Plzeň deklasovala obhájce hokejové LM z Jyväskylä, vyhrála 6:2

Aktualizováno 7. 9. 2018 23:06
Ve třetích zápasech hokejové Ligy mistrů bodovali všichni tři čeští zástupci.
Radost hokejistů Plzně.
Radost hokejistů Plzně. | Foto: Tomáš Liška

Praha - Hokejisté Plzně se zaskvěli při třetím vystoupení v Lize mistrů, když deklasovali JYP Jyväskylä na jeho ledě 6:2. Ve skupině F tak zdolali obhájce prvenství i podruhé a zůstávají stoprocentní. Třinec naopak v této sezoně Ligy mistrů bodoval poprvé, neboť uspěl na ledě švédského Djurgaardenu 4:3. Bod má i Hradec Králové, který neudržel vedení 3:2 a podlehl na ledě Norimberku 3:4 v prodloužení.

Přední finský celek Jyväskylä ztratil zápas s Plzní již v první třetině, kterou prohrál 1:4. Dva góly a nahrávku si v dresu vítězů připsal Petr Straka, jeho spoluhráč z útoku Petr Kodýtek pomohl k cenné výhře gólem a dvěma asistencemi.

Škoda, která vyhrála před necelým týdnem domácí souboj 4:2, začala skvěle a už po 42 sekundách otevřel skóre Ondřej Kratěna. Juha-Pekka Hytönen sice po dalších 66 vteřinách vyrovnal, jenže ještě do přestávky se trefili Miroslav Indrák, Milan Gulaš a Straka.

Úspěšná spolupráce Kodýtka se Strakou navíc přinesla během druhého dějství další dvě trefy, které znamenaly zvýšení už na 6:1. Po páté inkasované brance opustil domácí brankoviště Eetu Laurikainen a nahradil ho Joona Voutilainen. Výborně chytající Dominik Frodl v plzeňské brance odchytal celý zápas, druhý gól inkasoval až v končící 59. minutě z hole české posily finského celku Davida Tomáška.

"Dneska nám to napadalo a my hráli dobře, i když bych neřekl, že jsme je hodně tlačili. Důležité bylo, že jsme naše vypracované šance dokázali proměnit. Především se nám povedl dobrý start, což bylo důležité, protože včera jsme kvůli cestování ani nebyli na ledě," řekl pro klubový web zkušený forvard Jiří Novotný, čerstvá posila Západočechů.

Oceláři podlehli před týdnem doma při vstupu do skupiny F Djurgaardenu 1:6 a podobně ostudně skončilo i jejich následující vystoupení v neděli s Tampere (2:8). Dnešní výhrou na severu Evropy se ale vrátili do hry o postup. A to i přesto, že třikrát prohrávali.

Po osmi minutách otevřel skóre při vlastním oslabení Emil Bemström, ale stejně dokázal ve 26. minutě kontrovat Vladimír Dravecký. Na gól Andreasa Engqvista pak ještě do druhé přestávky odpověděl Tomáš Marcinko. Oceláři sice nevyužili dlouhou početní výhodu pět na tři, ale tu klasickou už ano.

Hříšník Daniel Brodin vše napravil v končící 47. minutě, jenže Oceláři odmítli další porážku výtečným finišem. Nejprve Filip Haman vyrovnal a v samém závěru rozhodl o třinecké radosti Aron Chmielewski, jenž zaznamenal vítězný gól v čase 57:50.

"Je to sladká výhra, odehráli jsme parádní zápas. Kluci makali od první do poslední minuty, odvedli spoustu černé práce. Po celou dobu bylo znát, jak kluci moc chtějí uspět, nikdo nevypustil jediný kotouč. V domácím utkání jsme často inkasovali po přečíslení soupeře, tady to nebylo, protože naši kluci se vraceli a nepouštěli domácí do šancí," uvedl pro klubový web asistent třineckého kouče Jiří Raszka.

