Hokejisté Třince v Lize mistrů podruhé vyhráli, Liberec potřetí padl

8. 9. 2019 20:36
Hokejisté Třince porazili v Lize mistrů doma Junosť Minsk 7:2 a posunuli se na postupové druhé místo ve skupině D. Naopak Liberec v domácím prostředí prohrál s Luleou 4:5 v prodloužení, ve čtvrtém zápase v základní skupině C si připsali třetí nezdar a v tabulce je třetí.
Radost hokejistů Třince v tomto ročníku Ligy mistrů
Radost hokejistů Třince v tomto ročníku Ligy mistrů | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Oceláři vedli ve 28. minutě už 5:0. Tomáš Marcinko potvrdil, že je v soutěži nejproduktivnějším hráčem týmu - na vysoké výhře úřadujícího českého mistra se podílel gólem a dvěma asistencemi.

"Chtěli jsme se vrátit do hry o postup ze skupiny a to se nám i podařilo. Naším cílem bylo vyhrát první zápas s Finy, stejně tak jsme potřebovali víceméně vyhrát i dneska," řekl Marcinko.

Třinečtí, kteří předvedli v minulém utkání úžasný obrat proti Lahti z 0:3 na konečných 5:3, tentokrát skvěle začali. Hrňa využil už ve druhé minutě přesilovou hru, v polovině úvodní třetiny skóroval z přečíslení tří na jednoho Ondřej Kovařčík a před odchodem do kabin zvýšil Marcinko.

"Plánem bylo navázat na konec zápasu s Finy, ve kterém jsme poslední dvě třetiny hráli skvěle. Myslím, že se nám to povedlo. Mrzí dva góly, které jsme dostali, byly vcelku zbytečné, ale stává se. Máme se co učit. Jsme rádi, že jsme proměnili šance, které jsme měli, ale víme, že další jsme ještě zahodili. Na tom musíme pracovat," uvedl Marcinko.

Minsk vystřídal od druhé třetiny brankáře, ale domácí v rozmezí 27 sekund upravili trefami Adámka a Kofroně už na 5:0. Běloruský tým ožil v polovině zápasu, kdy potrestal dvěma góly čtyřminutové vyloučení Polanského a patřila mu i následující střídání.

Domácí kouč Varaďa ale uklidnil své svěřence oddechovým časem a od té chvíle si Třinec s přehledem hlídal vedení, které ještě v posledních dvou minutách zvýraznili Adamský a Stránský.

Třinec je po čtyřech zápasech se šesti body druhý za vedoucím Lausanne. Se švýcarským týmem se utká v říjnu ve zbývajících dvou zápasech. Oceláři mají s Minskem i Lahti, kteří nasbírali shodně pět bodů, lepší vzájemnou bilanci.

Bílým Tygrům k úspěchu proti Lulee nepomohly ani tři branky v přesilových hrách, dvě z nich dal Lukáš Krenželok. Utkání rozhodl v 65. minutě Filip Hallander.

"Byl to velice těžký zápas s kvalitním soupeřem. Hrálo se nahoru dolů, každý tým byl chvíli ve vedení. Musíme se zlepšit v obranné činnosti, dostat doma pět gólů není úplně dobré. Škoda že jsme utkání nedovedli do vítězného konce, chtěli jsme jim vrátit porážku z minulého souboje. Nicméně neskládáme zbraně, tabulka je poměrně vyrovnaná a budeme chtít vyhrát další zápas," řekl Krenželok.

Skóre otevřel již ve 4. minutě hostující Ilomäki, který za Peterse dorazil Engsundovo nahození. O vyrovnání se postaral v polovině první třetiny Hudáček, pro kterého to byla již pátá branka v soutěži. Do vedení pak Liberec poslal v početní výhodě výstavní ranou Krenželok. Také hosté ze Švédska ale využili přesilovku, od modré čáry propálil Peterse Peter Emanuelsson a vyrovnal na 2:2.

V úvodu druhé části překlopil vedení na stranu hostů Einar Emanuelsson. Bílí Tygři vyrovnali v polovině utkání, krásnou kombinaci zakončil střelou do odkryté branky Filippi. Na další Krenželokův gól v přesilovce rychle odpověděl Lundkvist a znovu srovnal. "Přesilovky nám dnes vyšly parádně. Snažíme se na nich pracovat každý den a snad to takhle půjde i nadále," přál si Krenželok.

Třetí dějství i přes řadu zajímavých šancí na obou stranách gól nepřineslo a utkání muselo rozhodnout prodloužení. Šestnáct vteřin před jeho skončením rozhodl o výhře hostů po rychlém přečíslení Hallander.

"Bylo to kvalitní utkání se spoustou gólů, fanouškům se musel zápas líbit. Myslím si, že soupeř byl v prodloužení o ten jeden gól šťastnější. Soupeř dokázal trestat každou naši chybu, přesto byl v naší hře vidět velký posun oproti prvním dvěma zápasům (v Lize mistrů)," řekl trenér Patrik Augusta.

Hokejová Liga mistrů - skupina D:

Třinec - Junosť Minsk 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Hrňa (M. Stránský, P. Vrána), 11. O. Kovařčík (P. Vrána, Chmielewski), 20. Marcinko, 27. Adámek (Gernát, Marcinko), 28. Kofroň (Hladonik, Hrehorčák), 59. Adamský (Kundrátek, O. Kovařčík), 60. M. Stránský (Marcinko, Kundrátek) - 32. Malcev (Želnerovski), 34. Parfejevec (Kulakov, Malcev). Rozhodčí: Baca (Polsko), Hradil - Gebauer, Lederer (všichni ČR). Vyloučení: 3:4, využití: 2:2. Diváci: 3973.

Sestava Třince: Bartošák - Kundrátek, M. Doudera, D. Musil, Galviņš, M. Adámek, Gernát, F. Haman - M. Stránský, P. Vrána, M. Kovařčík - Hrňa, Marcinko, Dravecký - O. Kovařčík, Polanský, Adamský - Kofroň, Hladonik, Hrehorčák - Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

1. Lausanne 4 1 2 1 0 14:12 8
2. Třinec 4 2 0 0 2 12:8 6
3 Lahti4 1 0 2 1 11:14 5
4. Junosť Minsk 4 1 1 0 2 9:12 5

skupina C:

Bílí Tygři Liberec - Lulea HF 4:5 v prodl. (2:2, 2:2, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 10. L. Hudáček (Birner, Bulíř), 14. L. Krenželok (Marosz, Šmíd), 30. Filippi (L. Hudáček, Birner), 35. L. Krenželok (Marosz, Hanousek) - 4. Ilomäki (Engsund, Jalvanti), 17. P. Emanuelsson (Fabricius, Tyrväinen), 24. E. Emanuelsson (Tyrväinen, Berglund), 36. Lundkvist (Berglund), 65. Hallander. Rozhodčí: Wiegand (Švýc.), Pražák - Ondráček, Zíka (všichni ČR). Vyloučení: 6:4. Využití: 3:1. Diváci: 4023.

Sestava Liberce: Peters - Šmíd, Hanousek, Derner, Knot, Havlín, Graborenko, Kolmann - Birner, Bulíř, L. Hudáček - Marosz, Filippi, Lenc - L. Krenželok, P. Jelínek, Zachar - J. Vlach, A. Musil, Šír. Trenéři: Augusta a J. Kudrna.

1. Lulea 4 1 2 1 0 16:12 8
2. Augsburg 3 0 2 1 0 10:9 5
3. Liberec 4 1 0 1 2 15:15 4
4. Belfast 3 1 0 1 1 8:13 4