Čtvrtá porážka v řadě. Čeští hokejisté prohráli s Finskem po nájezdech

16. 12. 2021 20:30
Čeští hokejisté prohráli i čtvrté utkání sezony. Na úvod turnaje Channel One Cup ale svěřenci kouče Filipa Pešána poprvé bodovali, poté co podlehli v Praze Finsku 2:3 po samostatných nájezdech. O vítězství Seveřanů rozhodl jediný úspěšný z deseti exekutorů Peter Tiivola.
Jan Kovář
Jan Kovář | Foto: Reuters

Ani na čtvrtý pokus nedokázali svěřenci kouče Filipa Pešána skórovat v první třetině, po níž prohrávali po gólu Sakariho Manninena. Ve druhé části vyrovnal kapitán Jan Kovář. Ve 48. minutě šli Finové znovu do vedení zásluhou trefy Antona Levtchiho. V čase 59:49 vyrovnal Milan Gulaš s velkým přispěním Manninena.

Ihned po utkání se národní mužstvo vydalo na cestu do Moskvy. V hlavním dějišti druhého turnaje série Euro Hockey Tour v sezoně se Češi utkají v sobotu s domácími Rusy a v neděli se Švédy.

Aktualizujeme

Hokejový turnaj Channel One Cup, součást Euro Hockey Tour (Praha):

ČR - Finsko 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Jan Kovář (Gulaš), 60. Gulaš (Jan Kovář) - 10. S. Manninen (Markus Granlund, Pokka), 48. Levtchi (Kemppainen), rozhodující sam. nájezd Tiivola. Rozhodčí: Jeřábek, Šindel - Lhotský, J. Svoboda (všichni ČR). Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

Sestavy:

ČR: Hrubec - Šulák, J. Jeřábek, Zámorský, Ščotka, Klok, Krejčík, D. Musil - Gulaš, Jan Kovář, Frolík - Řepík, Krejčí, Sobotka - Hyka, L. Sedlák, A. Nestrašil - Blümel, A. Musil, Flek - od 21. navíc Jašek. Trenéři: Filip Pešán, Martin Straka a Jaroslav Špaček.

Finsko: Säteri - Kaski, Pokka, Kemiläinen, P. Seppälä, Hietanen, Pelli, J. Honka, M. Seppälä - Hartikainen, S. Manninen, Markus Granlund - J. Karjalainen, Kemppainen, Levtchi - M. Nurmi, Pärssinen, Nenonen - Joonas Nättinen, Tiivola, Salomäki. Trenéři: Jukka Jalonen, Mikko Manner a Ari-Pekka Selin.