Hokejisty Kazaně dělí jediná výhra od Gagarinova poháru

20. 4. 2018 21:29
O zisku Gagarinova poháru může Kazaň rozhodnout už v neděli.
Za Kazaň nastupuje český útočník Jiří Sekáč.
Za Kazaň nastupuje český útočník Jiří Sekáč. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Hokejisté Kazaně zvítězili ve finále Kontinentální ligy na ledě CSKA Moskva 3:1, stejným poměrem vedou v sérii o titul a jediná výhra jim chybí k zisku Gagarinova poháru. Na ten by dosáhli po osmi letech. Tým Ak Bars s českým útočníkem Jiřím Sekáčem může finále ukončit v neděli v domácím prostředí.

Finálový zápas poprvé skončil vyšším než jednobrankovým rozdílem. CSKA ve středu snížil díky domácí výhře v prodloužení, dnes ale po gólech nejproduktivnějšího hráče play off Kanaďana Justina Azeveda a Švéda Antona Landera vedli hosté v 28. minutě 2:0. Andrej Světlakov sice už za 15 sekund zkorigoval, jenže další gól už hráči CSKA brankáři Emilu Garipovovi nedali, i když na něj vyslali 41 střel.

Poslední slovo měl v závěrečné minutě opět Lander, který se trefil při power play domácího týmu. Jeho vyhození přitom mířilo mimo branku, puk se ale postavil na hranu, změnil směr a skončil v síti.