Hokejisté Lva porazili úřadujícího vítěze KHL Dynamo Moskva

Hokejisté pražského Lva si na svém ledě poradili s úřadujícím vítězem KHL Dynamem Moskva, kterého porazili 2:1.
V hledišti holešovické Tipsport Arény nechyběli ani ruští fanoušci,...
... ale restaurace v ochozech stadionu zela prázdnotou.
Do vedení se domácí dostali ve 13. minutě, kdy po Ševcově střele dotlačili puk do branky Christensen s Cingelem.
Rozhodčí sice nejprve rozpažil a naznačil, že gól nebyl, po poradě s kolegou u videa ale branku uznal.
21. 9. 2013 19:55

Praha - Hokejisté pražského Lva v sobotním zápase Kontinentální ligy porazili na svém ledě 2:1 vítěze posledních dvou ročníků soutěže Dynamo Moskva.

Lev tak vyhrál před nejvyšší klubovou návtěvou v tomto ročníku (6746 diváků) i třetí domácí zápas v sezoně.

Po povedeném úvodu se Lev zásluhou Lukáše Cingela ujal ve 13. minutě vedení, které ve 24. minutě zvýšil Niko Kapanen. O deset minut později snížil Roman Pestuško, a i když si Dynamo v závěru zápasu vynutilo drtivý tlak vyrovnat už nedokázalo.

V pondělí se Lev na svém ledě utká s dalším favoritem na titul, hokejisty Kazaně.

Lev v úvodu soupeře mačkal

Lev začal aktivně, i díky dvěma přesilovým hrám si vytvořil převahu. Blízko k otevření skóre byli při druhé z nich O'Byrne a Řepík, gólmana Lazušina ale překonat nedokázali.

Do vedení se domácí dostali ve 13. minutě, kdy po Ševcově střele dotlačili puk do branky Christensen s Cingelem. Rozhodčí sice nejprve rozpažil a naznačil, že gól nebyl, po poradě s kolegou u videa ale branku uznal.

Na 2:0 Pražané zvýšili na začátku druhé třetiny po nejkrásnější akci zápasu. Na konci kombinace první formace byl Kapanen, který střílel do prázdné branky.

Rozjásat solidně zaplněnou Tipsport arenu mohli Lvi při 104 sekundy dlouhé dvojnásobné přesilové hře, Klepiš však trefil jen tyč.

Dynamo v závěru trefilo jen tyč

Když poté domácí nevyužili další šance, udeřili hosté. Vehanena prostřelil z ideální pozice mezi kruhy Pestuško.

Dynamo, v jehož sestavě nastoupili i dva Češi Novák a Kvapil, se za vyrovnáním příliš nehnalo.

Moskvané hráli trpělivě a čekali na svou šanci. Ve 49. minutě mohl domácí přiblížit cenné výhře Christensen, svůj samostatný nájezd ale neproměnil.

Nakonec to domácí nemuselo mrzet, i když Gorovikov trefil v závěru tyč. Dynamo nedokázalo vyrovnat ani při dvouminutové hře šest na čtyři.

Lev Praha - Dynamo Moskva 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Cingel (Christensen, Ševc), 24. Kapanen (Klepiš, Novotný) - 34. Pestuško (Komarov). Rozhodčí: Nord, Romasko - Misjor, Raming. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Diváci: 6746.
Lev Praha: Vehanen - O'Byrne, Oystrick, Nakládal, Ševc, Němec, Gragnani, Mikuš - Klepiš, Kapanen, Novotný - Řepík, Vrána, Birner - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Danielsson, Christensen, Cingel. Trenér: V. Sýkora.
Dynamo Moskva: Lazušin - Graňák, Novák, Jalasvaara, Solovjov, Mironov, Bojkov, Barancev, Korjagin - Pestuško, Gorovikov, Komarov - Kokarev, Cvetkov, Karsums - Sopin, Babenko, Glazačev - Mosaljov, Pestunov, Kvapil. Trenér: Znaroks.

Další výsledky:

CSKA Moskva - Nižnij Novgorod 1:2, Dinamo Riga - Viťaz Podolsk 6:1 (za domácí Polák 0+1), Slovan Bratislava - Kazaň 2:1 v prodl. (za domácí Škoula 0+1).