Dresy pro olympiádu: naštvaní Slováci, přešlap u Korejců i návrat rudé mašiny. A co Češi?

Podívejte se, v jakém dresu vyjedou na olympijský led Češi a další národy.
ČESKO. Už žádné velké experimenty. Na olympiádě v Soči kopírovala jedna varianta českého dresu přímo státní vlajku, teď je tmavší verze konzervativnější. Zaujmout můžou rukávy. Podle kanadského časopisu The Hockey News mají Češi čtvrtý nejhezčí dres.
FINSKO. Obávaní Seveřané, kteří získali na hrách medaili třikrát v řadě, tentokrát nebudou na hrudi nosit nápis "Suomi". Minimálně světlé variantě dominuje zlatý lev ze státního znaku.
JAPONSKO. Pro ty, které překvapuje přítomnost tohoto dresu, je třeba podotknout, že na olympiádě budou hrát hokej také ženy, mezi nimiž Japonky vcelku vynikají.
JIŽNÍ KOREA. Tady společnost Nike přešlápla. Na svém webu uvádí, že "u písma a čísel jsme se inspirovali origami". Umění skládání rozličných motivů z papíru však pochází z Japonska. Protože obě asijské země tíží složitá společná historie, je to podobné, jako kdyby na českém dresu byly motivy ruské matrjošky.
Foto: Nike
Daniel Poláček Daniel Poláček
6. 11. 2017 14:32
Hokejové dresy pro nadcházející olympiádu v Pchjongčchangu jsou na světě. Společnost Nike se chlubí, že hráče oblékne do ještě lehčího a prodyšnějšího materiálu, ovšem pro fanoušky je nejdůležitější vzhled a ne vždy dávají palec nahoru. Podívejte se, v čem vyjedou na led Češi a další týmy.
 

Právě se děje

Další zprávy