Bolestivý gól bradou a znovu skvělý Dostál. Tak mladí Češi bojovali proti Rusku

Asistent trenéra Patrik Eliáš sledoval českou prohru 1:2.
Mezi tyčemi české brány znovu stál Lukáš Dostál, který dostal přednost před Jakubem Škarkem a Jiřím Paterou.
Trenéři po výhře nad Švýcarskem 2:1 v prodloužení neměnili sestavu. Na křídle první lajny tak znovu nastoupil Kryštof Hrabík. Vedle něj bruslili tahouni Nečas a Kaut.
Martin Nečas a Vitalij Kravcov při buly.
Zápas nabídl i řadu ostrých soubojů. Po jednom z nich skončil Martin Kaut na ledě.
Foto: Matt Zambonin/HHOF-IIHF Images
Sport Sport, IIHF Images
29. 12. 2018 9:08
Česká dvacítka nezvládla svůj druhý zápas na hokejovém mistrovství světa v Kanadě. Přestože při hře pět na pět Rusko přehrála, kvůli gólům ve vlastních přesilovkách prohrála 1:2.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Ondra na ME vyhrál semifinále boulderingu, Adamovská je ve finále obtížnosti

Lezec Adam Ondra vyhrál na mistrovství Evropy v Mnichově semifinále boulderingu a v podvečer bude bojovat o medaili. Finálovou účast si na Königsplatzu zajistila i Eliška Adamovská v disciplíně lezení na obtížnost, poté co obsadila v semifinále poslední postupové osmé místo.

Ondra, který má v boulderingu na kontě světový titul z roku 2014 a po dvou stříbrech z MS i ME, jako jediný z dvaceti semifinalistů dokázal "topovat" na dvou ze čtyř překážek. Na vrchol dosáhl na prvním a druhém boulderu, zbylé dva takzvané problémy nevyřešil. Dvojku ale zvládl jako jediný, na trojce zase uspěl pouze Ital Filip Schenk a čtyřka zůstala pro všechny lezce nezdolaná. V šestičlenném finále nechybí ani obhájce prvenství Jernej Kruder ze Slovinska, alespoň jeden "top" zaznamenalo osm lezců.

V obtížnosti skončila soutěž pro Michaelu Smetanovou, jež obsadila 18. pozici. V semifinále byla nejlepší slovinská hvězda Janja Garnbretová, ani olympijská šampionka ale nevylezla až na vrchol náročné cesty. Osmička nejlepších bude bojovat o medaile od 16:00, finále boulderingu začne v 17:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy