Hokejová komunita pomáhá pozůstalým po tragicky zesnulém rozhodčím Lainkovi

Marek Janoš Marek Janoš
14. 9. 2016 15:24
V sobotu zemřel na následky zranění ze zápasu čtyřiadvacetiletý rozhodčí Pavel Lainka. Smutná zpráva zasáhla hokejovou komunitu, na začátku týdne se před utkáními extraligy a první ligy držela minuta ticha. Lidé se nyní snaží pomoci pozůstalým prostřednictvím příspěvků na transparentní účet. Lainkovi se má za 14 dní narodit potomek.
Hráči Hradce Králové před zápasem s Karlovými Vary uctili památku  hokejového rozhodčího Pavla Lainka
Hráči Hradce Králové před zápasem s Karlovými Vary uctili památku hokejového rozhodčího Pavla Lainka | Foto: ČTK

Praha – Tragicky zesnulému hokejovému rozhodčímu Pavlu Lainkovi se za dva týdny narodí potomek. Hokejová veřejnost se snaží pozůstalým pomoci peněžními dary, které zasílá na tento transparentní účet. Ke dnešnímu dni se podařilo vybrat přes 381 tisíc korun.

Mezi dárci se objevila řada rozhodčích, Lainkových kolegů. "Upřímnou soustrast celé rodině, kamarádům a blízkým,“ připsal k daru extraligový sudí Martin Fraňo. Mezi prvními se k dárcům připojil šéf komise rozhodčích Vladimír Šindler.

Rodině zesnulého sudího přispěli i Rudolf Tošenovjan, Stanislav Barvíř, Roman Polák, Vít Lederer, Robin Šír, Petr Blümel a mnoho dalších z hokejové komunity. "Lajna, nikdy nezapomenu,“ vzkázal Lainkův kolega Roman Komínek.

Pavel Lainka zemřel v sobotu na následky zranění zranění, které utrpěl při řízení hokejového zápasu. Podle Vladimíra Šindlera jsou zranění rozhodčích při hokejových zápasech běžná. "Nic podobného ale za celou svou kariéru nepamatuju,“ dodal. Extraligové a prvoligové zápasy na začátku týdne začaly minutou ticha.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy