Hokejisté Plzně mají po čtvrté výhře v Lize mistrů jistý postup

7. 9. 2019 19:17
Hokejisté Plzně vyhráli v Lize mistrů i čtvrtý zápas v základní skupině B a mají jistý postup do play off. Západočeši porazili dánský Rungsted 4:2 na jeho ledě a v tabulce třetí Hämeenlinna je již nemůže předstihnout. Naopak Hradec Králové ve skupině H prohrál s Frölundou 3:4. Úřadující švédský šampion a vítěz Ligy mistrů z minulé sezony oplatil Východočechům porážku z prvního vzájemného utkání.
Milan Gulaš přispěl gólem k vítězství Plzně v Lize mistrů
Milan Gulaš přispěl gólem k vítězství Plzně v Lize mistrů | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Hráči Plzně na konci srpna deklasovali doma Rungsted 9:3, tentokrát zápas tak jednoznačný nebyl. V polovině první třetiny dostal domácí do vedení Andersson, následně předvedl Frodl řadu velmi dobrých zákroků.

V 18. minutě vyrovnal Moravčík, ale činit se musel i plzeňský brankář. Rosenthal jej z trestného střílení nepřekonal a i díky tomu mohl Gulaš posunout Plzeň 24 sekund před koncem první části v přesilovce do vedení.

Další branku hostů přidal 55 sekund po přestávce Němec a v 35. minutě přiblížil Západočechy výhře Indrák. Dánové sice ve třetí třetině snížili, více zdramatizovat zápas se jim ale nepodařilo.

"Výhra to byla hodně těžká. Chytili jsme začátek, i když jsme pak dostali gól, dokázali jsme stav otočit. Hra se potom přiklonila na naši stranu a přidali jsme další góly. Myslím si, že to pro nás byla zasloužená výhra a už se plně můžeme soustředit na start extraligy," řekl útočník Miroslav Indrák na klubovém webu.

Frölunda vykročila v Hradci Králové za ziskem tří bodů již v první třetině, kdy si dvakrát vypracovala dvoubrankové vedení. Skóre otevřel ve 4. minutě Friberg, poté Mazance překonal Lasch.

"Měli jsme špatný vstup do utkání, udělali jsme hodně chyb a tým jako Frölunda toho dokáže využít. Nechali jsme jejich hráče sami před brankou a oni z toho dokáží dávat góly. V obraně musíme hrát lépe," řekl útočník Matej Paulovič na klubovém webu.

Tvrdě střílející Rosandič snížil, místo vyrovnání však přišla další branka Švédů. Radovan Pavlík krásnou individuální akcí překonal podruhé brankáře Mattssona, vyrovnat ale Hradečtí nedokázali.

Filip Pavlík, Pilař nebo Červený své šance neproměnili, a tak se opět radoval soupeř. O čtvrtou branku se postaral ve 44. minutě Sundström. Domácím se ještě jednou podařilo snížit, když se v přesilovce povýšené odvoláním Mazance trefil Smoleňák.

"Stejně jako soupeř jsme měli hromadu šancí, Mazanec chytal výborně. Byl to super zápas, který rozhodl začátek. Bojovali jsme ale až do konce," řekl Paulovič.

Hokejová Liga mistrů - skupina B:

Rungsted Seier Capital - HC Škoda Plzeň 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Andersson (Green, Hanna), 47. Hanna - 18. Moravčík (Kodýtek), 20. Gulaš (Rob), 21. V. Němec, 35. Indrák (Budík). Rozhodčí: Linde (Švéd.), Frandsen - Jensen, Haurum (všichni Dán.). Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 1001.

Sestava Plzně: Frodl - Čerešňák, Pulpán, Kaňák, Moravčík, Vráblík, Budík, Houdek - Gulaš, R. Vlach, Pour - Kantner, Heřman, V. Němec - Indrák, Kolda, Rob - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenéři: Čihák, Hanzlík a Špaček.

skupina H:

Mountfield Hradec Králové - Frölunda Indians 3:4 (2:3, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Rosandič (Paulovič, Červený), 16. R. Pavlík, 59. Smoleňák (Červený, Rákos) - 4. Friberg (Mustonen), 8. Lasch (Carlsson), 12. Bergman (Lasu), 44. Sundström (Stollery). Rozhodčí: Salonen (Fin.), Pražák - Kis, Klouček (všichni ČR). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3006.

Sestava Hradce Králové: Mazanec - Samuelsson, Nedomlel, Cibulskis, Šalda, Rosandič, F. Pavlík, T. Voráček - Jergl, Rákos, Smoleňák - R. Pavlík, Cingel, Vincour - Červený, Kubík, Paulovič - Miškář, R. Pilař, M. Chalupa - Perret. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.