České hokejistky vyhrály na MS i druhý zápas, po šesti letech zdolaly Švédsko

6. 4. 2019 13:57
České hokejistky zvítězily na mistrovství světa v Espoo nad Švédskem 5:3 a ve skupině B vyhrály i druhý zápas. Dva góly vstřelila Natálie Mlýnková. Severský tým porazily svěřenkyně trenéra Petra Nováka po šesti letech, naposledy se jim to podařilo na šampionátu v Ottawě.
Hokej - ilustrační foto
Hokej - ilustrační foto | Foto: Reuters

Zatímco Češky vstoupily do turnaje výhrou nad nováčkem Francií 3:1, Švédky ve čtvrtek podlehly Německu 1:2 po samostatných nájezdech. A první vítězství si nedokázaly připsat ani tentokrát.

V úvodu česká čtveřice neubránila oslabení, tři vteřiny před návratem vyloučené Lédlové otevřela skóre Hanna Olssonová. Na vyrovnání Mlýnkové pak ještě v první třetině odpověděla Nordinová.

Mlýnková ale byla při střelecké chuti a přesilovku díky ní využil i český tým. Další švédský nedovolený zákrok pak potrestala Přibylová a v poslední třetině zvýraznila náskok Křížová.

Švédky odvolaly brankářku už čtyři minuty před koncem a Grahmová snížila. V poslední minutě se nejprve blýskla gólmanka Peslarová proti dorážce z bezprostřední blízkosti a Vanišová na druhé straně kluziště definitivně rozhodla.

Mistrovství světa hokejistek v Espoo (Finsko):

Skupina B:

ČR - Švédsko 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Mlýnková (Hymlárová), 29. Mlýnková (Tejralová, Hymlárová), 37. Přibylová (Studentová, Mrázová), 50. Křížová (Mrázová), 60. Vanišová (Horálková) - 7. H. Olssonová (Adolfssonová, Rasková), 15. Nordinová (Rasková), 58. Grahmová (Nordinová). Rozhodčí: Nakajamaová (Jap.), Senuková (Kan.) - Jaatinenová (Fin.), Linneková (Něm.). Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 1024.

17:00 Japonsko - Německo.

1. ČR 2 2 0 0 0 8:4 6
2. Japonsko 1 1 0 0 0 3:0 3
3. Německo 1 0 1 0 0 2:1 2
4. Švédsko 2 0 0 1 1 4:7 1
5. Francie 2 0 0 0 2 1:6 0