Třinec porazil Vary a vystřídal Litvínov v čele extraligy

Aktualizováno 16. 11. 2014 23:31
Hokejisté Třince zvítězili ve 21. kole extraligy na ledě Karlových Varů 4:2 a vyhoupli se do čela tabulky, Litvínov totiž doma prohrál 0:1 se Slavií.
Třinec se opět dostal do čela extraligové tabulky
Třinec se opět dostal do čela extraligové tabulky | Foto: Tomáš Liška

Praha - Hokejisté Třince zvítězili ve 21. kole extraligy na ledě Karlových Varů 4:2 a vyhoupli se do čela tabulky. Vedoucí Litvínov totiž doma zaváhal se Slavií, které podlehl fotbalovým výsledkem 0:1.

Druhou výhru v prodloužení za sebou vydřel poslední Zlín, jenž zvítězil 4:3 na SpartěKometa Brno pokračuje v zajímavé sérii.Od 11. kola vždy dva zápasy vyhraje a následně jeden prohraje. To potvrdila i dnes, když vyhrála v Plzni 5:3.

Poosmé z posledních devítizápasů bodovala Olomouc. Hanáci tentokrát využili špatného období Vítkovic, které doma porazili 4:1. Stejným výsledkem zdolala i Mladá Boleslav hradecký Mountfield, a užila si tak teprve druhé domácí vítězství v této sezoně. Po třech zápasech bez ztráty bodu tentokrát nezískaly Pardubice ani jeden, z jejich ledu si totiž odvezl výhru 5:2 Liberec.

Kometě se v Plzni povedl obrat

Aktivněji vstoupili do utkání v Plzni hosté, kteří předčili v úvodu domácí tým v rychlosti a brzy zahrozili Němcem a Hanzlíkem. Indiáni se postupně probouzeli a díky účinnému napadání získali převahu. Po chybě Baleje na útočné modré čáře ovšem ve 12. minutě do sóla ujel Káňa, nevyšlo mu ale zakončení. Domácí si dlouho nemohli přes pozornou obranu vypracovat gólovou šanci, až v 17. minutě se po individuální akci Lva dostal kotouč k Mozíkovi, který dorážkou vlastní střely otevřel skóre. Sedmnáct vteřin před první přestávkou navíc zvýšil po Kratěnově šikovné přihrávce opakovanou střelou Pletka na 2:0.

Krátce po pauze vyhrál Kašpařík buly v útočném pásmu před sebe a volný Sýkora nedokázal zasunout puk do sítě přes klečícího Čiliaka, což potvrdil i videorozhodčí. Rozjetá Plzeň pokračovala náporem, jenže gólová dorážka Schleisse ve 24. minutě neplatila kvůli postavení Berana v brankovišti. O tři minuty později ovšem udeřilo na druhé straně, když Dujsíkovu střelu pohotově dorazil z otočky do sítě Káňa. Plzeň poté viditelně vypadla z tempa a hosté toho využili k vyrovnání, které zařídil ve 34. minutě přesnou střelou do levého horního rohu Burian. Domácí následně s obtížemi odolávali brněnskému tlaku. Z ojedinělé šance mohl udeřit Moravčík, jenž z prostoru mezi kruhy trefil pouze Čiliaka.

Západočeši nevyužili ani čtvrtou přesilovou hru v utkání, ale ve 44. minutě zahrozili naopak v oslabení; při přečíslení dva na jednoho neprostřelil Kašpařík po příhře Kratěny Čiliaka. Za chvíli sice domácí ubránili další přesilovku Komety, ale ve 49. minutě se opřel nekrytý Ton z pravého kruhu do přihrávky Hrušky a dokonal obrat. Vzápětí mohli domácí odpovědět během 43 vteřin dlouhé přesilovky pět na tři, Čiliak ovšem skvěle zastavil dorážku Schleisse a ránu Kratěny vytěsnil reflexivně maskou. Plzeň v závěru vrhla všechny síly směrem dopředu, díky tomu v 58. minutě z brejku přidal čtvrtý gól Komety Vondráček. Domácím se ještě při power play podařilo snížit Simonovou dorážkou na nejtěsnější rozdíl, střelou do prázdné branky ale opět Vondráček potvrdil výhru hostů.

Dokonalé využití pětiminutové přesilovky

Hosté z Třince, kteří v Karlových Varech končili třízápasovou pouť po halách soupeřů, začali lépe. Ve čtvrté minutě Západočeši propadli ve středním pásmu a při přečíslení dvou na jednoho se ranou bez přípravy trefil Hrňa. Už v 8.minutě bylo ovšem srovnáno. Z vyloučení Rákose uběhlo jen několik vteřin, když nahození Redlihse šikovně za Hrubcova záda tečoval Radim Hruška. Karlovarští povzbuzeni vyrovnávací brankou se dokonce ujali poté ve 13. minutě vedení, kdy hostující obranou zapomenutý Heizer vymíchal Hrubce v třinecké brance.

Zásadní moment úvodní třetiny i celého duelu však přišel o chvilku později: Jan Tomeček krosčekem způsobil Orsavovi krvavé zranění, za což dostal trest na pět minut a do konce utkání. V poskytnuté výhodě Třinec trestal a zcela otočil vývoj zápasu. Sám postižený vyrovnal o minutu později, v 16. minutě otočil skóre Adamský a aby toho nebylo pro Energetiky málo, dostali hosté v téže minutě možnost hrát dvě minuty přesilovou hru pět na tři. Třinec využil Noskem až tu následnou ve čtyřech proti třem při vyloučení Orsavy.

Na úvod druhé třetiny mohl domácí vrátit do zápasu Radim Hruška, ale zcela sám přestřelil branku. Slezané byli i přes dvoubrankový náskok aktivnějším týmem. Jedinečnou příležitost k navýšení skóre měl navrátilec z Olomouce Hrňa a zejména Rufer, který při samostatném nájezdu však na Závorku nevyzrál. Na druhé straně příležitosti Kverky a Dudy vychytal Hrubec, který potvrdil svou reprezentační formu. Závěr zápasu si Oceláři již zkušeně pohlídali. Hráčům z lázeňského města nepomohla k úpravě výsledku ani přes dvě minuty trvající závěrečná power play.

Slavii v Litvínově stačil jeden gól

Počáteční minuty v Litvínově se nesly ve znamení neproměněných šancí Rostislava Martynka. Nejprve po Pavelkově přihrávce ztroskotal na brankáři Svobodovi, o pár vteřin později na něj po odrazu od mantinelu zívala prázdná branka, ale litvínovský štírek vůbec netrefil branku. V sedmé minutě opět Martynek v akci, když přesprintoval Valacha, ale tváří v tvář Svobodovi opět selhal. Další šanci domácích měl po přihrávce Frola Šrámek, ani on však nedokázal najít recept na dobře chytajícího hostujícího brankáře. A tak se v 11. minutě po ojedinělé akci ujali vedení slávisté. Po souhře první formace po ose Bednář - Vlasák - Tomica si Tomica povodil Horáka a poslal puk s přehledem do sítě.

Úvod druhé části patřil hostům, ale Bednářova bomba od modré čáry skončila těsně vedle tyčky. V 28. minutě trefil Kubát z levého křídla jen Svobodovo rameno. V závěru třetiny našel Martynek před brankou Piroše, ten ale tečoval puk těsně vedle levé tyčky. Následovala další šance Kubáta, ale opět se ukázal ve výtečném světle brankář hostí.

Domácí vrhli ve třetí části vše do útoku, jenže Svoboda, který v sezoně převážně kryje záda jedničce Furchovi, byl proti. Ve 44. minutě Martynek obešel obránce, ale Svoboda zakročil betonem. Ručinský pálil z mezikruží, puk opět skončil v náručí zkušeného strážce brankoviště Pražanů. Ve 48. minutě se snažil zpoza branky dostat puk za čáru Majdan, ale jinak to dnes snad ani nemohlo skončit než výtečným zákrokem Svobody. A když Litvínov nebyl schopen ani v závěru v šesti hráčích v poli vstřelit branku, odvezli si Pražané vítězství fotbalovým skóre 1:0.

