Hokejisté Pardubic jako jediní v European Trophy uspěli

31. 8. 2013 21:45
Hokejisté Pardubic v sobotu jako jediný český tým v European Trophy vyhráli, ve Vrchlabí porazili Tapparu Tampere. | Foto: CPA

Praha - Hokejisté Pardubic se dnes stali jediným českým týmem, který dokázal v European Trophy zvítězit.

Východočeši porazili ve Vrchlabí Tapparu Tampere 3:2 po samostatných nájezdech.

Mistrovská Plzeň, Kometa Brno i Chomutov své zápasy nezvládly a připsali si další porážky v seriálu přípravných zápasů na sezonu.

Plzeň po sérii výher prohrála

Pardubice s Tapparou sice prohrávaly 0:1, ale ve třetí třetině se jim podařilo zápas otočit.

Dvě minuty před koncem normální hrací doby ale inkasovaly vyrovnávací branku a o vítězi nakonec rozhodly samostatné nájezdy.

Druhý bod zajistil týmu kouče Zdeňka Venery Tomáš Zohorna, který se jako jediný v penaltách prosadil.

Plzeň v pátek uspěla na ledě Oulu, dnes ale nestačila na loňského vítěze European Trophy.

Lulea o své těsné výhře 1:0 rozhodla ve dvojnásobné přesilové hře, v níž překonal brankáře Matěje Machovského, který byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu, Linus Persson.

Kometa prohrála i v Oulu

Kometa prohrála v ET i druhé utkání na severu Evropy. Po pátečním nezdaru na ledě švédské Luley dnes prohrála s finským Kärpätem Oulu 1:2.

O jedinou branku svěřenců trenéra Vladimíra Kýhose se v třetí třetině postaral Martin Dočekal.

"Hráli jsme sice tentokrát lépe v obraně než v pátek, opět jsme se však neprosadili střelecky. I když jsme měli dost gólových příležitostí," uvedl Kýhos.

V závěru zápasu byl blízko vyrovnání Jan Hruška, Kometa si ale prodloužení nevynutila ani při power play. Brno tak má v ET na kontě tři výhry a tři porážky.

Chomutov opět doma prohrál

Další prohru si připsal Chomutov, který doma neuspěl s finskou Jyväskylou a prohrál 3:6. Piráti už v 11. minutě prohrávali 0:3.

"Ze začátku zápasu jsme byli duchem ještě v kabině. Nachystaní na soupeře jsme byli, ovšem začátek vážně poznamenal zbytek utkání, kdy jsme museli pouze dotahovat, což je proti takovému týmu těžké," řekl trenér Jiří Čelanský na klubovém webu.

Výsledky:

Severní divize:

Kärpät Oulu - HC Kometa Brno 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Leskinen (Vallin, Huml), 46. Pyörälä (Junttila, Maxwell) - 48. Dočekal (Burian, Koreis). Rozhodčí: Keränen, Kova - Grundström, Lappalaine (všichni Fin.). Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 3021.

Lulea Hockey - HC Škoda Plzeň 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 28. Persson (Olausson, Hjelm). Rozhodčí: Öhlund, Holm - Sandström, Yletyinen (všichni Švéd.). Vyloučení: 4:9, navíc Slovák a Vlasák (oba Plzeň) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3623.

Východní divize:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Tappara Tampere 3:2 po sam. náj. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 49. P. Sýkora (Benák, Kousal), 57. Somík (Kousal, P. Sýkora), rozh. nájezd T. Nosek - 12. Palola (Plíhal), 58. Malinen (Puistola). Rozhodčí: Hribik, Hrubý - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 1325.

Jižní divize:

Piráti Chomutov - JYP Jyväskylä 3:6 (1:3, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Kämpf (Šagát), 49. D. Hruška (Pulpán, Kubinčák), 56. D. Hruška (Kubinčák, Pulpán) - 1. Wärn (Louhivaara), 2. Abid (Perrin), 11. Myttynen (Nenonen), 22. Abid (Löfman, Perrin), 40. Auvitu (Nenonen), 60. Louhivaara (Viitanen). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:2. Diváci: 2098.