Hradec navzdory vedení podlehl Färjestadu. Před domácí odvetou ztrácí gól

15. 11. 2022 20:39
Hokejisté Hradce Králové prohráli v úvodním osmifinálovém zápase Ligy mistrů na ledě Färjestadu 3:4. Východočeši vedli ve 31. minutě 3:1, ale domácí ještě ve druhé třetině vyrovnali a ve 45. minutě rozhodl o výhře švédského šampiona v přesilové hře obránce Joel Nyström. Odveta se hraje za týden v Hradci Králové.
Radek Smoleňák na střídačce Hradce.
Radek Smoleňák na střídačce Hradce. | Foto: Stanislav Souček / Mountfield HK

Domácím se vydařil vstup do utkání. Již ve 3. minutě dostal ideální přihrávku na útočnou modrou čáru Nygard, zbavil se Pilaře a překonal brankáře Růžičku.

Východočeši ale rychle odpověděli. Lalancetteova šance ještě gólem neskončila, ale z další akce vyrovnal McCormack. Färjestad vedl jen 74 sekund.

Při hradecké přesilové hře se do velké šance dostal Nygard, Růžička ale jeho brejk zlikvidoval. Oba týmy pak nevyužily další početní výhody a ve 25. minutě se hosté dostali do vedení. Štohanzlovi ke gólu pomohl chybující brankář Tomkins, jenž si srazil nahození ze středního pásma vyrážečkou za svá záda.

V polovině utkání Mountfield vedl již 3:1. Kapitán Smoleňák vybojoval puk v útočném pásmu a Doležal oslavil svůj první zápas v hradeckém dresu po příchodu z Českých Budějovic gólem.

Již o 21 sekund později snížil Nilsson a odstartoval tlak domácích. Následně vyrovnal po Göranssonově střele chytrou tečí Elie a jen díky Růžičkovi se poté Färjestad nedostal i do vedení.

Ve třetí třetině ale hradecký brankář po několika dobrých zákrocích inkasoval, když jej v přesilovce překonal Nyström. Vyrovnat se již hostům nepodařilo.