Týmů je málo? Hokejová Liga mistrů se ještě o čtyři rozšíří

ČTK ČTK
4. 12. 2014 19:39
Hokejovou Ligu mistrů bude hrát od příští sezony 48 místo 44 klubů, které se účastní premiérového ročníku obnovené soutěže. Bude se hrát i jiným systémem.
Pro řadu fanoušků je týmů v Lize mistrů příliš mnoho, vedení soutěže se však rozhodlo počet týmů ještě rozšířit
Pro řadu fanoušků je týmů v Lize mistrů příliš mnoho, vedení soutěže se však rozhodlo počet týmů ještě rozšířit | Foto: Lukáš Drštička

Curych - Hokejovou Ligu mistrů bude hrát od příští sezony 48 místo 44 klubů, které se účastní premiérového ročníku obnovené soutěže. Bude se hrát i jiným systémem: místo jedenácti čtyřčlenných skupin bude šestnáct tříčlenných a do play off nově postoupí 32 místo současných 16 celků.

V soutěži zůstává šest českých celků. Jistou účast mají s licencí A Liberec, Sparta, Pardubice a Vítkovice, pokud někdo z nich nesestoupí z extraligy. Dále to budou mistr a vítěz základní části. Pokud to bude někdo ze čtveřice jistých účastníků, tak přijdou na řadu další v pořadí.

Od změny formátu, která ubere účastníkům dva zápasy v základní skupině a naopak přidá jedno kolo play off, si pořadatelé slibují zvýšení atraktivity pro diváky. Celkově má soutěž aktuálně po 152 duelech průměr 2988 diváků na utkání. Z českých klubů na tom byl nejlépe Třinec (průměr 3468 na zápas), následovaly Vítkovice (3228), Zlín (3016), Sparta (2213), Liberec (1781) a Pardubice (1337).

"Touto změnou formátu chceme Ligu mistrů zatraktivnit pro diváky tím, že play off začne dříve a bude více vyřazovacích zápasů," řekl prezident Ligy mistrů Anders Ternbom. Z každé skupiny postoupí do play off po dvou týmech, jen pro posledního soutěž skončí.

Počet klubů s licencí A a B zůstává nezměněn. Automaticky s licencí A startuje po šesti klubech z Finska a Švédska, po čtyřech z Česka, Německa a Švýcarska a dva z mezinárodní rakouské ligy EBEL. Licenci B získává další dvojice týmů z těchto šesti lig, v principu jsou to mistři a vítězové základní části.

Počet týmů s licencí C naroste z šesti na deset a zatím není jasné, podle jakého klíče. Jedním z nich by ale měl být vítěz Kontinentálního poháru, v němž budou hrát lednové Final Four v německém Bremerhavenu tamní druholigoví Fischtown Pinguins, Pavlodar z Kazachstánu, Angers z Francie a Neman Grodno z Běloruska. V tomto ročníku Ligy mistrů se s licencí C představily dva kluby z Norska a po jednom ze Slovenska, Dánska, Francie a Velké Británie.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy