Hokejisti odletěli na MS, na letišti potkali Djokoviče

FOTO Hokejisté odletěli na šampionát. Byl u toho i Djoker
S úsměvem na rtech odletěli dnes čeští hokejisté na světová šampionát do Švédska. Na letišti se ale potkali nejen s novináři, ale také se světovou jedničkou Novakem Djokovičem.
Djokoviče provázel i Marián Vajda, jeho úspěšný slovenský kouč.
Zpátky k hokeji. Ondřej Pavelec bude brankářskou jedničkou. Z NHL si evidentně přivezl dobrou náladu.
Hlavní trenér Alois Hadamczik také rozdával úsměvy. Do Švédska si veze pořádnou výbavu.
Foto: CPA Eduard Erben
ČTK Sport ČTK, Sport
1. 5. 2013 12:57
česká hokejová reprezentace se ve středu přesunula do dějiště letošního mistrovství světa, které startuje již tento pátek.

Praha - Česká hokejové reprezentace odletěla na mistrovství světa ve Stockholmu a v Helsinkách.

K týmu se dnes připojil obránce Ladislav Šmíd z Edmontonu. Již od úterka je s mužstvem brankářská jednička Ondřej Pavelec, zbývající posily z NHL se budou kouči Aloisi Hadamczikovi hlásit až v dějišti šampionátu.

Hráči jsou odhodlaní prodloužit medailovou sérii z posledních tří šampionátů.

"Nechtěl jsem jet rovnou do Švédska. Radši jsem se chtěl co nejdříve připojit k týmu, abych už cestoval s ostatními. Mám navíc při cestě ze zámoří vždycky hodně zavazadel, i teď to bylo asi pět tašek," řekl Šmíd před odletem novinářům. V Česku se skutečně jen mihnul.

"Stihl jsem jen vyložit věci, navečeřet se s rodinou a jel jsem zpátky na letiště," uvedl zadák Oilers, jimž opět unikl postup do play off.

Djokovič přijel za bratrem i Kolářem

Ještě před Šmídem proběhla příletovou halou starého ruzyňského letiště světová tenisová jednička Srb Novak Djokovič se svým slovenským koučem Mariánem Vajdou, které přítomnost médií evidentně zaskočila.

Král žebříčku ATP do Prahy přijel jednak na konzultaci s vyhlášeným fyzioterapeutem Pavlem Kolářem.

Během své návštěvy by pak měl navštívit i trénink svého mladšího bratra Djordjeho, jenž se připravuje na pražské Spartě.

"Máme hodně dobrých hráčů"

Po Djokovičovi se do haly začali trousit také dobře naladění hokejisté a další členové výpravy.

"Věřím tomu, že ten tým, jak se dává dohromady, si sedne morálně a všichni budou chtít nejen sami pro sebe, ale pro celý národ. Věřím, že hráči budou chtít hrát tak, abychom vyhráli a ne aby jeden bodoval a druhý ne. Pak to bude dobré," řekl Hadamczik, jenž s týmem získal na minulých dvou šampionátech vždy bronz.

Ze skladby týmu má dobrý pocit. "Novum je, že nám přijíždí hodně hráčů přímo do dějiště MS a nehráli třeba poslední turnaj Euro Hockey Tour v Brně," uvedl Hadamczik.

Považuje to za menší handicap kvůli souhře týmu. "Jsem ale rád, že tolik dobrých hráčů bylo volných. Kanada také většinou přilétá na MS a dává to teprve dohromady," odmítl jakékoliv výmluvy a věří, že k dispozici má silný tým.

"Máme hráče, kteří to umí s pukem. Také ty, kteří umí hrát velmi dobře v defenzivě," připomněl trio defenzivně laděných obránců Zbyněk Michálek, Ladislav Šmíd, Jan Hejda.

"Pavelec se Salákem by měli zase vytvořit velmi dobrou brankářskou dvojici," uvedl Hadamczik.

Chybí veteráni i bek s rozhledem

Trošku naopak schází výrazně ofenzivní a konstruktivní bek.

"Budeme ještě zvažovat, jestli třeba přesilovky nebudeme hrát se čtyřmi útočníky a jedním bekem. Nějaké představy máme, ale rozhodneme až ve Stockholmu," nastínil Hadamczik, v jehož nominaci chybí rovněž starší hráč, kterým byl třeba loni Petr Nedvěd.

"Budou tam ale hráči s velkými herními zkušenostmi. Třeba Jirka Novotný toho zažil hodně. Umí zachovat klid, ale také promluvit v kabině a připomenout, proč tam hráči přijeli," podotkl Hadamczik, jehož může těšit dobrý zdravotní stav hráčů z NHL.

"Už jsou podle našich zpráv většinou ve Stockholmu a nejsou žádné problémy."

Dobře ví, že fanoušci mají ty nejvyšší nároky. "Budeme se snažit vyhrávat zápas od zápasu a kam nás zdraví, štěstí a sehranost pustí, tam dojdeme. Budeme určitě spokojeni s medailí a uděláme v té konkurenci vše pro to, abychom obstáli," uvedl Hadamczik.

Novotný: Jedeme si pro medaili

"Trenér vybral to nejlepší, co měl k dispozici. Tým je hodně silný v útoku i na postu brankáře, takže věřím, že by to mohlo klapat. Všichni víme, že je to o jednom zápase ve čtvrtfinále. Přes něj když se přejde, bude ten turnaj braný jako úspěšný, tak doufám, že to zvládneme," řekl ČTK kapitán Novotný.

"Ale to neznamená, že pomýšlíme na třetí místo, každý chce hrát o zlato. Respektujeme sílu soupeřů, která je veliká, ale i my máme tým dobře poskládaný, takže cíle jsou ty nejvyšší," prohlásil Novotný. "Všichni doufáme, že medaili přivezeme, ale musíme jít postupně a pomalu," doplnil Šmíd.

Odhodlaně naladění hráči působili uvolněně. "Cestu v letadle prokecáme, teď je to ještě v pohodě a užíváme si to. Ve čtvrtek a hlavně v pátek před zápasem už to bude jiné. To přijde zdravá nervozita, nečeká nás navíc lehký soupeř," připomněl Novotný start proti Bělorusku.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Fotbalista Prijovič dostal na tři měsíce domácí vězení

Srbský fotbalista Aleksandar Prijovič byl odsouzen k tříměsíčnímu domácímu vězení za porušení opatření proti šíření koronaviru. Devětadvacetiletý útočník saúdskoarabského týmu Al Ittihád byl v pátek v podvečer zadržen s 19 dalšími lidmi při popíjení v baru v bělehradském hotelu.

Prijovič tím porušil zákaz sdružování většího počtu osob a omezení vycházení mezi pátou hodinou odpolední a pátou ranní. Během sobotního videosoudu v Bělehradu vinu přiznal a byl odsouzen k domácímu vězení na čtvrt roku.

Před Prijovičem se už proti nařízením provinil jiný srbský fotbalista Luka Jovič. Útočník Realu Madrid způsobil před dvěma týdny poprask tím, že opustil nařízenou karanténu po návratu ze Španělska a v Bělehradu slavil narozeniny své přítelkyně. Dvaadvacetiletý fotbalista se hájil tím, že nedostal přesné pokyny, jak se má v izolaci chovat.

Další zprávy