Olomouc rozhodla ve druhé třetině

První šanci v zápasu Olomouce s Vítkovicemi měli hosté. Vošvrda vyrazil Romanovu střelu k Zíbovi a nestačil se vrátit zpět do branky, hostující bek naštěstí pro Hanáky přestřelil. V polovině třetiny šli hosté do tří a Mora dvojnásobnou přesilovku Vyrůbalíkem rychle využila. Ve 13. minutě měli domácí dvě velké šance na zvýšení, Cibák dal zadovkou na Zuzina, který jel sám na Šindeláře, ale netrefil branku, puk následně dostal k Ondruškovi, jemuž stál v cestě hostující gólman. Dění následně zpestřil souboj Cibáka s Tomášem Svobodou, po němž museli oba zamířit na trestnou lavici.

Ve 26. minutě bylo srovnáno. Svačina vypíchl puk Majeskému při rozehrávce a Tomáš Svoboda se trefil jednoduše mezi Vošvrdovy betony. Kohouti mohli získat vedení v početní převaze, Kucharcyzkovu dělovku Šindelář kryl. V polovině utkání Mora sehrála parádní kombinaci, po které pálil z křídla Laš a prostřelil Šindeláře - 2:1. Ani ne za dvě minuty už vedli Kohouti o dvě branky. Knotek nahodil puk na branku a Radek Dlouhý se prosadil na brankovišti. Vítkovičtí trenéři následně vystřídali brankáře a Šindeláře nahradil Dlouhý.

Třetí dějství bylo vyrovnané z obou stran, ani jeden tým si nevytvořil dlouho větší šanci. Až v 50. minutě měli hosté velkou možnost, když dorážející Němec mohl pálit do odkryté branky, "taktickým" faulem si však pomohl Kucharczyk. V následné přesilovce se puk odrazil od sudího Šíra a Vošvrda musel řešit situaci lapačkou, následně káral očima rozhodčího. Vítkovice měly pět minut před koncem další početní převahu, Hanáci však zase obětavě padali do střel a i posedmé se ve čtyřech ubránili. Hosté zkusili v závěru power play, ale ještě jednou inkasovali od Cibáka.

Drama na Spartě rozhodl Čajánek

Zlínští se na Spartě uvedli rychlou brankou. Ve čtvrté minutě srazil Pilař unikajícího Romana Vlacha, který nařízené trestné střílení proměnil blafákem do forhendu. V polovině úvodní části opět zahrozil Vlach. Zlín se po ubránil při Říčkově vyloučení, kdy měli šance Pilař, Hlinka a Buchtele. Při Horákově vyloučení ve 15. minutě už Sparta vyrovnala, když se trefil z levého kruhu Réway. Novotného pak otestoval tvrdou ránou Horák. Při Čajánkově trestu domácí stav otočili, když po Hlinkově přihrávce zakončoval do prázdné branky Buchtele. Toho následně srazil Marušák, ale Zlín se v dalším oslabení už ubránil.

Hosté se ve 24. minutě také prosadili v přesilovce. Po Saboličově provinění proti pravidlům vypálil Marušák od modré čáry a před Novotným tečoval puk spoluhráč Ďaloga. V dalším průběhu druhého dějství šance chyběly. Hosté odolali při Říčkově trestu, při Ďalogově vyloučení Novotný kryl Říčkovu ránu. Stav se neměnil ani při dvou početních výhodách Zlína při pobytu Buchteleho a Hlinky na trestné lavici.

Ve 42. minutě přerušily hru problémy s osvětlením a ve 44. minutě sice Sparta dostala puk za Hromadu, ale sudí Cingelův gól po poradě s videorozhodčím pro kopnutí puku neuznali. V polovině třetí třetiny měl v krátké přesilovce šanci Ďaloga, ale Hromada zasáhl lapačkou. V 56. minutě se Sparta prosadila potřetí v početní výhodě, když při Kotvanově vyloučení prostřelil Hromadu z mezikruží Cingel. Hned za půl minuty překonal Kotvan z pravého kruhu Novotného, který měl zakrytý výhled, a vynutil prodloužení. V něm rozhodl Čajánek, který překvapil Novotného střelou ze úhlu.

