14. 8. 2007 20:25
Ve 4. kole Tipsport Cupu vyhráli Jihočeši 2:1
Nové logo hokejové Slavie.
Nové logo hokejové Slavie. | Foto: Aktuálně.cz

České Budějovice - Odveta za první kolo hokejového Tipsport Cupu se hráčům Budějovic vydařila. V úterním zápase porazili pražskou Slavii 2:1.

V prní třetině se diváci gólu ani zajímavých hokejových momentů nedočkali - dvě šance Slavie zlikvidoval brankář Budějovic Turek, domácí se k ohrožení branky Slavie prakticky nedostali.

Druhá část už byla o poznání zajímavější. Skóre se poprvé měnilo ve 29. minutě. Milan Toman napřáhl od modré a puk se mezi skrumáží těl dostal mezi Svobodovými betony až do branky. V další šanci neuspěl Gulaš, ale domácí do konce třetiny ještě zvýšili - střelu Gřegořka dorazil za Svobodova záda Hübl.

Oplatí Budějovice Slavii úvodní porážku? - čtěte ZDE

Slávisté ale nepoložili zbraně a ještě přestávky stačili snížit. Váhajícího Kůrku obral o puk Jaroslav Bednář a střelou mezi betony snížil na 1:2.

V poslední části už gól přes oboustrannou aktivitu nepadl a Budějovičtí se mohli radovat v Tipsport Cupu z druhého vítězství, které je poslalo na druhé místo v tabulce skupiny B.

Skupina B - 3. kolo:
Mountfield České Budějovice - Slavia Praha 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 29. Toman, 37. V. Hübl - 39. Bednář. Rozhodčí: Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 850.

Lasselsberger Plzeň - HC Znojemští Orli 5:2 (3:0 , 2:1, 0:1)
Branky: 5. Dobrovolný, 17. Divíšek, 19. Fabuš, 37. Šindel, 39. Ludvík - 23. Meidl, 56. Kucharczyk. Rozhodčí: Würthrle - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:9, navíc Vampola 10 min., Adamský, Dobrovolný - Kotaška, Svoboda všichni do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 1650.

Ústí n. Labem - Pardubice 3:4 po sam. nájezdech

Hokejisté extraligového nováčka z Ústí nad Labem měli v Tipsport Cupu nakročeno k velkému překvapení - nad Pardubicemi vedli už 2:0, ale Východočeši dokázali během čtyř minut ve druhé třetině srovnat.

Ve třetí třetině se z vedení radovali Pardubičtí, ale domácí šest minut před koncem dokázali vyrovnat. O vítězi museli rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž vítězný gól zaznamenal Petr Sýkora a vicemistr si připsal dva body.

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Moeller Pardubice 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 0:0 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Janků (Pazourek), 30. Klimt (Martinec), 54. Hořava (Čaloun)  31. Sýkora (Linhart), 35. Ondřej (Tvrdík), 53 Pivko (Havíř), rozhodující samostatný nájezd Sýkora. Rozhodčí: Šír Podrazil, Špringl. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3540. Střely na branku: 37:43.

Další výsledky:
Skupina A - 3. kolo:
Energie Karlovy Vary - Chemopetrol Litvínov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Hluchý, 37. Košťál, 57. Bílek. Rozhodčí: Jebavý - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:6. Bez využití. Diváci: 800.

Skupina D - 2. kolo:
Vsetínská hokejová - RI Okna Zlín 5:4 v prodl. (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)
Branky: 16. Hruška, 24. Stantien, 50. Fadrný, 51. Hrňa, 65. Šmach - 17. Pšurný, 27. Záhorovský, 41. Vlach, 46. Balaštík.

Vítkovice Steel - Oceláři Třinec 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 16. Burger, 34. Prorok, 43. Hubáček. Rozhodčí: Smeták - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 6:8, navíc Gulaši (Vítkovice) 10 min. Využití. 2:0. Diváci: 1100.