Euro Hockey Tour • Channel One Cup • 18:00

59:46 Gulaš (Kovář)
9:27 Manninen (Granlund)
47:51 Levtchi (Kemppainen)
rozh. nájezd Tiivola

Vítejte u on-line přenosu z úvodního utkání Channel One Cupu mezi Českem a Finskem. Úvodní buly je naplánováno na čtvrtek 16. prosince v 18 hodin.

Česko

SESTAVA ČESKA

Hrubec (Will) - Šulák, Jeřábek (A), Zámorský, Ščotka, Klok, Krejčík, D. Musil - Gulaš, Kovář (C), Frolík - Řepík, Krejčí (A), Sobotka - Hyka, Sedlák, Nestrašil - Blümel, A. Musil, Flek - Jašek

Finsko

SESTAVA FINSKA

Säteri (Heljanko) - Pokka, Kaski, Kemilainen, P. Seppälä, Hietanen (C), Pelli, Honka, M. Seppälä - Hartikainen, Manninen, Granlund - Karjalainen, Kemppainen, Levtchi - Nurmi, Parssinen, Nenonen - Nättinen, Tiivola, Salomäki - Merelä

Velmi nejistý byl před dnešním zápasem start zkušeného Milana Gulaše. Toho z prvního turnaje ve Finsku vyřadilo onemocnění a tentokrát měl pro změnu trable s testem na COVID. Nakonec všechno dobře dopadlo.

Česká reprezentace se pokusí především napravit dojem ze zpackaného Karjala Cupu. Ve třech utkáních finského turnaje se totiž Češi nepředvedli v dobrém světle a po třech porážkách skončili poslední. Lichotivé navíc nebylo ani celkové skóre 5:13, které bylo ve srovnání s Ruskem, Finskem a Švédskem jednoznačně nejhorší.

Dnešní utkání bude pro mnohé hráče velký návrat do reprezentace. Poprvé od roku 2019 se totiž v národním dresu představí Milan Gulaš a Michael Frolík. Po třech letech se v reprezentaci představí David Krejčí a naposledy v roce 2017 hrál za svou zemi Vladimír Sobotka.

Finové mají ve srovnání s domácím Karjala Cupem výrazně pozměněnou sestavu, která se tak pokusí navázat na druhé místo finského turnaje. V listopadu měli hráči Suomi skvělé první dva zápasy (3:0 s Ruskem a 4:2 s Českem), ale v souboji o vítězství nestačili na Švédy.

Před úvodním buly byli do Síně slávy českého hokeje uvedení čtyři bývalí vynikající hokejisté. Kromě Vladimíra Vůjtka staršího a Jaromíra Meixnera to byli in memoriam Čeněk Pícha a Stanislav Sventek.

0:01

PRVNÍ TŘETINA PRÁVĚ ZAČALA.

0:34

První velkou šanci zápasu si připisují Finové. Po rychlém přechodu do útočného pásma byl Pokka sám před Hrubcem, ale místo střely puk zavezl k bráně a zpětnou přihrávkou už nikoho nenašel.

1:12

Češi prostřídali a pokouší se o dobytí útočného pásma.

1:55

Sedlák kotouč zavezl až k zadnímu mantinelu u Säteriho brány. Následně šel puk na modrou, ale Klok nemířil přesně.

2:30

Šimon Hrubec v náruči schoval dělovku od modré čáry. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

3:02

Chybnou rozehrávku Finska sice vystihl Kovář, ale za jeho zády mu do útočného pásma přejel Frolík. Píská se proto ofsajd.

3:46

První souhra trojice Sobotka - Krejčí - Řepík v útočném pásmu nepřinesla nic zajímavého. Puk jde až k Hrubcovi.

4:10

Z poměrně velkého úhlu to zkusil Nestrašil. Pro Säteriho však zakončení třineckého útočníka nebylo velkým problémem.

4:52

Také další útočná formace českého výběru se chvilkově usadila v útočném pásmu. Nyní už však svěřenci kouče Pešána střídají.

5:32

Pokkovi se vůbec nepodařilo zakončení od modré čáry. Kovář se svými křídly pak mohl podniknout rychlejší výpad.

6:26

Krejčí se Sobotkou výborně napadají v útočném pásmu. Finové mají s aktivitou českého výběru problémy.

6:35

Další souhra dvou zmíněných už přinesla nebezpečnou příležitost. Řepík se zjevil mezi kruhy, ale střelu z prvního doteku poslal kousek vedle brány.

7:38

Ze strany si to až před bránu namířil Sedlák. I přes svou rychlost však Säteriho nedokázal ohrozit.

8:04

Nepřesnou kombinaci domácích zastavil Harri Säteri. Následuje komerční přestávka.

8:09

Okamžitě po vhazování v útočném pásmu se kotouče ujal Frolík. Jeho projektil zamířil pouze doprostřed brány.

8:28

Překvapivě to od mantinelu zkusil Jan Kovář. Prudké zakončení Säterimu vypadlo z lapačky, ale nikdo z Čechů nebyl přítomen na dorážku.

8:56

Až nyní se Finové ujímají kotouče a čekají na vystřídání spoluhráčů. Zatím mají jednoznačně více ze hry čeští hráči.

9:27

Zničehonic přichází trest. David Krejčí ztratil puk při rozehrávce, což využil Markus Granlund. Tomu stačilo přistrčit kotouč k SAKARI MANNINENOVI, jenž zblízka překonal českého brankáře. Asistence: Markus Granlund.

10:40

Naprosto bez problémů si Hrubec poradil s dalším střeleckým pokusem. Svižná střela od mantinelu ho moc neprověřila.

10:58

Rychlá kombinace domácích hokejistů. Hykovi bohužel nevyšel první dotek mezi finskými beky.

11:42

Ani první útočná formace se protentokrát neprodrala až před Harriho Säteriho. Hra se vrací do neutrální zóny.

12:17

Kaski to zkusil nahozením na teč. Nikdo z finských hráčů se však kotouče nedotkl a Hrubec si tak připsal jednoduchý zákrok.

13:14

Na ledě se zjevil čtvrtý útok. Ani souhra bratrů Musilů však nepřinesla ovoce.

13:40

Zleva to zkusil Sobotka. Ani tuto střelu Säteri nedokázal zkrotit na první dobrou, ale k zabránění gólu to stačilo.

14:46

Po nadějném přechodu do útočného pásmu se souhra české reprezentace zadrhla. Naopak tak Krejčík musel rychle zpět.

15:12

Ne a ne se teď Češi natrvalo usadit v útočném pásmu. Finové se u vlastního gólmana skvěle pohybují.

15:49

Velká škoda. Šulák si nyní sjel před bránu, avšak přihrávka z pravé strany mu mířila pouze na paty.

16:03

Säteri zlikvidoval nahození, čímž přerušil hru a umožnil komerční přestávku.

16:37

Sobotka kotouč dostal přes modrou čáru a vybídl k zakončení Řepíka. Sparťanská kombinace vyústila v nepřesné zakončení.

17:19

Slibné nahození Kloka. Před bránou byla dvojice českých hráčů, přičemž Nestrašil kotouč dokázal tečovat. Usměrnil jej ovšem pouze mimo tři tyče.

17:45

Rychlý postup Michaela Frolíka podél mantinelu znemožnil Markus Nurmi. Český tým si zahraje první přesilovku.

17:59

Okamžitě po buly se Češi udrželi v útočném pásmu. Gulašovu nabídku na brankoviště nedokázal nikdo tečovat.

18:21

Frolík se dostal s kotoučem těsně před brankoviště, ale tam zkušený hráč přišel o puk.

18:38

Velká šance na vyrovnání. Mikka Salomäki zahákoval Krejčího a je z toho přesilovka 5 na 3.

18:58

Zatím je to pouze vyčkávaná. Säteri nečelil žádnému zakončení.

19:21

Gulaš to zkusil po přihrávce od Krejčího. Střela však neprošla přes dobře postaveného gólmana Finska.

19:30

Nyní už to bylo lepší. Milan Gulaš si sjel na levý kruh a svižným pokusem trefil Säteriho rameno.

19:45

Finové jsou ve čtyřech.

19:51

Kotouč se odrazil nalevo ke zcela volnému Kovářovi, ale jeho těžké zakončení ze záklonu šlo pouze do betonů Säteriho.

20:00

KONEC PRVNÍ TŘETINY.

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Spokojenější jsou určitě Finové, kteří sice neměli více ze hry, ale jednu velkou šanci využít dokázali a po brance Sakariho Manninena jsou od 10. minuty ve vedení. Český tým byl na puku častěji, nicméně několik příležitostí včetně přesilovky 5 na 3 nevyužil.

20:01

DRUHÁ TŘETINA PRÁVĚ ZAČALA.

20:28

Češi puk zavezli do útočného pásma. Na využití závěru přesilovky už ovšem nemají moc času.

20:38

Finsko hraje v plném počtu.

21:33

Se Sobotkou a Řepíkem se teď zjevil na ledě Lukáš Jašek. Ani toto trio však nevymyslelo nic kloudného.

21:56

Finové v klidu čekají za svou bránou. Zatím hrají seveřané velmi pečlivě.

22:09

Poté, co vyhodil kotouč na zakázané uvolnění, musel si Hrubec poradit s Kemilainenovým pokusem od modré čáry.

22:34

Kemppainen kotouč dobře dovedl až k Hrubcovi, ale bekhendem už nenašel spoluhráče najíždějícího si před bránu.

23:02

Úplně sám na brankovišti se zjevil Jakub Flek. Prudkou přihrávku od Matěje Blümela český rychlík bohužel netrefil.

23:44

Pod tlakem zahrál David Musil pouze do středního pásma na hokejku finského obránce.

24:23

Finové puk dostali do útočného pásma, avšak k žádnému zakončení se neodhodlali. Domácí rozehrávají od Hrubce.

24:49

Gulaš nejprve nepředvedl přesnou přihrávku na Krejčího, avšak posléze se dobrým blokem uplatnil proti Pokkově střele.

25:17

Ani souhra mezi Krejčíkem a Sobotkou nevyústila v ohrožení Harriho Sätteriho. Jeden z Finů Krejčíkovi dobře zablokoval hokejku.

26:00

Výbornou rychlost nabral na pravé straně Sedlák, který proklouzl až k finské bráně a bekhendem hledal Nestrašila. Sätteri byl pozorný.

26:41

Další dobrá akce. Rychlý výpad doplnil z druhé vlny Šulák, ale jeho zakončení kousek od modré čáry putovalo vedle brány. Neujala se ani Nestrašilova dorážka.

26:59

Na druhé straně si Hrubec bezpečně pohlídal nahození od mantinelu. Je tady komerční přestávka.

27:58

Přihrávku zpoza branky dostal Manninen. Skákavou žabičku Granlunda naštěstí netrefil.

28:21

Až k Säterimu doputovala nepřesná rozehrávka českého týmu. Oba celky střídají.

29:00

Frolík se protáhl podél mantinelu a přihrávkou na střed oslovil Krejčíka. Jeho střela šla přesně do Säteriho hrudi.

29:24

Soupeřovu hůl teď při bránění přidržel Libor Šulák a je za to potrestán dvěma minutami na lavici hanby.

29:42

Češi našetřili několik vteřin hodně daleko od své brány. Nyní už se však Finové usazují před Hrubcem.

30:09

Hartikainen měl na hokejce gól na 2:0. Markus Granlund mu z pravého kruhu adresoval kotouč před brankoviště, ale Hrubec vytáhl skvělý zákrok betonem.

30:48

Stále se hraje před českým gólmanem. Ani po vhazování se Češi nedokázali osvobodit.

31:05

Dělovka od modré čáry z hokejky Kemilainena zamířila do tyče Hrubcovy brány.

31:24

Češi hrají v plném počtu.

31:52

Po ubránění prvního oslabení se čeští hokejisté vydali do útočného pásma. Zatím je to bez ohrožení Säteriho.

32:41

Konečně je tady vyrovnání. Češi dokázali prostřídat v útočném pásmu, čímž zatavili finskou defenzívu. Kotouče se nakonec ujal JAN KOVÁŘ, jenž si vyjel na vrchol kruhu a švihem skóroval nad Säteriho rameno. Asistence: Milan Gulaš.

33:24

Obrovská šance Finska. Středem šel sám na Hrubce Hartikainen, avšak český gólman vytáhl fantastický zákrok levou rukou.

34:10

Další dobrá kombinace Čechů v útočném pásmu. Šulák ještě oslovil Krejčíka, jehož střelu do odkryté brány zablokoval jeden z finských obránců.

34:58

Ščotka si u mantinelu našel protihráče. Češi jsou teď nabití dobrou energií.

35:47

Dvě obrovské šance. Frolík nejprve švihem z mezikruží nechal vyniknout Säteriho a chvíli na to bekhendem sám na brankovišti neuspěl Milan Gulaš.

36:33

Češi jsou teď jednoznačně aktivnější. Krejčí hledal přihrávkou přes brankoviště Řepíka, který měl zablokovanou hokejku.

37:15

Aktivita českého týmu neuvadá ani po prostřídání. Zajímavá akce Adama Musila skončila zákrokem pozorného finského gólmana.

37:49

Jenže nyní byl osamocen před Hrubcem finský útočník Kemppainen a div, že jeho zakončení neskončilo za zády českého gólmana.

38:31

Další zákrok si připisuje Harri Säteri. Tentokrát čelil Jeřábkově střele od mantinelu.

39:26

Finové ještě v závěru třetiny dostanou šanci na ohrožení Šimona Hrubce. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat napravo od brankáře Avangardu Omsk.

39:49

Rychlý přechod do útočného pásma ještě naopak zaměstnal Säteriho. Nebylo to ovšem nic vážného.

40:00

KONEC DRUHÉ TŘETINY.

Také druhá třetina zápasu je odehrána, ale tentokrát už se jde českým hokejistům do kabin výrazně lépe. Po několika výborných pasážích ve druhé periodě se Čechům podařilo vyrovnat, když se ve 33. minutě rychlou střelou prosadil Jan Kovář. Také následně měli Češi pár šancí, ale vedoucí branku na 2:1 zatím nevstřelili.

Střely na bránu po 2. třetině: 20 - 11

40:01

TŘETÍ TŘETINA PRÁVĚ ZAČALA.

40:52

Opatrný úvod třetí třetiny z pohledu českého výběru byl odehrán především v obranné fázi.

41:35

Češi se zatím nedostávají do útočného pásma. Lepší vstup do třetí periody mají Finové.

41:58

Zakázané uvolnění českého výběru.

42:19

Opět je kotouč u mantinelu v obranném pásmu Česka. Na hokejkách domácích hráčů je momentálně cítit nepřesnost.

43:01

Nättinen se natlačil do brankoviště, když se dral k zakončení. Nakonec však vyhodil bránu z ideálního postavení.

43:26

Do další dobré příležitosti se natlačil Manninen, který si puk stáhl u modré čáry, ale poté švihem trefil jen Šuláka.

43:33

Ani Kaski nedokázal propálit dobře postavený blok českých hráčů. Nadále se však bude hrát před Hrubcem.

43:46

Zničehonic si před Säteriho najel Tomáš Hyka, kterého našel Sedlák. Souhra z Čeljabinsku tentokrát nepřinesla úspěch.

44:28

Finové jsou však nadále aktivnější na puku a opět se derou do blízkosti Hrubcovy brány.

44:50

Další zakázané uvolnění svěřenců kouče Pešána.

44:58

Dobrá střelecká pozice pro Kováře. Z pravého kruhu mířil český kapitán tentokrát mimo a nenavázal tak na vyrovnávací branku.

46:10

Domácí teď přidali na aktivitě. Sobotka nikoho nenašel přihrávkou zpoza brány.

46:52

Kaski zabojoval se Šulákem, avšak u mantinelu se finský obránce nedokázal prosadit.

47:33

Sražená rozehrávka zamířila mimo ledovou plochu. Hra je proto přerušena a přichází komerční přestávka.

47:51

Finsko jde znovu do vedení. Po bleskovém přechodu do útočného pásma se kotouč po nahození ze strany odrazil mezi kruhy. Tam dojel nikým neatakovaný ANTON LEVTCHI, který se trefil přesně za dezorientovaného Hrubce. Asistence: Joonas Kemppainen.

49:22

Češi musí podruhé v utkání dotahovat a okamžitě se tak tlačí do útoku. Šulák si z pozice obránce sjel na levý kruh, ale střelou na vzdálenější tyč neuspěl.

49:41

Opět slibná akce české reprezentace. Frolík puk převezl přes modrou čáru, načež jej přenechal Zámorskému. Säteri však zasáhl ramenem.