Boleslavi pomohlo zpřeházení formací

Trenéři Mladé Boleslavi ve snaze přerušit bídnou sérii domácích výsledků pozměnili složení útoků, do sestavy se vrátili Pabiška, Musil, Robar a do brány nastoupil Málek. Navzdory brzké hradecké přesilovce však měli domácí velmi silný úvod, v oslabení ujel Výborný a po něm nebezpečně střílel i Hyka. Ještě blíž ke gólu měl v 7. minutě Klimenta, jehož střela se odrazila od tyče. Až v závěru třetiny zahrozili i hosté, ale Mertlovu střelu z hranice levého kruhu Málek vykryl.

Mladá Boleslav v úvodní dvacetiminutovce přestřílela soupeře 21:8 a v podobném tempu zahájila i další část hry. Ve 23. minutě při signalizovaném hradeckém ofsajdu obránce Robar poslal dlouhou přihrávku na Pacovského, který zakončil sólo trefou pod horní tyč. O rychlé srovnání se snažil Kudrna, postupně však trefil boční síť a Málkovu náruč. Mnohem blíž byl Tvrdík, který se v polovině zápasu protáhl až na brankoviště, jenže u tyče nedokázal protlačit puk do brány za Málka. Boleslavskému brankáři se dařilo, jenže 24 vteřin před koncem druhé třetiny musel ze zdravotních důvodů odstoupit ze hry.

Jeho nástupce v boleslavské bráně Rittich se v úvodu třetí třetiny dostával do tempa při střelách Valcourta a Šimánka, v 50. minutě pak jeho spoluhráči přidali uklidňující gól na 2:0. Mikulík si při rychlém protiútoku stáhl puk mezi kruhy a propálil Kantora. Královéhradečtí zdramatizovali závěr tři a čtvrt minuty před koncem třetí třetiny, kdy rychle proměnil hru bez gólmana Kukumberg. A hosté znovu odvolali Kantora i v posledních dvou minutách, ale Lenc a Trška dvěma góly do prázdné brány potvrdili výhru Středočechů 4:1.

Liberec kuriózní gól neochromil

Pardubice se chtěly proti Liberci oklepat po debaklu v Brně a v úvodu svého soupeře přehrávaly. Své šance ale nevyužily, navíc Tybor neproměnil trestné střílení. Liberec se nikam nehnal, ovšem nabídnuté možnosti nemilosrdně trestal. Nejprve se po přihrávce Valského trefil přesně Filippi, za minutu a půl si oba hráči při přesilovce role vyměnili a Valský dorážkou zvýšil. Slušné vedení hrálo Tygrům do karet, takže se mohli soustředit hlavně na defenzívu, přes kterou se Pardubičtí těžko prokousávali. Důležitý moment přišel ve 27. minutě. Hostující gólman Lašák, jenž v Pardubicích také chytal, se po odpískání ohnal po Čáslavovi a rozhodčí ho poslali s trestem ve hře do sprch. Zároveň Cetkovský vyfasoval dvojitý menší trest.

Dlouho se ale ve čtyřech nehrálo, neboť Pardubice dostaly brzo k dispozici přesilovku čtyři na tři a pak i pět na tři. Až zdvojenou výhodu dokázal potrestat Sýkora, na jehož tvrdou střelu nestihl Schwarz, který Lašáka v brance nahradil, reagovat. Liberec si vzal dvoubrankové vedení zpět při čtyřminutové přesilovce za Ščotkův faul. Kristana v krátkém sledu dvakrát zachránila branková konstrukce, ale šest vteřin před koncem trestu se na zadní tyči zjevil neobsazený Valský a svou druhou brankou zvýšil liberecké vedení.

