Další výhra a znovu 5:4. Hokejisté i podruhé v přípravě na MS zdolali Německo

18. 4. 2019 19:59
Čeští hokejisté zvítězili v Euro Hockey Challenge v Karlových Varech i podruhé nad Německem. Po středeční výhře dnes otočili duel ze stavu 0:2 a radovali se ze shodného výsledku 5:4.
Michal Řepík vstřelil první gól českých hokejistů v přípravě s Německem
Michal Řepík vstřelil první gól českých hokejistů v přípravě s Německem | Foto: Lukáš Caha

Svěřenci trenéra Miloše Říhy se od pondělí přesunou na pátý týden přípravy na Slovensko a sehrají s tamním výběrem duely v pátek v Trenčíně a v sobotu v Nitře.

Na rozdíl od středečního duelu, kdy při výhře 5:4 vedli Češi v šesté minutě už 2:0, domácímu týmu v odvetě vstup do utkání nevyšel. Po 124 vteřinách se ujal tým finského kouče Söderholma vedení. Po Štencelově chybě za brankou našel Tuomie z otočky bekhendem Loibla, který z pozice mezi kruhy trefil levý horní roh Bartošákovy branky.

Za dalších 100 sekund chtěl Hynek Zohorna vrátit z pravého kruhu přihrávku Zámorskému, ale přes napadajícího Bergmanna puk vyslal tak nešťastné, že prošel mezi betony překvapeného českého gólmana.

Odpovědět se snažil nejdříve Tomášek a povedlo se to až v deváté minutě Řepíkovi, který si po Kubalíkově ideální přihrávce vychutnal Treutlea blafákem do bekhendu. V polovině úvodní části se po sólu od obranné modré čáry trefil z levého kruhu Zaťovič a bylo vyrovnáno. Obrátit skóre se ale Říhovu týmu nepodařilo ani v 83 sekund trvající přesilovce pěti proti třem.

Po 88 sekundách druhé třetiny musel po Bittnerově zákroku vystřídat otřesený Bartošák a nahradil jej Langhamer. Ten se po chvíli vyznamenal při šanci Tuomieho. Při následném Hanzlově vyloučení se Češi ubránili a ještě v oslabení zahrozil Zaťovič, ale neměl přesnou mušku.

V 28. minutě pomohla Treutleovi po Tomáškově střele levá tyč. Němci se ubránili při Daschnerově trestu a potom měli sérii šancí. Pföderl ale neuspěl, Tuomie sám před brankou také minul a Bokkovu možnost zlikvidoval Langhamer.

V úvodu třetí třetiny byli aktivnější Němci a Langahmer vytěsnil vyrážečkou Loiblův pokus. Ve 43. minutě udeřili domácí. Tomášek po střele Filipa Pavlíka z dorážky ještě neuspěl, ale Červený už bekhendem doklepl puk do odkryté branky.

Za 117 sekund zamířil Hynek Zohorna z levého kruhu do protějšího horního rohu branky a zvýšil na 4:2. V 47. minutě se podobně jako Hynek Zohorna trefil na druhé straně Müller, ale Češi stejně jako ve středu těsný náskok uhájili. Pojistit jej mohl Červený, v 59. minutě se to povedlo v přesilovce po Zaťovičově přihrávce Fořtovi. Devět sekund před koncem ještě snížil Fauser, který přešel přes Zámorského a překonal Langhamera.

Po dvou výhrách nad Rakouskem (3:1 a 5:4 po samostatných nájezdech) zůstali čeští hokejisté v EHCh neporažení.

Hokejovou reprezentaci v přípravě na MS doplní obránci Michal Moravčík z Plzně, Jakub Jeřábek z farmy St. Louis v San Antoniu a David Sklenička ze záložního týmu Montrealu z Lavalu. Připojí se v příštím týdnu na dalším kempu v Nitře stejně jako dříve pozvaní bek Radko Gudas s útočníkem Jakubem Voráčkem z Philadelphie a Milan Gulaš s Janem Kovářem z Plzně.

Z dosavadního kádru vypadli obránci Tomáš Dvořák ze Sparty, Lukáš Klok ze Slovanu Bratislava, Vojtěch Mozík z Podolsku, Jan Štencel z Komety Brno a útočníci Ondřej Beránek z Karlových Varů, Tomáš Mertl z Kunlunu a Patrik Zdráhal z Vítkovic.

Euro Hockey Challenge v Karlových Varech:

Česko - Německo 5:4 (2:2, 0:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 9. Řepík (D. Kubalík, Polášek), 11. Zaťovič (Krejčík, Štencel), 43. Červený (Tomášek, F. Pavlík), 45. H. Zohorna (T. Zohorna), 58. Fořt (Zaťovič) - 3. Loibl (Tuomie), 4. Bergmann, 47. J. Müller (Höfflin, Nowak), 60. Fauser (Daschner). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Lhotský, J. Ondráček (všichni ČR). Vyloučení: 1:4, navíc R. Hanzl (ČR) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5533 (vyprodáno).

Česko: Bartošák (22. Langhamer) - Zámorský, Polášek, Kundrátek, Kolář, Štencel, Krejčík, F. Pavlík, Jordán - Řepík, R. Hanzl, D. Kubalík - H. Zohorna, T. Zohorna, Sekáč - Tomášek, Fořt, Červený - Rousek, R. Zohorna, Zaťovič - od 30. navíc O. Beránek. Trenéři: Miloš Říha starší, Robert Reichel a Karel Mlejnek.

Německo: Treutle - Daschner, Schopper, Nowak, J. Müller, Bittner, B. Krupp, M. Weber, Wagner - Pföderl, Michaelis, Bergmann - Elsner, Noebels, Wohlgemuth - Bokk, Loibl, Tuomie - Ziegler, Fauser, Höfflin. Trenéři: Toni Söderholm a Cory Murphy.

Další výsledky:

Dánsko - Švédsko 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky: 10. Wedin, 22. Sylvegard.

Finsko - Norsko 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky: 7. Ruotsalainen, 9. Manninen, 59. Kiviranta - 18. Haga.

Rusko - Švýcarsko 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Branky: 11. Žafjarov, 19. Chafizullin, 36. Barabanov, 37. Alexejev, 58. Golyšev - 18. a 40. Bertaggia.