Hokejová baráž: podezření z korupce

ČTK
5. 4. 2006 10:27
Vsetín - Vedení vsetínského hokejového klubu podalo trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření z korupce. Manažer klubu Oldřich Štefl řekl novinářům, že jeden ze vsetínských hráčů dostal esemesku s nabídkou výhodné smlouvy v Ústí nad Labem, které je soupeřem Vsetína v baráži o účast v extralize.

Nabídka byla anonymní a klub nezveřejnil ani jméno hráče, který ji údajně dostal. V Ústí nad Labem jakoukoli spojitost se svým klubem odmítají a zprávu považují za provokaci v už tak dost vyhroceném hokejovém souboji. Ústecký manažer David Šaffer prohlásil, že hodlá podat trestní oznámení pro křivé obvinění.

Vsetínská služba kriminální policie případ prošetřuje, ale velitel František Vachala řekl MfDnes, že text zprávy na mobilu nenaplňuje skutkovou podstatu trestného činu.

Vsetín vede v baráži 3:2 a pokud by dnes vyhrál na ledě soupeře, zajistí si účast v extralize i v příštím ročníku.