Pardubice vrátil do hry málo vídaný moment. Kotouč se po Čáslavově vyhození přes všechny čáry odrazil od zadního mantinelu do brusle nešťastného brankáře Schwarze a od něj putoval za brankovou čáru. Krátce nato vypadlo v ČEZ Areně osvětlení, takže hokejisté několik minut pouze kroužili po ledě. Hráčům pak chvíli trvalo, než se zase dostali do tempa. Rychleji to zvládli Bílí Tygři, kteří se ve 48. minutě zásluhou Kolmannovy střely od modré dostali znovu do dvoubrankového vedení. Pátý gól mohl přidat Bakoš, ale zblízka trefil břevno. V samostatném úniku neuspěl ani Bulík.

Šanci na dramatizaci závěru měl čtyři minuty před koncem Tybor, ale v dobré pozici trestuhodně přestřelil. Pak už se Pardubice před Schwarze nemohly protlačit. Navíc na konci 58. minuty se hned po buly trefil Bartek a rozhodl o třech bodech pro Liberec.

Výsledky 21. kola hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 3:5 (2:0, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 17. Mozík (Kašpařík), 20. Pletka (Kratěna, Johnson), 59. Simon (Hollweg, Pulpán) - 27. J. Káňa II (Dujsík, Honejsek), 34. Burian, 49. P. Ton (J. Hruška, V. Němec), 58. Vondráček (Burian), 60. Vondráček (Kempný). Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 6232.

Plzeň: Machovský - Kadlec, J. Jeřábek, Mozík, Pulpán, Kubka, Moravčík - Johnson, Kratěna, Pletka - J. Sýkora, Kašpařík, Lev - M. Beran, Simon, Schleiss - Balej, Přikryl, Hollweg. Trenéři: Michal Straka, J. Špaček a Čihák.
Brno: Čiliak - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, L. Hájek - P. Ton, V. Němec, J. Hruška - Honejsek, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - P. Mrázek, Ostřížek, Dočekal. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:4 (2:4, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. R. Hruška (Redlihs, Balán), 13. Heizer - 4. Hrňa (Orsava, Roth), 15. Orsava (Kreps), 16. Adamský (Nosek, Polanský), 18. Nosek (Roth, Kreps). Rozhodčí: Hodek, Hejduk - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6, navíc J. Tomeček (K. Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 3609.

Karlovy Vary: Závorka - Deyl, Sičák, Šmach, Bičánek, J. Tomeček, Redlihs, Šafář - Duda, J. Kverka ml., Vachovec - D. Hruška, Skuhravý, Heizer - V. Tomeček, Balán, Pšurný - Koblasa, R. Hruška, Štals. Trenéři: Mlejnek, J. Kverka st a Kněžický.
Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Nosek, Trončinský, Matyáš, M. Doudera, Foltýn, L. Doudera - Hrňa, Kreps, Orsava - Dravecký, Polanský, Adamský - Rákos, Růžička, Rufer - Jašek, Kindl, Matuš. Trenéři: Kalous a Varaďa.

HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 11. Tomica (Vlasák, Bednář). Rozhodčí: Turčan, Souček - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:10. Bez využití. Diváci: 5965.

Litvínov: L. Horák - Frolo, Kubát, Pavlík, Šlégr, Baránek, Zeman, Pavelka - Jánský, Hübl, Ručinský - Martynek, Gerhát, Trávníček - Majdan, Piroš, Jurčík - Písařík, Šrámek, Smolka. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.
Slavia: A. Svoboda - Kolařík, Krejčí, Štich, Knot, Novák, Valach, Beňovič - Bednář, Vlasák, Tomica - Školiak, Vas, J. Doležal - Stránský, Divíšek, Sklenář - J. Veselý, T. Doležal. Trenéři: Lubina a J. Beránek.

HC Olomouc - HC Vítkovice Steel 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Majeský (Vyrůbalík, Rác), 31. Laš (Zuzin, Vyrůbalík), 32. R. Dlouhý (Kucharczyk, J. Knotek), 60. Cibák (Herman) - 26. T. Svoboda (Svačina). Rozhodčí: Šír, Pavlovič - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 5320.

Olomouc: Vošvrda - Majeský, Vyrůbalík, Houdek, Skrbek, Rašner, Ondrušek, Škůrek - Rác, Marosz, Cibák - Matai, Patera, Buc - Laš, Herman, Zuzin - Kucharczyk, J. Knotek, R. Dlouhý. Trenéři: Fiala a Dopita.
Vítkovice: Šindelář (32. Dolejš) - Čerešňák, Klok, Zíb, Malec, Stehlík, Kovář, Štencel, Pastor - T. Svoboda, Burger, E. Němec - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Húževka, Szturc - J. Káňa I, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Svozil a Petr.

HC Sparta Praha - PSG Zlín 3:4 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Réway (Buchtele, J. Mikuš), 19. Buchtele (J. Hlinka, Réway), 56. Cingel (Sabolič) - 4. Roman Vlach z trestného střílení, 24. Marušák (Leška), 56. Kotvan (O. Veselý), 61. Čajánek (Žižka). Rozhodčí: Homola, Pešina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:1. Diváci: 5623.

Sparta Praha: F. Novotný - Polášek, K. Pilař, Ďaloga, J. Mikuš, Barinka, Švrček - Réway, J. Hlinka, Klimek (22. Černoch) - Sabolič, Cingel, Buchtele - Kumstát, Pech, Rolinek - Dvořáček, Bahenský, A. Chlapík. Trenéři: Jandač a Moták.
Zlín: Hromada - Marušák, Řezníček, Kotvan, O. Horák, Valenta, Žižka - Okál, Leška, Köhler - Holík, Roman Vlach, Říčka - J. Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Ondráček, Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 31. P. Sýkora (Píša, T. Zohorna), 44. Čáslava - 10. Filippi (Valský), 11. Valský (Filippi, Radivojevič), 37. Valský (Radivojevič, Výtisk), 48. Kolmann (Bartek, P. Jelínek), 58. Bartek (Filippi). Rozhodčí: Šindler, Horák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:5, navíc Marcinko 10 min. - Lašák do konce utkání (trest ve hře). Využití: 1:2. Diváci: 8852.

Pardubice: Kristan - Píša, Čáslava, Havlík, Benák, Gregorc, Korím, Ščotka - P. Sýkora, T. Zohorna, Cetkovský - Radil, Nahodil, Tybor - Kolář, Marcinko, Starý - Voženílek, Kaut, Semorád - od 39. navíc Půhoný. Trenéři: Venera a M. Říha ml.
Liberec: Lašák (27. Schwarz) - Výtisk, Šimek, Voráček, Ulrych, Derner, Kolmann - Bakoš, Vampola, Radivojevič - Valský, Filippi, Bulík - Bartek, P. Jelínek, J. Vlach - Kica, T. Urban, Krenželok. Trenéři: Čada a M. Černý.

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branka a nahrávka: 23. Pacovský (Robar), 50. Mikulík (Klimenta), 60. Lenc (D. Výborný), 60. Trška - 57. Kukumberg (Šimánek). Rozhodčí: Fraňo, Wehrli (Švýc.) - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5, navíc M. Látal - Valcourt oba 10 min. Bez využití. Diváci: 3780.

Mladá Boleslav: Málek (40. Rittich) - Stříteský, Vidmar, M. Hruška, Kučný, Trška, Robar, R. Čermák - Klimenta, Musil, Mikulík - Lenc, D. Výborný, Hyka - Pacovský, Vrbata, M. Látal - L. Pabiška, Rys, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Hradec Králové: Kantor - Vydarený, Pláněk, Jank, Slovák, P. Mikuš, Frühauf, Piegl - Šimánek, Mertl, Kudrna - Červený, Tvrdík, Dej - Valcourt, Kukumberg, P. Beránek - Nedvídek, Kopta, Kovářů. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

1. Třinec 21 14 0 3 4 69:39 45
2. Litvínov 21 12 3 1 5 65:44 43
3. Sparta Praha 20 11 2 1 6 65:45 38
4. Hradec Králové 21 11 2 0 8 56:52 37
5. Pardubice 21 11 1 1 8 63:62 36
6. Brno 20 9 1 3 7 62:63 32