Hokejisté Slavie opustí O2 arenu, přednost má tenis

Adam Sušovský
22. 10. 2012 17:00
Hokejisté Slavie Praha budou chtít odehrát zápas 20. kola extraligy ve své původní hale ve vršovickém Edenu.
Zápas Slavie v O2 areně. V tomto případě, v utkání s Kladnem tu Růžičkův tym byl jako host.
Zápas Slavie v O2 areně. V tomto případě, v utkání s Kladnem tu Růžičkův tym byl jako host. | Foto: CPA - Eduard Erben

PrahaHokejisté Slavie Praha budou chtít odehrát zápas 20. kola extraligy ve své původní hale ve vršovickém Edenu. V O2 areně se totiž v týdnu, v němž mají na programu zápas s Vítkovicemi, bude vše připravovat k finále Davisova poháru.

"V tuto chvíli jednáme s provozovatelem O2 areny, kde zápas s Vítkovicemi odehrajeme," citoval deník Insider mluvčího Slavie Jakuba Mezlíka.

Na Slavii do O2 areny chodí v této sezoně slabé návštěvy navzdory tomu, že výluka v NHL přivála do české soutěže nejlepší hokejisty a i za Slavii dosud nastupovaly dvě hvězdy ze zámoří, Roman Červenka a Vladimír Sobotka. Například na poslední zápas se Zlínem do haly dorazilo jen 3258 diváků.

Slavia ale bude muset udělat na svém zimáku ve Vršovicích razantní zásahy, aby splnila podmínky alespoň pro udělení výjimky, na základě které by pak bylo možné ve stařičkém Edenu hrát nejvyšší soutěž.

Co se bude dít v Edenu a kdo vydělá na přesunu Slavie z O2 areny do Edenu?

Čtěte v placeném deníku Insider (je možné koupit jedno vydání za 9 Kč, nebo předplatit si více čísel deníku).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lidé v květnu utráceli hlavně za nepotravinářské zboží, tržby obchodníků stouply o dvě procenta

Tržby obchodníků v Česku v květnu po očištění stouply meziročně o dvě procenta, meziměsíčně byly vyšší o 11,6 procenta. Dařilo se hlavně prodejcům nepotravinářského zboží. Naopak méně lidé utráceli za pohonné hmoty. Ve středu o tom informoval Český statistický úřad.

Bez očištění o kalendářní vlivy se květnové tržby snížily meziročně o 0,7 procenta. Letošní květen měl o dva pracovní dny méně než stejný měsíc loňského roku.

"Pokles tržeb zaznamenal prodej pohonných hmot a prodej potravin, naopak prodej nepotravinářského zboží se meziročně zvýšil o 2,6 procenta," uvedla ředitelka odboru statistiky služeb ČSÚ Marie Boušková. Vyšší tržby podle ní vykázal zejména prodej prostřednictvím internetu a také prodej výrobků pro domácnost.

Další zprávy