Dva čeští junioři pobouřili ostřelováním dobrovolníka. Pak za ním přišli s omluvou a dárky

Daniel Poláček Daniel Poláček
31. 12. 2017 6:00
Dva čeští hokejisté si na mistrovství juniorů v Buffalu uřízli ostudu, kterou později napravili. Před kláním proti Švédům vystřelili na dobrovolníka, který upravoval bránu.
Rozbruslení před utkáním Česko - Švédsko.
Rozbruslení před utkáním Česko - Švédsko. | Foto: ČTK

Praha - Češi prohráli čtvrteční duel s favorizovaným Švédskem 1:3.

Větší ohlas však v zámoří vyvolal předzápasový incident. Když týmy vyjely na led k rozbruslení, jedna brána pořád nestála tam, kde měla. Chystal ji dobrovolník Andy. Než úkol dokončil, přímo kolem hlavy prosvištěla střela útočníka Ostapa Safina. Krátce nato ho těsně minula také rána beka Ondřeje Vály:

Dobrovolník na šampionátu dvacítek přijímal ještě na ledě omluvu od Vály, ale protože nakonec dostal zásah pukem od jednoho ze Švédů, byl při odchodu ze hřiště naštvaný.

Video z rozbruslení se okamžitě začalo šířit sociálními sítěmi a hokejisté čelili vlně kritiky.

Někteří fanoušci volali po pokutě či suspendaci, jiní upozorňovali, že mohlo dojít k vážnému zranění. Padlo hodně nevybíravých výrazů.

Snad i proto se teď ostřelovaný dobrovolník dočkal pořádné omluvy. Safin a Vála za ním přišli do útrob stadionu, přičemž mu věnovali pár dárků včetně hokejky.

"Za omluvu od kluků jsem fakt hodně rád," řekl dobrovolník Andy pro hokej.cz a vrátil se k incidentu: "Řekl bych, že mě na ledě neviděli. Naštěstí jsem nedostal žádnou velkou ránu. Určitě jsem ale byl dost vystrašený, v jednu chvíli jsem nevěděl, co dělat."

Oba čeští junioři tvrdí, že Andyho neviděli.

"Na led chodím vždycky jako první. Vezmu puk a střílím ho do brány," vysvětloval Safin. "Když jsme dostali pokyn, že můžeme jít na led, vůbec mě nenapadlo, že by tam někdo ještě mohl být. Moc mě to mrzí."

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy