Hokejová komunita pomáhá pozůstalým po tragicky zesnulém rozhodčím Lainkovi

Marek Janoš Marek Janoš
14. 9. 2016 15:24
V sobotu zemřel na následky zranění ze zápasu čtyřiadvacetiletý rozhodčí Pavel Lainka. Smutná zpráva zasáhla hokejovou komunitu, na začátku týdne se před utkáními extraligy a první ligy držela minuta ticha. Lidé se nyní snaží pomoci pozůstalým prostřednictvím příspěvků na transparentní účet. Lainkovi se má za 14 dní narodit potomek.
Hráči Hradce Králové před zápasem s Karlovými Vary uctili památku  hokejového rozhodčího Pavla Lainka
Hráči Hradce Králové před zápasem s Karlovými Vary uctili památku hokejového rozhodčího Pavla Lainka | Foto: ČTK

Praha – Tragicky zesnulému hokejovému rozhodčímu Pavlu Lainkovi se za dva týdny narodí potomek. Hokejová veřejnost se snaží pozůstalým pomoci peněžními dary, které zasílá na tento transparentní účet. Ke dnešnímu dni se podařilo vybrat přes 381 tisíc korun.

Mezi dárci se objevila řada rozhodčích, Lainkových kolegů. "Upřímnou soustrast celé rodině, kamarádům a blízkým,“ připsal k daru extraligový sudí Martin Fraňo. Mezi prvními se k dárcům připojil šéf komise rozhodčích Vladimír Šindler.

Rodině zesnulého sudího přispěli i Rudolf Tošenovjan, Stanislav Barvíř, Roman Polák, Vít Lederer, Robin Šír, Petr Blümel a mnoho dalších z hokejové komunity. "Lajna, nikdy nezapomenu,“ vzkázal Lainkův kolega Roman Komínek.

Pavel Lainka zemřel v sobotu na následky zranění zranění, které utrpěl při řízení hokejového zápasu. Podle Vladimíra Šindlera jsou zranění rozhodčích při hokejových zápasech běžná. "Nic podobného ale za celou svou kariéru nepamatuju,“ dodal. Extraligové a prvoligové zápasy na začátku týdne začaly minutou ticha.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy