Kaut radostí zboural Kvasničku, Dostál přijímal vavříny. Tak Češi udolali Švýcarsko

Kaut v euforii gratuluje Davidu Kvasničkovi k vítěznému gólu.
Přestože hlavně zámořská média očekávala, že českou jedničkou bude Jakub Škarek, v utkání proti Švýcarsku dostal přednost mladší Lukáš Dostál, jenž z Komety hostuje v prvoligové Třebíči.
Češi měli v úvodu středečního utkání převahu. Do několika šancí se dostal obrovitý centr Jáchym Kondelík.
Jedna z největších hvězd výběru Filip Zadina nastoupil ve druhé formaci s Janem Hladoníkem a Ondřejem Machalou. Neprosadil se.
Kapitán Martin Nečas vedl lajnu s Martinem Kautem a Kryštofem Hrabíkem. Zavážel kotouče, připravoval šance a několikrát sám zakončil.
Foto: Matt Zambonin/HHOF-IIHF Images
Sport Sport, IIHF Images
27. 12. 2018 10:41
Čeští junioři vstoupili do hokejového mistrovství světa v Kanadě výhrou nad Švýcarskem. Kvůli nedisciplinovanosti se ale pořádně nadřeli. Vítězný gól na 2:1 vstřelil až v prodloužení David Sklenička. Podívejte se na klíčové momenty středečního klání.
 

Právě se děje

před 35 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy