1:1, 0:0, 2:0
Švédsko
4. Hanzl (Pyrochta, Nestrašil), 50. Nestrašil (Hanzl, Moravčík), 58.Horák (Červenka, Šťastný)
15. Klingberg

Vítejte u online reportáže z druhého utkání české reprezentace na domácím turnaji Carlsson Hockey Games v Pardubicích, v němž poměří síly se Švédskem.

Českou reprezentaci čeká druhý zápas na Carlson Hockey Games v Pardubicích. V prvním duelu výběr Josefa Jandače porazil Finsko 3:1. Národní tým dostal do vedení v desáté minutě svou premiérovou trefou v prvním zápase v českém dresu Filip Zadina, Finové srovnali o dvě minuty později.  Dlouho vyrovnaný duel poté v 50. minutě strhl na stranu Česka Dmitrij Jaškin a v 60. minutě pečetil výhru Jandačových svěřenců Andrej Nestrašil. V dnešním utkání se do brány postaví Dominik Furch, volno pro tento duel dostali také útočníci Dominik Kubalík s Michalem Řepíkem a obránci David Sklenička a Michal Jordán.

Úřadující mistři světa Švédové přivezli do Pardubic kádr prakticky bez třinácti posil z NHL, které se představí na světovém šampionátu. První zápas turnaje sehrály Tři korunky v ruské Jaroslavli, kde i přes absenci zámořských posil porazily sbornou 2:1.

Sestavy:

Česko:  Furch (Francouz) - Pyrochta, Hrbas, Pláněk, Klok,  Pavlík, Pavelka, Galvas, Moravčík - Šťastný, Horák (A), Červenka (C) - Zadina, Chytil, Jaškin - Nestrašil, Hanzl (A), Stránský - Kaut, Chlapík, Kousal - Orsava.

Švédsko: Hellberg (Gustavsson) - Jon. Andersson, Arnesson, Pilut, Wikstrand, Nyberg, Almqvist, Petterson, Brännström - Andersson, Zackrisson (C), Everberg - C. Klingberg (A), Händemark, Rödin - Olofsson, Asplund, Lundeström - Jonsson Fjällby, Ölund, Norman - Nilsson

0:01

Utkání začalo.

0:18

Hrbas na úvod zápasu vyslal průnikovou přihrávkou do šance Šťastného, jehož zakončení zblízka Hellberg eliminoval betonem.

0:58

Tři korunky se taky podívaly do útočného pásma, ovšem jejich kombinace tratila na nepřesnosti.

1:32

Chytil obral na modré o kotouč Regina a založil útočnou akci.

1:56

Trojice mladíků následně zatápěla švédské defenzívě. Chytilův bekhend z mezikruží Hellberg zneškodnil.

2:08

Češi si zkraje duelu zahrají početní převahu. Dvě minuty za držení obdržel Rasmuss Asplund.

2:32

Pavelkovu dělovku od modré Hellberg eliminoval.

2:45

Následně Tři korunky špatně vystřídaly a Češi se dostali do zajímavého protiútoku. Stránský zakončoval z pravého kruhu, Hellberg předvedl těžký zákrok.

3:17

Češi právě vstřelili branku! Národní tým jde do vedení! Robin Hanzl dostal přihrávku na modrou, sjel si do blízkosti mezikruží a odtud přesnou střelou do horního růžku brány otevřel skóre. Asistence: Filip Pyrochta, Andrej Nestrašil.

4:22

Češi už mohli vést o dvě branky, Červenka ovšem zblízka napálil tyč.

5:30

Švédové zahrozili z protiútoku, první důležitý zákrok si připsal brankář Furch.

6:50

Kaut se dostal k odraženému kotouči u modré čáry a nebezpečně vypálil, Hellberg stačil sepnou betony a vyrazit puk.

7:30

Domácí mají jasně více ze hry, opět operují v útočném pásmu a Švédové mají s pohybem národního týmu evidentní problém.

