Hokejisté Písku v play off druhé ligy deklasovali Most 8:0

ČTK
9. 2. 2006 22:48
Hokejisté Písku deklasovali v dnešním utkání play off druholigových skupin Střed a Západ Most na jeho ledě 8:0 a ujali se v sérii vedení 2:0 na zápasy. V úterý Písek doma vyhrál až v prodloužení, ale na severu Čech exceloval. Hattrickem se na tom podílel Tomáš Květoň, který v prvním zápase série těsně před koncem vybojoval pro Písek prodloužení.

Druhé vítězství slavili i hráči Benátek nad Jizerou, kteří vyhráli v Klášterci nad Ohří 2:1. Ve třetí části rychle odpověděli na vyrovnávací branku kláštereckého Jana Soukupa a vítěznou trefu zaznamenal Lukáš Zajíček. Jedno vítězství chybí k postupu do čtvrtfinále i Havlíčkovu Brodu po výhře 4:2 na ledě Kobry Praha. Domácí dvakrát vedli, ale hosté ještě v závěru první třetiny dokázali vyrovnat na 2:2. Vítězný gól vstřelil ve druhé části utkání Aleš Kreuzer. Havlíčkův Brod hojně využívá pomoc extraligového lídra, dnes bodovali slávisté Lukáš Endál, Petr Kukla a Ondřej Staněk. Druhou výhru si připsaly i Klatovy. V Nymburce vedly po první třetině o dva góly, ale v 56. minutě během půlminuty domácí vyrovnali. Nakonec 73 vteřin před koncem rozhodl zápas útočník se zkušenostmi z extraligy Jan Švík. Hokejisté Chrudimi vyslali jednou tolik střel než Sokolov, přesto nakonec vyrovnali sérii jen hubeným vítězstvím 2:1. Ve 39. minutě o tom rozhodl v přesilovce pět na tři Luboš Konta. Sérii vyrovnal i Děčín a jeho hrdinou při vítězství 2:1 nad favorizovaným Vrchlabím byl gólman Martin Volke. Po těsné porážce na penalty Milevsko doma porazilo Jablonec nad Nisou 5:2. Hosté vedli až do 35. minuty o gól, ale domácí ještě do přestávky otočili dvěma brankami vývoj utkání a ve třetí třetině přidali další góly. Také Tábor oplatil porážku Řisutům, výhru 2:0 zařídili Josef Mikeska s Arpádem Györim. Výsledky: Chrudim - Baník Sokolov 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) Branky: 18. P. Prachař, 38. Konta - 15. R. Kašpar. Stav série: 1:1. Děčín - Vrchlabí 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) Branky: 26. Chvástal, 29. J. Havlíček - 43. P. Kříž. Stav série: 1:1. Klášterec nad Ohří - Benátky nad Jizerou 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) Branky: 47. Soukup - 40. Nedbal, 49. L. Zajíček. Stav série: 0:2. Kobra Praha - Havlíčkův Brod 2:4 (2:2, 0:2, 0:0) Branky: 7. Honc, 15. Pudhorocký - 13. Cachnín, 20. Kukla, 27. Kreuzer, 36. Čermák. Stav série: 0:2. Milevsko - Jablonec 5:2 (1:2, 2:0, 2:0) Branky: 12. M. Müller, 35. J. Šimek, 40. Korbela, 51. T. Novotný, 60. Ulman - 4. Nýč, 16. Měrtl. Stav série: 1:1. Most - Písek 0:8 (0:2, 0:2, 0:4) Branky: 15., 52. a 53. T. Květoň, 11. O. Mikeska, 25. V. Kubeš, 30. J. Řehoř, 45. V. Kašpar, 56. R. Štefan. Stav série: 0:2. Nymburk - Klatovy 2:3 (0:2, 0:0, 2:1) Branky: 56. L. Král, 56. R. Jágr - 11. V. Bednář, 12. P. Špaček, 59. Švík. Stav série: 0:2. Tábor - Řisuty 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) Branky: 39. J. Mikeska, 40. Györi. Stav série: 1:1.