Hokejová osmnáctka dostala od USA pětigólový příděl

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
14. 4. 2012 15:08
MS: Česká republika - USA 0:5

Praha - Čeští hokejisté do 18 let nedokázali ve druhém zápase na domácím mistrovství světa vzdorovat Spojeným státům americkým a podle očekávání s úřadujícím šampionem prohráli 0:5.

Americký brankář Collin Olson po duelu s Finskem opět udržel čisté konto, když musel krýt pouze sedmnáct střel českého výběru.

Další zápas čeká svěřence trenéra Jiřího Vebra v pondělí od 16:00 v Brně proti Kanadě.

Kanonáda českých mladíků. Dánům na MS vstřelili 8 gólů

Favorité šli do vedení ve 14. minutě zásluhou Kerdilese, jenže poté dlouho nedokázali přidat druhou branku, a Češi tak drželi šanci na bodový zisk.

Naděje se však rozplynuly zkraje druhé poloviny utkání. Američané i díky využitým přesilovkám odskočili do čtyřgólového úniku a deset minut před koncem přidali poslední pátý gól.

Utkání nedochytal gólman Langhamer, jenž se sedm minut před koncem poranil, když mu spadla maska. Na poslední pasáž jej nahradil Polívka.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let v Břeclavi:

Skupina A:

ČR - USA 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Branky:
14. Kerdiles, 30. Trouba, 33. Jones, 39. Shore, 50. Hartman. Rozhodčí: Sjöqvist (Švéd.), Gofman - Šichanov (oba Rus.), Ponomarjow (Něm.). Vyloučení: 3:1, navíc Slováček (ČR) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1857.

Sestava ČR: Langhamer (54. Polívka) - Šidlík, Šulák, Košťálek, Houfek, Knot, Štencel, Běhal - Sedláček, Volek, Tomeček - Slováček, Zadražil, Hudeček - Vrána, Soumelidis, Simon - Matějček, Chlapík, Procházka. Trenér: Jiří Veber.