Hokejisté Lva Praha by měli hrát i finále KHL v O2 areně

ČTK ČTK
11. 4. 2014 10:37
Hokejisté Lva Praha by se měli ve všech domácích zápasech finále Kontinentální ligy představit opět v O2 areně
Ilustrační foto z O2 areny.
Ilustrační foto z O2 areny. | Foto: Lev Praha

Praha - Hokejisté Lva Praha by se měli ve všech domácích zápasech finále Kontinentální ligy představit opět v O2 areně, pokud v z druhého semifinále postoupí Magnitogorsk přes Ufu. V největší hale v Česku sehráli už tři semifinálové duely proti Jaroslavli. Vedení Lva se rozhodlo, že nebude nastupovat v domovské Tipsport Aréně i přesto, že nemůže nastat kolize s extraligovým zápasem Sparty.

"Je vysoce pravděpodobné, že finále KHL bude v O2 areně. Nicméně čekáme na vývoj finálové série Východní konference mezi Magnitogorskem a Ufou," řekl ČTK mluvčí Lva Jan Rachota. Magnitogorsk s útočníkem Janem Kovářem vede 3:1 na zápasy a může vybojovat postup už dnes doma. Pokud by Ufa sérii otočila, nemohl by Lev v sobotu 26. dubna případný pátý zápas sehrát v O2 areně, protože tam bude koncert Robbie Williamse.

V případě postupu Metallurgu by začala série v pátek 18. dubna v Magnitogorsku, kde by pokračovala o dva dny později. Lev by hrál doma v úterý 22. dubna a následně ve čtvrtek. Série na čtyři vítězství pak případně bude pokračovat po dalších dvou dnech - v sobotu 26. dubna by hrál doma Magnitogorsk, v pondělí 28. dubna Lev a skončila by nejpozději ve středu 30. dubna na hřišti Metallurgu.

"Už jsme se domluvili s O2 arenou, přestože kolize se Spartou nehrozí. Věříme, že tam budeme mít i nadále štěstí," řekl ruskému serveru R-Sport sportovní ředitel Lva Rašid Chabibulin. Lev v O2 areně ve čtvrtek dovršil postup v sérii s Jaroslavlí a při vítězství 4:1 na zápasy uspěl ve všech třech vystoupeních v libeňské hale. Poslední utkání přilákalo 9580 diváků.

Až do soubojů s Jaroslavlí se hokejistům Lva v O2 areně nedařilo. V minulé sezoně v ní těsně prohráli ně s Petrohradem, Dynamem Moskva, CSKA Moskva a Slovanem Bratislava a v tomto ročníku opět jednou s CSKA Moskva.

Kdyby Ufa sérii otočila, získal by výhodu domácího prostředí od úvodu Lev a v pátek 18. dubna by se v Tipsport Aréně mohl dostat teoreticky do kolize se Spartou, která by tam mohla hrát druhý duel finále extraligy. Momentálně ale prohrává v semifinále s Kometou Brno 2:3 na utkání.

 

Právě se děje

Další zprávy