Mladíci se probrali. Hokejová osmnáctka po úvodním fiasku nasázela Švýcarům osm gólů

20. 4. 2019 18:59
Česká hokejová osmnáctka po úvodní porážce s Běloruskem 3:4 na mistrovství světa v Umee zabrala a zvítězila nad Švýcarskem 8:2. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci k tomu pomohl útočník Filip Koffer, dvakrát skóroval také Martin Lang.
Čeští hokejisté slaví na mistrovství světa do 18 let jeden z osmi gólů v síti Švýcarska | Foto: iihf.com

Už po 65 sekundách nabídl výběru Aloise Hadamczika početní výhodu Baraganův faul a Koffer z dorážky otevřel skóre. V dalším oslabení při Valenzově pobytu na trestné lavici už si vedli Švýcaři lépe a mohli vyrovnat. Dählerův únik zlikvidoval Pařík, který po prvním duelu nahradil v brance Bednáře.

Ve 13. minutě Češi zvýšili. Barinka nabil zpoza branky Raškovi a Henauer podruhé kapituloval. Při Salzgeberově trestu Švýcaři také odolali, ale po 75 vteřinách druhé části v přesilové hře čtyř proti třem po spolupráci s Hašem zvýšil Lang. Ve 23. minutě při Bardhově trestu díky Rutarově tečované střele vedli Češi už 4:0. Henauera vystřídal ve švýcarské brance Patenaude.

Po faulech Najmana a Kučeříka dostali Švýcaři možnost hrát v pěti proti třem a Paříkovi sebral čisté konto střelou od modré čáry Rubanik. Další možnost měl ve 32. minutě Zuercher, ale český gólman jeho únik zlikvidoval. Čtyřbrankový náskok vrátil Hadamczikovu týmu 86 sekund před koncem druhé části Rychlovský, který po Kofferově přihrávce v přečíslení zakončil do odkryté branky.

Po 32 vteřinách závěrečného dějství tečoval Lang Přikrylův pokus a bylo to 6:1. Při trestech Švýcara Knaka i Rychlovského se stav nezměnil, ale v 51. minutě využil clony před Paříkem Dähler a snížil. Již za 58 sekund se radovali opět Češi po Najmanově dorážce a debakl Švýcarů završil v 57. minutě Koffer.

Další zápas ve skupině A čeká český tým v neděli v 15:30 s úřadujícími mistry světa Finy.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let v Umee (Švédsko):

Skupina A:

Česko - Švýcarsko 8:2 (2:0, 3:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. Koffer (Myšák, Barinka), 13. Raška (Barinka), 22. Lang (Haš), 23. Rutar (Pšenička), 39. Rychlovský (Koffer), 41. Lang (Přikryl), 52. Najman (Kubíček), 57. Koffer (Najman, Rychlovský) - 25. Rubanik (Chanton, Knak), 51. Dähler. Rozhodčí: Kova (Fin.), Morozov (Rus.) - Badyl (Běl.), Bowles (USA). Vyloučení: 4:7. Využití: 3:1. Diváci: 582.

Sestava Česka: Pařík - Kubíček, Kučeřík, Mlčák, Haš, A. Rutar, Volráb, Žůrek - F. Přikryl, Lang, Mužík - Raška II, Barinka, Myšák - Teplý, Toman, Pšenička - Najman, Koffer, Rychlovský - Peterek. Trenéři: Alois Hadamczik, Radek Bělohlav a Marek Židlický.

1. Kanada 2 2 0 0 0 12:7 6
2. Bělorusko 2 2 0 0 0 8:6 6
3. Česko 2 1 0 0 1 11:6 3
4. Finsko 2 0 0 0 2 6:9 0
5. Švýcarsko 2 0 0 0 2 6:15 0