Hokejová osmnáctka vstoupila do MS porážkou se Slovenskem po nájezdech

20. 4. 2023 21:40

Čeští hokejisté prohráli ve svém prvním zápase na mistrovství světa hráčů do 18 let se Slovenskem 2:3 po samostatných nájezdech. Svěřenci trenéra Jakuba Petra dokázali v Porrentruy ve skupině A ve druhé třetině smazat dvoubrankové manko, poté měli několik šancí otočit vývoj utkání, ale nakonec neuspěli v nájezdech. O české branky se postarali Adam Csabi a Eduard Šalé.

V dramatické koncovce třetí třetiny mohly oba týmy  za stavu 2:2 hned několikrát rozhodnout. Na české straně se do dvou šancí dostal Šimek, Felcman v 59. minutě trefil tyč a Šalé následně nevyužil nájezd. Hrabal musel likvidovat příležitosti Pobežala a Pekarčíka.

Vítěze nakonec určily až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Slováci. Hrabala překonali Cedzo, Ridzoň a Jenčko, na české straně uspěli Csabi a Šalé.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let ve Švýcarsku:

Skupina A (Porrentruy):

Česko - Slovensko 2:3 po sam. náj. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Csabi (Jecho, Vochvest), 40. Šalé (Šimek) - 11. Cedzo (Štrbák, Jenčko), 24. Cedzo (Kukumberg, Pišoja), rozhodující nájezd Jenčko. Rozhodčí: Hebeisen, Ruprecht (oba Švýc.) - Riecken (Rak.), Gustafson (USA). Vyloučení: 6:1, navíc Eichler (ČR) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 1193.

Sestava ČR: Hrabal - A. Jiříček, Kočí, Matějíček, Dvořák, Vochvest, Skok, Eichler - Židlický, Felcman, Štancl - Šimek, D. Petr, Šalé - Jecho, Holinka, Csabi - Fábry, Hradec, Kučera - Adámek. Trenér: Jakub Petr.