Hokejisté Sparty podlehli korejské reprezentaci, Zlín vyhrál v Bratislavě proti Slovanu

2. 8. 2017 21:10
Hokejisté Sparty v rámci letního Mountfield Cupu podlehli korejské reprezentaci 1:2 v prodloužení. Zlín pod novým názvem přestřílel Slovan na jeho ledě 6:4.
Petr Kumstát byl jediným střelcem Sparty proti reprezentaci Koreji.
Petr Kumstát byl jediným střelcem Sparty proti reprezentaci Koreji. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Hokejisté pražské Sparty prohráli na úvod Mountfield Cupu s korejským reprezentačním týmem 1:2 v prodloužení, přestože od začátku utkání vedli. Zlín načal svou novou kapitolu vítězně, když ve svém prvním přípravném duelu uspěl na ledě bratislavského Slovanu po výsledku 6:4.

Pražané ve svém bývalém působišti v Tipsport Areně vedli od třetí minuty po gólu Petra Kumstáta. Silnější sestava oproti úvodnímu vystoupení v přípravě na ledě v Liberci, kde Sparta vyhrála 4:3 v prodloužení, ale nedokázala přidat další trefy. Gólman Matt Dalton se překonával a výrazně přispěl k obratu.

Zlín pod novým názvem Aukro Berani a výměně klubového vedení uspěl na ledě účastníka KHL, kde vedl po dvou třetinách už 5:2. Nakonec ustál i závěrečný nápor domácích.

Přípravný hokejový zápas - Mountfield Cup v Tipsport Areně:

HC Sparta Praha - Korea 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 3. Kumstát - 42. Sin Hjong-jun, 63. Kim Ki-song.

Přípravný hokejový zápas:

Slovan Bratislava - Aukro Berani Zlín 4:6 (1:3, 1:2, 2:1)

Branky: 11. Buchtele, 24. Liška, 51. Řepík, 58. Kašpar - 5. Ondráček, 15. Řezníček, 19. Popelka, 30. Okál, 36. Kubiš, 60. Zagrapan.