Hokejová osmnáctka zahájila Hlinkův memoriál prohrou s Rusy

ČTK
8. 8. 2006 22:14
Reprezentační tým hokejistů do 18 let zahájil Memoriál Ivana Hlinky v Břeclavi vysokou porážkou 1:7 s Rusy.

Zápas se rozhodl již v první třetině, v níž český výběr pětkrát inkasoval. Po zlepšeném výkonu vstřelil deset minut před koncem alespoň čestnou branku Vladimír Roth.

"Rozhodl náš špatný začátek, protože ve třetí minutě jsme prohrávali 0:2 a nastartovali Rusy," řekl ČTK trenér Martin Pešout. Ocenil, že jeho tým zápas i za krajně nepříznivého stavu nevypustil a alespoň vyhrál poslední třetinu.

"Po zlepšeném výkonu můžeme jít v lepší pohodě do zítřejšího zápasu s Finy," připomněl kouč druhý duel, který českou osmnáctku čeká na břeclavském ledě znovu od 19:00.

Finové dnes prohráli s Američany 2:3.

Výsledky: Skupina A (Břeclav): ČR - Rusko 1:7 (0:5, 0:2, 1:0). Branka ČR: 50. Roth. USA - Finsko 3:2.
Skupina B (Piešťany): Kanada - Švýcarsko 5:3, Slovensko - Švédsko 1:2 po sam. nájezdech.