Hokejistky podlehly Ruskám, o postup musejí ještě bojovat

3. 4. 2013 21:36
České hokejistky po úterní úvodní výhře nad Švédskem podlehly na mistrovství světa v Ottawě Rusku 1:3.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Ottawa - České hokejistky po úterní úvodní výhře nad Švédskem podlehly na mistrovství světa v Ottawě Rusku 1:3. Svěřenkyně Karla Manharta prohrávaly po gólech Jekatěriny Lebeděvové a Alexandry Vafinové 0:2, na konci druhé třetiny sice snížila Denisa Křížová, ale v 55. minutě pojistila výsledek v oslabení Taťjana Burinová.

Závěrečný zápas ve skupině B čeká Češky v pátek od 18:00 SELČ s Německem.

Český tým mohl po úspěchu proti Švédkám udělat další krok k postupu do čtvrtfinále a uniknout bojům o udržení, ale o další překvapení se nepostaral. Úvod patřil Rusku, které se ujalo ve čtvrté minutě vedení díky Lebeděvové. Gólmance Lhotské pak pomohla při převaze soupeřek horní tyč.

Možnost na vyrovnání v úvodní části nevyužila Chmelová a ve 34. minutě zvýšila krátce po skončení přesilovky Vafinová. Za dvě minuty se český tým prosadil v oslabení díky dorážce Křížové. Jenže další minuty patřily Rusku a český tým držel těsný rozdíl jen díky Lhotské. V 55. minutě však ujela v oslabení Burinová a definitivně rozhodla.

Mistrovství světa hokejistek v Ottawě:

Skupina A:

Kanada - USA 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)
Branky: 52. Johnstonová, 59. Wardová, rozhodující sam. nájezd Wakefieldová - 5. Lamourexová, 19. Deckerová.

Skupina B:

ČR - Rusko 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Křížová (Polenská, Mrázová) - 4. Lebeděvová (Burinová), 34. Vafinová (Smolencevová, Gavrilovová), 55. Burinová (Lebeděvová). Rozhodčí: Hertrichová (Něm.) - Connollyová, Johnsonová (obě USA). Vyloučení: 6:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1045.

1. Rusko 2 2 0 0 0 7:1 6
2. ČR 2 1 0 0 1 4:5 3
3. Švédsko 1 0 0 0 1 2:3 0
4. Německo 1 0 0 0 1 0:4 0