Mountfield byl blízko tomu, aby ve skupině F vrátil Norimberku týden starou domácí prohru 1:2. Na vedoucí gól Brandona Segala ze 17. minuty odpověděl už po 31 sekundách Tomáš Vincour a obrat záhy dovršil Dominik Graňák. Krátce před druhou pauzou ale vyrovnal v oslabení Brandon Buck. Ve 48. minutě vrátil v početní výhodě Matěj Chalupa hostům vedení, ale rovněž v přesilovce vyrovnal Christopher Brown a sám také po 29 sekundách prodloužení rozhodl.

Skupina E:

Djurgaarden IF - Oceláři Třinec 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Bemström, 35. Engqvist (Possler, Hultström), 47. Brodin (Lilja) - 26. Dravecký (Viedenský, Krajíček), 40. Marcinko, 53. Haman, 58. Chmielewski (Dravecký, Viedenský). Rozhodčí: Barcelo (Fr.), Andersson - Dahmén, Ahlen (všichni Švéd.). Vyloučení: 7:7. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 1916.

Sestava Třince: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, Matyáš, D. Musil, Gernát, M. Adámek, Haman - Chmielewski, Marcinko, Hrňa - Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík - Adamský, Polanský, Svačina - Roman Vlach, Viedenský, Dravecký - Hladonik. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

Tappara Tampere - Storhamar Hamar 6:1.

1. Tappara Tampere 3 2 0 1 0 16:6 7
2. Djurgaarden 3 1 1 0 1 12:7 5
3. Storhamar Hamar 3 0 1 1 1 6:11 3
4. Oceláři Třinec 3 1 0 0 2 7:17 3

Skupina F:

Norimberk Ice Tigers - Mountfield Hradec Králové 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Segal (Weiss), 39. Buck, 51. Brown, 61. Brown (Buck, Aronson) - 17. Vincour (Rosandič, Cingel), 18. Graňák (Bezúch, Vopelka), 48. Chalupa (Cingel, Vincour). Rozhodčí: Haszonits (Maď.), Rohatsch - Laguzov, Hofer (všichni Něm.). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4081.

Sestava Hradce Králové: Maxwell - Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Havránek - Paulovič, Koukal, Rákos - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Berger, Bičevskis, Miškář - Vopelka, Kukumberg, Bezúch - Chalupa. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Rouen Dragons - Kärpät Oulu 2:4.

1. Kärpät Oulu 3 3 0 0 0 17:5 9
2. Norimberk 3 1 1 0 1 9:13 5
3. Hradec Králové 3 1 0 1 1 7:8 4
4. Rouen Dragons 3 0 0 0 3 4:11 0

Skupina H:

JYP Jyväskylä - HC Škoda Plzeň 2:6 (1:4, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Hytönen (Ratinen, Kalteva), 59. Tomášek (Turkulainen) - 1. Kratěna (Gulaš), 4. Indrák (Stach, Pulpán), 13. Gulaš (Čerešňák, Nedorost), 19. P. Straka (Allen, Kodýtek), 23. Kodýtek (P. Straka), 39. P. Straka (Kodýtek). Rozhodčí: Schukies (Něm.), Vikman - Niittylä, Sormunen (všichni Fin.). Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. Diváci: 3354.

Sestava Plzně: Frodl - J. Kindl, Čerešňák, Allen, Kaňák, Pulpán, Vráblík - Nedorost, J. Novotný, Gulaš - Stach, Kratěna, Indrák - D. Kindl, Kracík, Němec - P. Straka, Kodýtek, Eberle - Pour. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a J. Špaček.

Lugano - Banská Bystrica 4:1.

1. Plzeň 3 3 0 0 0 13:6 9
2. Jyväskylä 3 1 0 0 2 10:11 3
3. Lugano 3 1 0 0 2 8:9 3
4. B. Bystrica 3 1 0 0 2 7:12 3