7:40

Šťastného projektil Hellberg vyrazil mimo nebezpečí.

7:50

Tři korunky se osvobodily jen za cenu zakázaného uvolnění.

8:22

Zadina se šikovně i v klinči několika hráčů dostal do zakončení, Hellberg zakročil.

8:59

Pláněk nabil Jaškinovi do pravého kruhu, český forvard minul. Český nápor graduje.

9:47

Jenomže teď se bude národní tým bránit. Dvě minuty za podražení obdržel Pavelka.

10:15

Olofssonův projektil se odrazil od mantinelu před Furchovu bránu, český gólman pohotově pokryl puk lapačkou.

10:39

Češi se osvobozují po obětavém obranném zákroku Hanzla do střely od modré čáry.

11:20

Švédům druhá část přesilovky příliš nevychází, nedokážou se usadit v útočném pásmu.

11:47

Pavelka se vrátil na led, Češi přečkali první oslabení bez větších problémů.

12:01

Kaut nebezpečně zakončoval z mezikruží, Hellberg projektil zneškodnil.

12:41

Jaškinovu střílenou přihrávku protečoval Chytil, Hellberg musel zasáhnout.

13:07

Chytilova formace opět zatápí švédské pětici, Zadinovo zakončení zaplachtilo mimo bránu.

14:25

Švédové z ojedinělého protiútoku srovnávají! Carl Klingberg se prosmýkl přes posledního bránícího hráče, kterým byl Červenka, a zblízka překonal Furcha.

15:55

Po nahození ze středního pásma Hellberg raději pokryl kotouč.

16:08

Peterssonovu střelu od mantinelu Furch vyrazil.

16:24

Na druhé straně se činil Hellberg lapačkou po střele Galvase z levého kruhu.

17:22

Kousalovu přihrávku zachytil Hellberg a přerušil hru.

17:42

Chlapíkovu střelu mířenou mezi betony si Hellberg s problémy pohlídal.

18:02

Švédům nevyšla rozehrávka, která vyústila v zakázané uvolnění.

18:47

Chytil si potáhl v útočném pásmu kotouč, vybruslil si z pravého kruhu na osu hřiště, odkud vypálil nepřesně.

19:00

Začala se poslední minuta první třetiny.

19:40

Na závěr úvodní části operují v útočném pásmu Švédi - nezvyklý obrázek pro první třetinu.

20:00

Skončila se první třetina.

První třetina sice skončila nerozhodně, mnohem více ze hry ale měli čeští hokejisté. O tom svědčí i statistika střel 13:3 ve prospěch národního týmu. Jediným, kdo ovšem dokázal překonat brankáře Hellberga, byl při přesilovce Hanzl. Další šance Češi neproměnili, nejblíže skórování byl Červenka, který napálil tyč. Švédové se prosadili z ojedinělého protiútoku, který úspěšně zakončil Klingberg.

20:01

Začala druhá třetina.

20:38

Červenka hledal před bránou volného Hrbase, jenž těžkou přihrávku nezpracoval.

21:44

Filip Chytil se vydal na útočný výlet, Švédové ho zastavili jen za cenu faulu. Dvě minuty za podržení obdržel Lawrence Pilut.

21:59

Červenkovo zakončení z pravého kruhu Hellberg s problémy vyrazil.

22:20

Švédové byli na úvod oslabení pod tlakem, nyní se jim ale povedlo poslat puk přes všechny čáry.

22:38

A vzápětí Tři korunky znovu odpravily puk přes všechny čáry.

23:28

Tato početní převaha se zatím národnímu týmu příliš nedaří. Od Červenkovy střely ani jednou neohrozil Hellberga.

23:44

Švédové hrají v plném počtu.

24:26

Kousal nabil do mezikruží Šťastnému, jehož střelu z první Hellberg zneškodnil.

24:39

A znovu musel švédský gólman, který hraje v KHL za Peking, zasahovat, tentokrát proti zakončení Kousala.

