14. 12. 2007 14:25
Juniorská reprezentace porazila Znojmo i po nájezdech
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Znojmo - Hokejová reprezentace do dvaceti let začala přípravu na světový šampionát vítězstvím nad Znojmem, které porazila 2:1 a poté ještě přidala vítězství v samostatných nájezdech.

Byl to první ostrý test pro svěřence Miloslava Hořavy, které na přelomu roku čeká mistrovství světa. A test vyšel na výbornou, i když výkon hlavně směrem dopředu nebyl ze strany českých juoniorů zcela ideální.

Na ledě Orlů ze Znojma začali reprezentanti hodně aktivně, ale dlouho se jim nepodařilo proměňovat šance. Bylo to vidět i v 16. minutě, při druhé gólové příležitosti "hostů". Semorád se ocitl zcela sám před Kamešem, jenže ho neprostřelil.

Podobný scénář se opakoval i ve druhé třetině, v níž opět nepadl gól. Nakonec se dvacítka radovala až v 47. minutě, v níž střelecké trápení protrhl Bártek a poslal Česko do vedení. O čtyři minuty později zvýšil na 2:0 Hampl po výborné přihrávce Voráčka.

Znojmo už dokázalo výsledek jen zkorigovat, když se v přesilové hře prosadil Procházka. Mladí reprezentanti udrželi výhru až do konce zápasu a poté ještě jako bonus ovládli i přípravné samostatné nájezdy.