další týmy.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Miami po druhém pozitivním testu v týmu uzavřelo své centrum

Basketbalový klub Miami Heat uzavřel své tréninkové centrum poté, co měl jeho druhý hráč pozitivní test na koronavirus. Minulý týden informoval o nákaze Derrick Jones Jr., jméno druhého hráče zveřejněno nebylo. Podle listu Miami Herald se však počítá s jeho účastí při restartu NBA.

Mužstvo Heat už nehodlá trénovat v Miami před cestou do Orlanda, kde se má sezona zámořské ligy dohrát. Soutěž pro 22 týmů v uzavřeném komplexu Disney Worldu začne 30. července. Miami odehraje první zápas 1. srpna proti Denveru.

V minulých týdnech uzavřely kvůli odhaleným případům nákazy covidem-19 svá tréninková centra také Denver, Los Angeles Clippers a Brooklyn Nets.

Zdroj: ČTK
Další zprávy