Hokejisté Sparty deklasovali Pardubice. Ton dal hattrick

9. 1. 2013 20:45
Hokejisté pražské Sparty deklasovali v dohrávce 38. kola Tipsport extraligy úřadujícího mistra soutěže z Pardubic 9:2 a na šestou příčku už jim chybějí jen dva body.
Útočník Sparty Petr Ton se na devastaci Pardubic podílel třemi góly
Útočník Sparty Petr Ton se na devastaci Pardubic podílel třemi góly | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Hokejisté pražské Sparty deklasovali v dohrávce 38. kola Tipsport extraligy úřadujícího mistra soutěže z Pardubic 9:2 a na šestou příčku, tedy přímý postup do play off, už jim chybějí jen dva body.

Největší podíl na výhře Sparty měl útočník Petr Ton, který zaznamenal hattrick a na další gól přihrál.

Sparta tak vyhrála potřetí v řadě, naopak Pardubice po předchozí sérii tří výher utrpěly nejvyšší prohru v sezoně.

Zápas jsme v online reportáží sledovali ZDE.

Úvod zápasu vyšel lépe domácímu týmu, který už v 8. minutě vedl 2:0 zásluhou gólů Přibyla a Hlinky. Za tři minuty však bylo srovnáno, když se trefili Kousal a Rolinek.

V závěru první třetiny však vstřelil vítězný gól Zdeněk Bahenský a od té doby to už byl hokej na jednu bránu.

Ton zkompletoval hattrick ve 47. minutě, nhezčí moment zápasu však přišel v 54. minutě, kdy z trestného střílení prodvedl úspěšně Forsbergovu kličku Jiří Sekáč.

HC Sparta Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 9:2 (3:2, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Přibyl, 8. J. Hlinka (P. Ton, Tenkrát), 20. Bahenský, 21. P. Ton (J. Hlinka), 30. Broš (Hovorka), 38. P. Ton, 43. Přibyl (I. Rachůnek, S. Treille), 47. P. Ton (J. Hlinka, Tenkrát), 54. Sekáč z trest. střílení - 8. Kousal (Buchtele, Radil), 11. Rolinek (Somík, Benák). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Bádal, Ondráček. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 5542.
Sparta: Schwarz (11. Melicherčík) - Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Krstev, od 45. navíc D. Kočí - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Sekáč - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.
Pardubice: M. Růžička (8. Salfický) - Benák, Zdráhal, Píša, Vašíček, Gawryletz, V. Kočí, od 21. M. Drtina - Bartek, Rolinek, Somík - T. Nosek, T. Zohorna, Šagát (25. Tybor) - Radil, Kousal, Buchtele - Cetkovský, Nahodil, Semorád. Trenéři: Trličík, Lubina a Pospíšil.

1. HC Škoda Plzeň 38 19 9 3 7 129:87 78
2. PSG Zlín 38 19 4 3 12 112:97 68
3. HC Oceláři Třinec 38 19 4 2 13 145:112 67
4. HC Slavia Praha 36 16 6 2 12 98:80 62
5. Rytíři Kladno 38 19 0 4 15 115:106 61
6. HC Kometa Brno 36 15 4 5 12 114:108 58