25:01

Obrovská šance Švédů gólem nekončí! Pilut na sebe natáhl oba české obránce a uvolnil Normana, jenž si nabruslil před Furcha, na kterého si s bekhendovým blafákem nepřišel.

25:25

Silná pasáž švédského výběru.

26:51

Tři korunky vydařená akce Piluta s Normanem nabudila. Petersson ovšem pálil nepřesně. Češi se teď ale pouze brání.

26:20

Fjällby využil chybu v rozehrávce českého výběru a nabruslil si před Furcha, který opět dokázal zakročit, a teď drží národní tým.

27:00

Zastavit tlak Tří korunek dokázala Chytilova formace, která dostala hru do českého útočného pásma.

28:11

Kautovo zakončení z pravého kruhu na vzdálenější tyč Hellberg vytěsni betonem do rohu kluziště.

28:24

Vyloučení na obou stranách. Lawrence Pilut s Martinem Kautem obdrželi dvě minuty za hrubost.

29:20

Přečíslení švédského výběru zakončoval z pravého kruhu Andersson, Furch pokus eliminoval.

30:19

Pohledná švédská kombinace na jeden dotek brankou neskončila, Zackricssonovi zakončení do poloprázdné brány nesedlo.

31:31

Nyní mají jasně více ze hry Švédové. Před Furcha se dostal Olofsson, ale zblízka si na českého gólmana nepřišel.

33:30

V těchto chvílích se podařilo českému týmu srovnat hru a švédský tlak postupně uvadá.

34:30

Druhá přesilovka Švédů v utkání. Dvě minuty za držení obdržel Roman Červenka.

34:45

Olofssonovo zakončení z pravého kruhu eliminoval Furch ramenem.

35:02

Hrbasovi se povedlo vyhodit puk přes všechny čáry a bránící čtveřice může vystřídat.

35:44

Andersson měl spoustu času i prostoru na levém kruhu. Nakonec se rozhodl pro zakončení, které si Furch pohlídal. Brankář, který přestoupil do Čerepovce, je hlavní postavou českého výběru ve druhé části.

36:05

Chytil se utrhl v oslabení do útoku, zakončení mu ovšem nevyšlo.

36:30

Červenka skočil na led a domácí hrají v plném počtu. Český výběr se ubránil bez větších problémů.

38:21

Hosté i po skončení přesilovky mají více ze hry. Nilsson si nabruslil před Furcha, český gólman si jeho zakončení pohlídal.

38:46

Zadina si narazil kotouč s Jaškinem a vypálil, Hellberg musel po hodně drahné chvíli zasahovat.

39:00

Začala se poslední minuta prostřední části.

39:01

Pavlíkovu dobře mířenou střelu, Hellberg vyrazil do rohu kluziště ramenem.

39:30

Rychlý brejk zakončil Horák bekhendovou střelou z mezikruží, po níž kotouč zamířil těsně mimo tyč.

40:00

Druhá třetina skončila.

Ve druhé třetině se role obou mužstev zrcadlově obrátily. Zatímco Švédové hrozili a útočili, Češi se k zakončení prakticky nedostávali. Národní tým ovšem držel brankář Furch, a utkání je před třetí třetinou naprosto otevřené.

Střely na branku: (ve 2. třetině): 6 - 11

Střely na branku: (celkem): 19 - 14

40:01

Třetí třetina začala.

40:27

Červenka operoval v útočném pásmu, ale od kotouče byl odzbrojen.

41:52

Rychlý protiútok národního výběru zakončoval po Klokově přihrávce z pravého kruhu Nestrašil. Český forvard mířil mimo bránu.

43:30

Hra se plynule přelévá ze strany na stranu bez střeleckých pokusů.

44:51

Změnil to Zadina, jenž u mantinelu přebral puk, nabruslil si do pravého kruhu a odtud vyzkoušel Hellbergovu pozornost.

45:14

Hanzl nahrál do skrumáže Nestrašilovi, jenž se přes klubko hráčů Švédska nedostal k zakončení.

45:30

Matěj Stránský obdržel dvě minuty za sekání a Švédové si zahrají početní převahu.

46:00

Domácí se zatím bez větších problémů brání švédské přesilovce.

46:48

Pilutova střela od modré čáry byla sražena na ochrannou síť.

47:30

Češi hrají v plném počtu, Stránský zamířil na led.

48:30

Zakázané uvolnění českého výběru.

48:47

Jaškinovu střelu z pravého kruhu v ponechané výhodě Hellberg vychytal.

48:47

Češi si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hrubost obdržel Anton Rödin.

48:43

Moravčíkův projektil od modré čáry zblokoval Norman.

49:23

Češi právě vstřelili branku! Národní tým se dostává podruhé v zápase do vedení a znovu po přesilové hře. Moravčík vyslal do útočného pásma Hanzla, který se proháčkoval před bránu a i v klinči hráčů Švédska poslal vynikající zpětnou přihrávku na volného Andreje Nestrašila, jenž poslal puk do odkryté klece. Asistence: Robin Hanzl, Michal Moravčík.

51:23

Při rychlém protiútoku Zadina hledal z pravého kruhu v mezikruží svého spoluhráče, přihrávka mu ale nevyšla.

52:30

Švédové kombinovali v útočném pásmu, ale pozorná bránicí pětice Česka nepustila hosty k přímému ohrožení Furcha.

53:38

Klingberg se podobně jako při svém gólovém průniku proháčkoval do mezikruží, odkud tentokrát Furcha nepřekonal.

54:26

Olofsson zakončoval z levého kruhu mimo bránu.

55:10

Ölund využil chyby v rozehrávce a dostal v útočném spoustu prostoru. Zakončení z mezikruží ovšem poslal mimo bránu.

56:24

Švédové stupňují svůj závěrečný tlak. Händemarka zblízka vychytal Furch. Český gólman následně vykryl i střelu Klingberga.

57:12

Dobrý tlak dnes nejúspěšnější české formace s Hanzlem na centru. Třetí formace předvedla několik střel, z nichž některé mířily mimo a některé pokryl Hellberg.

Dnešní utkání sleduje 6843 diváků.

57:29

Moravčíkovu střelu od modré vyrazil Hellberg na ochrannou síť.

57:35

Hellberg míří na střídačku a Švédové to zkouší v šesti.

57:53

Češi právě vstřelili branku! Domácí velmi rychle skórovali do prázdné brány. Kotouč u mantinelu vybojoval Šťastný, poslal jej na Červenku, jenž připravil číhajícímu Romanu Horákovi velice pohodlnou pozici k zakončení. Český forvard měl zblízka do prázdné brány jednoduchou práci. Asistence: Roman Červenka, David Šťastný.

58:56

Ještě jedno vyloučení, Filip Chlapík obdržel dvě minuty za sekání, Adam Almqvist za hrubost. Bude se hrát čtyři na čtyři.

58:56

Švédové si vzali oddechový čas.

59:40

Hellberg míří z brány, Tři korunky zkouší power play a hru pět na čtyři.

60:00

Konec zápasu.

Nejlepším hráčem utkání na straně Česka vyhlášen Dominik Furch, na straně Švédska Carl Klingberg.

Čeští hokejisté dokázali ve třetí třetině strhnout vítězství na svou stranu. Po perfektní přihrávce Hanzla v 50. minutě vrátil národnímu týmu vedení v přesilovce Nestrašil. Další tříbodový zisk pojistil trefou do prázdné brány Horák. Češi tak vítězí i druhý zápas na turnaji a zůstávají posledním neporaženým týmem turnaje.

Střely na branku: (celkem) 29 - 22

Střely na branku: (ve 3. třetině) 10 - 8

Pro dnešek je to ode mě všechno, hezký zbytek dne.