50:22

Finové teď kotouč pouze odevzdali. Oba celky střídají.

50:59

Flek si sice najel na útočnou modrou čáru, avšak prudkou přihrávku nedokázal zpracovat. Následné zakončení Šuláka nemělo šanci na úspěch.

51:17

Naprosto bez problémů si Hrubec pohlídal nevýrazné zakončení. Je tady poslední komerční přestávka.

51:19

Hned po vyhraném buly se do střely opřel Oliver Kaski. Hrubec našel kotouč v lapačce.

51:38

Do těžké pozice se před vlastní bránou dostal Hyka. Obtěžován několika Finy nakonec přišel o kotouč.

52:02

Finové momentálně pracují skvěle. Hrubec musel znovu zasahovat proti ráně od modré čáry.

52:36

Sobotka kotouč dostal až k mantinelu za Säteriho bránou, nicméně další souhra českého celku nebyla přesná.

53:11

Nyní už jsou Češi usazeni v útočném pásmu. Klik puk přistrčil na modré čáře ke Krejčíkovi, avšak ten trefil prvního blokujícího hráče.

53:42

Finští hokejisté kotouč vyhazují až k Hrubcovi. Zakázané uvolnění to ovšem nebude.

54:09

Znovu nepřesnost v souhře českého výběru. Tlak domácích zatím není takový, jaký bychom si přáli.

54:52

Markus Granlund si počínal nedovoleně v souboji s Jeřábkem. Češi mají výhodu.

55:03

Dvě trestné minuty pro Markuse Granlunda za držení. Svěřenci kouče Pešána dostávají podruhé v utkání příležitost v podobě přesilové hry.

55:07

Jeřábek to zkusil hned po buly. Finský gólman v pohodě zasahuje.

55:26

Dobrou přihrávku na levý kruh dostal David Krejčí. Bohužel mu rána nesedla podle představ.

55:58

Tentokrát už z toho byla tvrdá střela. Touš letěl z hole Gulaše kousek od vzdálenější tyče.

56:23

Na ledě je druhá přesilovková formace. Finové však kotouč brzy dostávají pryč ze svého pásma.

56:49

Tohle Češi rozhodně nepotřebovali. Hůl Vladimíra Sobotky se svezla až do tváře soupeře a bude se hrát ve čtyřech.

57:03

Finsko hraje v plném počtu a zahajuje přesilovku.

57:18

Výborná práce od Nestrašila, který vybojoval kotouč v útočném pásmu a švihem z kruhu prověřil Säteriho.

57:33

Úvod oslabení je z pohledu české reprezentace skvělý. Säteri musel zasahovat i proti Flekově slibné střele.

57:58

Finové ztratili kotouč v útočném pásmu a Jeřábek jej posílá k červené čáře.

58:28

Levtchi mohl dvakrát zakončovat, ale nakonec kotouč posunul na modrou čáru a Kemilainenovu střelu musel zneškodnit Hrubec.

58:38

Důležitý zákrok Šimona Hrubce. Hodně prostoru dostal Markus Granlund, avšak český gólman vytáhl výborný zásah.

58:49

Česko hraje v plném počtu.

59:15

Češi se bleskově dostávají do útočného pásma a odvolávají brankáře.

59:49

Powerplay přináší vyrovnání. Dlouho to trvalo než se Češi usadili v útočném pásmu, ale nakonec se to povedlo a Säteri kapituloval. Gól si připisuje MILAN GULAŠ, který sice přihrával na brankoviště, ale jeden z Finů puk usměrnil přesně pod břevno brány. Asistence: Jan Kovář

60:00

KONEC TŘETÍ TŘETINY.

Základní hrací doba končí nerozhodně, nicméně Češi museli o první bod do Euro Hockey Tour hodně bojovat. Ve 48. minutě se totiž po rychlé akci prosadil Anton Levtchi a domácí dlouho hledali cestu k vyrovnání. Už už to vypadalo na další porážku v této reprezentační sezóně, nicméně při powerplay si jeden z Finů srazil za Säteriho přihrávku Milana Gulaše. Bude se tak prodlužovat.

60:01

PRODLOUŽENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

60:08

Okamžitě po buly se kotouč zjevil před Säterim, kde byl Tomáš Hyka Nadvakrát však finského brankáře nepřekonal.

60:28

A na druhé straně se zaskvěl Hrubec proti Granlundově samostatnému úniku. Dvě velké šance na úvod prodloužení.

60:57

Honka dostal prostor, nicméně český gólman jeho zakončení bez problémů vyrazil.

61:15

Kemppainen se šikovně zbavil soupeřů, nicméně Šimon Hrubec si jej dobře pohlídal.

61:46

Hrubec se tentokrát zapojil i do rozehrávky. Přihrávkou na červenou čáru dokázal najít Šuláka, který se ale vrací zpět k brankáři.

62:28

Druhá šance pro Česko v prodloužení. Kovář našel Jeřábka, který objel soupeře, ale Harri Säteri jej skvěle vybruslil.

62:53

Po přistrčení od spoluhráče byl před Hrubcem sám Pokka. Kotouč mu ale nesedl na hokejku.

63:13

Jedovatý bekhend v podání Michala Řepíka se stal znovu kořistí pozorného finského brankáře.

63:58

Velmi dobrá práce od Šuláka, který našlápl podél mantinelu a vybojoval faul soupeře. Markus Granlund si vinou podražení posedí na trestné lavici.

63:58

Oddechový čas pro Česko.

64:25

Češi se sice na chvíli usadili v útočném pásmu, ale Krejčího dělovku vytěsnil Säteri a Finové se osvobodili.

64:44

Křížná přihrávka našla Gulaše, ale proti jeho dělovce se znovu bleskově přesunul finský gólman.

64:58

Znovu skvělý Säteri, který zareagoval i na poslední šanci Krejčího při přečíslení.

65:00

KONEC PRODLOUŽENÍ.

Přestože měli Češi v závěru prodloužení přesilovou hru a několik šancí, na Harriho Säteriho vyzrát nedokázali. Ještě před přesilovkou však několikrát musel dobře zasáhnout také Šimon Hrubec, který tak podržel český tým. Rozhodne se v nájezdech.

SAMOSTATNÉ NÁJEZDY PRÁVĚ ZAČÍNAJÍ.

Tiivola to udělal velmi šikovně. Po naznačení střely poslal puk mezi betony.

Za Česko se jako první rozjel David Krejčí, avšak jeho pomalý nájezd nevyústil v přesnou střelu.

Také Oliver Kaski jel velmi pomalu, ale nevýrazné zakončení poslal jen do Hrubce.

Rychle to vzal od středu k Säterimu Tomáš Hyka, ale nemířil přesně.

Ani Levtchi nebyl přesný. Nic nevymýšlel a střelou nechal vyniknout Hrubce.

Teď bylo vyrovnání blízko. Milan Gulaš si finského brankáře dobře rozhýbal, ale Säteri puk udržel před čárou.

Ani Manninen nevymyslel žádnou kličku. Rychlou střelu však vytěsnil český gólman.

Finové mohou dalším nájezdem rozhodnout. Janu Kovářovi nesedla bekhendová klička.

Opět střela a opět pozorný Hrubec. Prosto mezi betony si pohlídal pro Karjalainenovi.

Lukáš Sedlák zvolil také střelu, ale místo sítě rozvlnil pouze dres finského brankáře. Je rozhodnuto.

KONEC UTKÁNÍ.

Úvodní představení českého výběru v rámci Channel One Cupu je minulostí a nakonec je z toho jeden bod na konto domácího mužstva. Po dobrém vstupu do zápasu se do vedení dostali Finové, kteří se radovali po trefě Sakariho Manninena. První třetinu tak vyhráli seveřané, nicméně v té druhé byli úspěšnější Češi. Trvalo to, ale vyrovnání nakonec přinesla přesná střela Jana Kováře ze 33. minuty.

Ani následně se čeští hokejisté nedokázali dostat do vedení, naopak se z ojedinělé velké šance prosadil Anton Levtchi. Finy pak dlouho držel gólman Säteri, nicméně v powerplay přeci jenom kapituloval. Přihrávku Milana Gulaše si totiž za záda svého gólmana srazil finský obránce, jenž tak zařídil prodloužení. V něm se i přes českou přesilovku nerozhodlo a boj o druhý bod tak rozsekl až Peter Tiivola, který byl jediným úspěšným střelcem v samostatných nájezdech.