VIDEO Faux pas s maskotem. Hokejisty děsil kondor

Sport Sport
11. 2. 2013 7:25
V americké ECHL honili před zápasem maskota klubu, živého kondora.
Tým ECHL Bakersfield Condors přinesl na zahájení zápasu živého kondora, pak jej museli chytat | Video: youtube.com

Praha - Pokud se ke sportovnímu utkání připlete zvíře, bývá o zábavu postaráno.

Své o tom nyní už ví také tým nižní americké hokejové soutěže ECHL Bakersfield Condors.

Klub se rozhodl k zahajovacímu ceremoniálu před zápasem s Las Vegas Wranglers přinést živého maskota, tedy kondora.

Ten se však zřízenci, který jej měl na starost, během zpívání hymny vyškubnul z držení a rozhodl se předzápasový program trochu zpestřit.

Muž jej po chvilce sice chytil, ale vzápětí s ním upadl, a tak kondora začali nahánět sami hokejisté.

Obří pták se mimo jiné také rozhodl vyzkoušet pohodlnost střídačky, kde nejvíce vyděsil domácího trenéra. Vzápětí se však způsobně odebral do kabin, a tak se mohlo začít hrát.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy