Hokejisté Petrohradu začali boj o finále porážkou v prodloužení

29. 3. 2018 23:35
Favorit na vítěze KHL Petrohrad prohrál v prvním semifinálovém zápase s CSKA Moskva 4:5 v prodloužení.
Ilja Kovalčuk v dresu SKA Petrohrad.
Ilja Kovalčuk v dresu SKA Petrohrad. | Foto: ČTK

Petrohrad - Obhájce Gagarinova poháru Petrohrad zahájil semifinále play off KHL porážkou. Vítěz základní části podlehl druhému nejlepšímu týmu základní části CSKA Moskva 4:5 v prodloužení. Hrdinou zápasu se stal útočník Andrej Kuzmenko, který dal hattrick včetně vítězného gólu.

V předchozí sérii s Jokeritem Helsinky přitom dvaadvacetiletý Kuzmenko zaznamenal jediný bod díky gólu v závěrečném pátém utkání.

V petrohradském týmu se tentokrát vůbec neprosadil jeho nejproduktivnější hráč Ilja Kovalčuk, který v předchozích třech zápasech proti Jaroslavli nasbíral čtyři góly a přihrávku. Hokejisté CSKA favorita přestříleli 39:29, v prodloužení se domácí mužstvo zmohlo na jedinou střelu.

před 22 minutami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. Pomohly jim k tomu remízy třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0) ve 42. kole druhé ligy. "Kanárci" jsou tím pádem z jejich dosahu, v čele tabulky mají osmibodový náskok na druhý Watford a k dobru večerní zápas s Bournemouthem. K zajištění prvního místa jim v posledních pěti duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.