Rusko zpražilo Čechy sedmi góly. V Břeclavi budou hrát jen o páté místo

4. 8. 2021 21:31
Hokejová reprezentace do 18 let zakončila základní část Hlinka Gretzky Cupu v Břeclavi porážkou s Ruskem 3:7 a v pátek ji čeká duel o konečné páté místo proti USA.
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: Martin Voltr / hokej.cz

Sborná ovládla skupinu A bez ztráty bodu a v semifinále narazí na Švédsko. Ve skupině B v Piešťanech byli stoprocentní Slováci a o postup do finále si zahrají s Finy. Nejslabší týmy obou skupin Švýcarsko a Německo si zahrají o konečné sedmé místo.

Svěřenci trenéra Jakuba Petra po úvodní výhře nad Švýcary a porážce v nájezdech s Finy poprvé vyšli bodově naprázdno, ačkoliv se proti Rusku ujali vedení zásluhou Šapovaliva. Sborná ale čtyřmi góly během úvodních čtyř minut druhé třetiny skóre otočila a na Čechovo snížení odpověděla ještě dalšími třemi góly. V poslední minutě zmírnil porážku Petr.

Na výhře Rusů se stejně jako v předchozích dvou zápasech podílel dvěma góly šestnáctiletý supertalent Matvej Mičkov, kterému před play off patří druhé místo v kanadském bodování turnaje s devíti body (6+3). Lídrem produktivity je slovenský útočník Dalibor Dvorský, který už má na kontě dva hattricky a 11 bodů (7+4).

Český tým obhajuje páté místo z roku 2019, vloni se Hlinka Gretzky Cup původně naplánovaný do Kanady nehrál kvůli pandemii koronaviru. Na turnaji chybějí hokejisté Kanady, kteří se omluvili, nahradila je reprezentace Německa.

Hlinka Gretzky Cup hokejistů do 18 let v Břeclavi:

Skupina A (Břeclav):

ČR - Rusko 3:7 (1:0, 1:5, 1:2)

Branky: 9. Šapovaliv, 38. Čech, 60. Petr - 21. a 39. Mičkov, 23. a 47. Rogovskij, 22. Mirošničenko, 25. Grigorjev, 47. Děmidov.

Finsko - Švýcarsko 8:1 (5:0, 1:1, 2:0),